Edmonton v prodloužení porazil Dallas a ujal se vedení v sérii, rozhodl McDavid

24. 5. 2024 7:31

Hokejisté Edmontonu v prvním zápase finále Západní konference NHL porazili Dallas 3:2 ve druhém prodloužení. V 81. minutě rozhodl o výhře Oilers Connor McDavid. Český útočník Radek Faksa v zápase nebodoval.

Po opatrné první třetině, v níž bylo k vidění jen deset střel na branku, se šlo do kabin za bezbrankového skóre. Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky ale hosté poprvé udeřili. Po 58 sekundách se prosadil nejproduktivnější hráč play off Leon Draisaitl a v čase 24:17 zvýšil na 2:0 Zach Hyman.

Neuběhly ani dvě minuty a domácí zásluhou trefy Tylera Seguina snížili na 1:2, poté ale začali vládnout brankáři. Na další přesný zásah se čekalo přes půl hodiny hry. Ke spokojenosti domácích fanoušků čekání protrhl svým druhým gólem v zápase Seguin. Zkušený centr v 57. minutě dorazil za gólmana Stuarta Skinnera střelu Jevgenije Dadonova a poslal zápas do prodloužení.

V tom prvním se na branku čekalo marně, hned po půl minutě druhého nastavení ale rozhodl McDavid.