Tragédie během rallye. Jezdec po nárazu do stromu podlehl zraněním

rav rav
26. 5. 2024 17:10
Během soutěže Podorlická rallye na východě Čech došlo včera k těžké nehodě, na jejíž následky pilot Michal Fikejs dnes ráno zemřel.
Michal Fikejs
Michal Fikejs | Foto: ČMPR

K nešťastné nehodě došlo v šesté rychlostní zkoušce Lipovka-Uhřínov, během níž vůz Ford Fiesta Rally4 narazil do stromu.

I když se jezdci dostalo okamžité lékařské pomoci a byl transportován do nemocnice, zraněním bohužel podlehl.

"Boj stejně těžký, jako umí být rallye samotná. Je to vášeň, která nás i přes všechna rizika u motoristického sportu drží. Jsi jedním z nás a my jsme s Tebou. Kamarádi, soupeři, pořadatelé i diváci. Michale, děkujeme. Upřímnou soustrast pozůstalým," rozloučili se s jezdcem pořadatelé seriálu Českomoravský pohár rallye na stránkách cmpr.cz.

Pátý ročník Podorlické rallye, která měla  centrum v Opočně, vyhráli Daniel Suk a Vladimír Štindl v Subaru Impreza STi N12. Ti měli soutěž pod kontrolou. "V závěru jsme si mohli dovolit udělat něco pro diváky a občas tahat za rukáv," prohlásil v závodnické hantýrce navigátor Štindl.

Suk se Štindlem vyhráli tři erzety, zbývajících šest ovládli manželé Petr a Olga Zedníkovi. Ty ale během rallye jejich Ford Fiesta Rally2 potrápil a nabranou ztrátu už nedokázali dohnat. Třetí příčkou si po odstoupení na předchozí Rallye Králíky spravila chuť dvojice Martin Šikl, Petr Vilímek s Mitsubishi Lancer Evo IX.

 

Právě se děje

Další zprávy