Red Bull ovládl kvalifikaci v Japonsku. Mercedes se stále hledá

Radek Vičík Radek Vičík
6. 4. 2024 9:04
Max Verstappen v Red Bull vyhrál dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1 a po 36. v kariéře bude startovat z pole position.
Max Verstappen, Red Bull v kvalifikaci na VC Japonska F1 2024
Max Verstappen, Red Bull v kvalifikaci na VC Japonska F1 2024 | Foto: Reuters

Úřadující mistr světa porazil o pouhých 66 tisícin sekundy týmového kolegu Sergia Péreze. Třetí skončil Lando Norris v McLarenu.

"Na konci to bylo docela těsné. Musel jsem si dávat pozor na pneumatiky. Na tak náročné trati, jakou je Suzuka, musíte zajet každé kolo dokonale. Doufám, že se nám zítra podaří udržet první dvě místa až do cíle," uvedl Verstappen.

V první části kvalifikace vypadla pětice jezdců v pěti různých vozech, což je pro průběh posledních závodů výjimečná situace.

K velké radosti domácích fanoušků se do top 10 doslova na poslední chvíli probojoval Juki Cunoda, který se tak ve všech třech letošních Grand Prix účastnil poslední fáze boje o pole position.

Na lepší než desáté místo to ale pro Japonce dnes nestačilo. Na vítěze kvalifikace ztratil 1,2 sekundy. Zatímco pilot RB mohl být spokojený, zklamání zavládlo v boxech Mercedesu a Ferrari.

Jezdci Stříbrných šípů obsadili až 7. (Lewis Hamilton) a 9. místo (George Russell) a mezi ně se vklínil Charles Leclerc v rudém voze z Maranella. Přitom jeho týmový kolega a vítěz z Melbourne Carlos Sainz junior skončil čtvrtý.

Velká cena Japonska formule 1 startuje v neděli v 7 hodin SELČ a můžete ji sledovat v našem on-line přenosu ZDE.