Divoká bitka od první vteřiny. Touha po pomstě ovládla šlágr NHL

Rudolf Černík Rudolf Černík
Aktualizováno 4. 4. 2024 8:17
Divoká bitka, do které se zapojilo všech deset hráčů v poli, vypukla ve šlágru hokejové NHL, sotva puk opustil při úvodním vhazování ruku rozhodčího. Šlo o vyřizování účtů z minulého zápasu mezi New York Rangers a New Jersey Devils.
Bitka v úvodu utkání Rangers - New Jersey | Video: Asociated Press

Puk nikoho nezajímal.

Ještě než po úvodním buly stihl dopadnout na led, letěly rukavice dolů a hráči  Rangers a Devils se na sebe vrhli.

Do následné bitky se zapojilo všech deset hráčů v poli, jen oba brankáři se nevyhledali ke vzájemnému pěstnímu souboji.

Nejdéle se zasypávali údery domácí útočník Matt Rempe a obránce Ďáblů Kurtis MacDermid.

Právě tihle dva způsobili nenávist táhnoucí se od posledního střetu obou celků.

Před necelým měsícem, 12. března, při vzájemném utkání v Madison Square Garden, totiž vyzval MacDermid rivala k bitce.

Rempe odmítl.

Zato v dalším průběhu zápasu vyřadil úderem loktem do hlavy ze hry obránce New Jersey Jonas Siegenthalera, za což dostal trest na pět minut a do konce utkání a později dodatečně i stopku na čtyři střetnutí. Navíc vytočil soupeře ještě víc, když jim provokativně mával rukavicí.

Faul Rempeho na Siegenthalera a jeho následná provokace | Video: Youtube.com

Teď si ho MacDermid našel k odplatě.

Kromě nich to v utkání byla poslední akce i pro dalších šest hráčů, ze zahajovacích pětek v něm pokračovali jen domácí Jimmy Vesey a hostující Curtis Lazar.

Mimochodem, než uplynula pátá minuta duelu, pustili se do další bitky Will Cuylle a Dawson Mercer…

Až pak se hrál i hokej a Rangers potvrdili postavení nejlepšího celku NHL. Přestože prohrávali po polovině zápasu i zásluhou gólu českého útočníka Devils Ondřeje Paláta 2:3, v poslední třetině otočili skóre na konečných 4:3.