Zmrzla mi ruka, střílel jsem jen po paměti, líčil Krčmář. Skončil až ve třetí desítce

2. 12. 2023 16:54
Český reprezentant Michal Krčmář obsadil ve sprintu Světového poháru biatlonistů v Östersundu až 25. místo.
Michal Krčmář na střelnici při sprintu v Östersundu
Michal Krčmář na střelnici při sprintu v Östersundu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Krčmář se o šanci na lepší výsledek připravil na první střelbě. Vleže první tři rány trefil, ale čtvrtou a pátou minul.

"S ležkou nemůžu být spokojený, normálně s tím problém nemám. Zmrzla mi ruka a já jsem střílel jenom po paměti. Vůbec jsem neměl cit na spoušti," líčil v České televizi.

"A jak jsem šel položkou dál a dál, tak se to zhoršovalo. Mrzí mě to, protože nebyly takové podmínky, se kterými bych se nemohl popasovat," posteskl si.

Jinak svůj výkon počínaje čistou střelbou vestoje hodnotil pozitivně. "Na stojku to bylo dobré, už to pak povolilo. Vrátilo mě to do závodu," hodnotil pokračování.

"Ta ležka udělala to, že to dneska nebude nějaký super výsledek. Ten zbytek závodu nebyl špatný," doplnil stříbrný olympijský medailista z roku 2018, který dnes na vítěze ztratil minutu a 51 sekund.

Bodoval jako jediný z českých reprezentantů. Do stíhacího závodu se dostali ještě Mikuláš Karlík, jemuž s jednou chybou na 41. místě utekl bod o jedinou desetinu vteřiny, ze 46. příčky Jonáš Mareček a z 54. místa Adam Václavík.

První pod čarou byl Jakub Štvrtecký, jenž se po čtyřech trestných kolech zařadil na 61. místo.

Překvapivě vyhrál Němec Philipp Nawrath, který se ve třiceti letech poprvé dostal mezi elitou na stupně vítězů. Ukončil vítěznou sérii Johannese Thingnese Böa, jenž vyhrál všechny sprinty v minulé sezoně.

Nawrath navázal na německý double z vytrvalostního závodu a díky bezchybné střelbě a druhému nejrychlejšímu běhu porazil téměř o 19 sekund Nora Tarjeie Böa. Třetí příčku obsadil další norský reprezentant Vebjörn Sörum.

Loňský suverén sprintů J. T. Bö tentokrát skončil až osmnáctý poté, co třikrát minul na střelnici a ztratil půl minuty na nejrychlejšího běžce Sebastiana Samuelssona ze Švédska.

Závod SP v biatlonu v Östersundu:

Muži - sprint (10 km): 1. Nawrath (Něm.) 24:02,0 (0 tr. okruhů), 2. T. Bö -18,7 (0), 3. Sörum (oba Nor.) -19,8 (0), 4. Samuelsson (Švéd.) -26,7 (2), 5. Dale-Skjevdal -46,6 (1), 6. Strömsheim (oba Nor.) -48,2 (0), …25. Krčmář -1:51,9 (2), 41. Karlík -2:09,0 (1), 46. Mareček -2:23,4 (2), 54. Václavík -2:39,5 (3), 61. Štvrtecký (všichni ČR) -3:01,2 (4).

Průběžné pořadí (po 2 z 21 závodů): 1. Nawrath 102, 2. Strelow 101, 3. Rees (oba Něm.) 90, 4. T. Bö 90, 5. Samuelsson 86, 6. J. T. Bö (Nor.) 83, …19. Krčmář 43, 37. Mareček 13.