SP v biatlonu • Antholz-Anterselva • 14:15

Sprint žen

KONEČNÉ POŘADÍ

1. Tirill Eckhoffová (NOR) (0) 21:05.3
2. Laura Dahlmeierová (GER) (0) +12.0
3. Veronika Vítková (CZE) (0) +20.6
...
15. Jessica Jislová (CZE) (0) +1:07.8
23. Eva Puskarčíková (CZE) (2) +1:27.3
46. Markéta Davidová (CZE) (2) +1:57.6
71. Veronika Zvařičová (CZE) (0) +2:41.3
Lucie Charvátová (CZE) (6) DNF

Vítejte u online reportáže ze sprintu žen v rámci SP v biatlonu v italské Anterselvě. Závod začne 18. ledna ve 14:15.

Dobrý den. Světový pohár v biatlonu se přesunul do italské Anterselvy a dnes je na programu čtvrtý sprint žen letošní sezóny. Na start se postaví hned šestice českých biatlonistek, avšak kromě Veroniky Vítkové (CZE) musíme největší favoritky hledat někde jinde.

 

Zálusk na další skvělý výsledek si bude dělat aktuálně nejlepší žena v hodnocení sprintu Anastasia Kuzminová (SVK). Ve žlutém trikotu pro vedoucí biatlonistku světového poháru však pojede Kaisa Mäkäräinenová (FIN) a zapomenout nesmíme ani na Dorotheu Wiererovou (ITA). Právě Italka navíc bude mít podporu domácích fanoušků.

 

Kromě zmíněných biatlonistek dnes může výrazněji zabodovat Justine Braisazová (FRA), která letos podává výborné výkony a v hodnocení sprintů je třetí nejlepší. Zapomenout pak nesmíme ani na Denise Herrmannovou (GER) a také hlavně Lauru Dahlmeierovou (GER)! Překvapit pak mohou ukrajinské sestry Semerenkovy.

SP Anterselva, masák Ž
SP Anterselva, masák Ž | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

DŮLEŽITÁ STARTOVNÍ ČÍSLA

 

6. Markéta Davidová (CZE)

7. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)

11. Marie Dorinová Habertová (FRA)

21. Veronika Vítková (CZE)

22. Laura Dahlmeierová (GER)

28. Denise Herrmannová (GER)

31. Eva Puskarčíková (CZE)

32. Anastasia Kuzminová (SVK)

33. Darja Domračevová (BLR)

38. Justine Braisazová (FRA)

40. Jessica Jislová (CZE)

72. Dorothea Wiererová (ITA)

77. Veronika Zvařičová (CZE)

88. Lucie Charvátová (CZE)

ZÁVOD BYL ODSTARTOVÁN.

Odstartováno mají první závodnice a to už i včetně Markéty Davidové. Za mladou Češkou pojede jedna z největších favoritek závodu a vedoucí žena světového poháru Kaisa Mäkäräinenová. Trochu překvapivě se do závodu nevydala Julia Džimová.

První šestice závodnic již dorazila na druhý mezičas po 1400 metrech. Ve vedení je zatím Selina Gasparinová, která je o 4 desetiny rychlejší než Mäkäräinenová. Dobře závod rozjela zatím třetí Davidová.

Nepříjemný start měla Marie Dorinová Habertová, která okamžitě zlomila svou pravou hůlku. Pro Francouzku to rozhodně není ideální vstup do závodu.

Zdá se, že střelba dnes nebude vůbec jednoduchá. Hammerschmidtová i Gasparinová dávají dvě chyby.

Po zlomení hůlky na startu je Dorinová Habertová na mezičasu až osmá. Ztráta činí více než jedenáct vteřin.

Po bezchybné Munové sledujeme další zpackanou střelbu. Furujová už má tři chyby.

Na první střeleckou položku dorazila Markéta Davidová. Česká závodnice netrefila prostřední terč a pojede na jedno trestné kolo. Mäkäräinenová však pojede na dvě kole.

Odstartováno už má i velmi silná dvojice Veronika Vítková - Laura Dahlmeierová. Pomalu se blíží start Evy Puskarčíkové.

Zatím máme v závodě jen dvě bezchybné střelkyně. Napravit špatný start teď napravila Dorinová Habertová, která je na ležce čistá!

Veronika Vítkov má solidní začátek závodu. Po 1400 metrech je zatím na sedmé pozici a to se ztrátou necelých šesti vteřin.

Na trati už máme také Evu Puskarčíkovou a hned za ní se do závodu vydává další favoritka Anastasia Kuzminová.

Veronika Vítková zvládla bezchybnou střelbu vleže. Stejně si ale počínala i Laura Dahlmeierová.

Davidová dává na druh střelbě jednu chybu, které se pak nevyhnula ani Kaisa Mäkäräinenová.

Do čela jde po první střelbě Paulina Fialková, která je o 3,6 vteřin rychlejší než duo Vítková - Dahlmeierová. Na střelbu se blíží Puskarčíková s Kuzminovou.

Pozor ale na Marie Dorinovou Habertovou, která má druhou nulu a s velkým náskokem je první.

Eva Puskarčíková má nulu a jde na šestou pozici. Kuzminová sice jednou chybovala, ale i s trestným kolem je jen devět vteřin za vedoucí Fialkovou.

Fantazie! Veronika Vítková je i podruhé bezchybná a jde do čela! Laura Dahlmeierová je na tom podobně, ale po střelbě na Češku ztrácí necelé tři vteřiny.

Nasajte atmosféru biatlonové Anterselvy. Už za chvíli startuje sprint žen.

Zveřejnil(a) Sport Aktuálně.cz dne 18. Leden 2018

Češky se zatím prezentují výborně. Jessica Jislová zaznamenala bezchybnou střelbu vleže.

Dorinová Habertová je sice v cíli na první pozici, ale 6400 metrů od startu ji o více než třicet vteřin porazila Vítková. Ta však sama trochu nestačí Dahlmeierové.

Mezi bezchybné střelkyně se po první střelbě řadí Hildebrandová, která jde za Fialkovou a Domračevovou. Ty však na druhé střelbě chybovaly.

Závod si pokazila Eva Puskarčíková i Anastasia Kuzminová. Československé duo shodně zaznamenalo dvě nepřesnosti.

Veronika Vítková je v cíli na první pozici! Hned za ní však dojíždí Laura Dahlmeierová.

Laura Dahlmeierová je o 8,6 vteřin rychlejší než Veronika Vítková a jde do vedení. Češka však dnešní závod zvládla na výbornou.

V závodě už máme i zřejmě poslední velkou favoritku. Se startovním číslem 72 se na trať vydala domácí hvězda Dorothea Wiererová.

Zatímco Wiererová odstartovala, Jessica Jislová si připsala druhou nulu a jde na devátou pozici.

Pozor na Domračevovou! I s jedním trestným kolej je Běloruska na posledním mezičase před cílem čtvrtá. Její ztráta na vedoucí Dahlmeierovou činí devět vteřin.

Dobrý závod má za sebou Paulina Fialková, která se zařadila na páté místo. V cíli ji sice okamžitě odsunula Herrmannová, ale i tak může být Slovenka spokojená.

Hildebrandová je na tom také skvěle. Po druhé střelbě je bez chyby a řadí se na čtvrté místo. Deset vteřin ztráty na první místo.

Darja Domračevová mocně atakovala druhou pozici Veroniky Vítkové, avšak v cíli je zatím třetí! Jedenáct sekund ztráty na Dahlmeierovou, necelé tři vteřiny pak na českou závodnici.

V cíli máme Evu Puskarčíkovou, která je po dvou chybách aktuálně třináctá. Porazila tak například Kaisu Mäkäräinenovou, jež je hned za ní.

AKTUÁLNÍ POSTAVENÍ V CÍLI

 

1. Laura Dahlmeierová (GER) 21:17.3

2. Veronika Vítková (CZE) +8.6

3. Darja Domračevová (BLR) +11.0

4. Anais Bescondová (FRA) +14.6

5. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +27.4

---

9. Jessica Jislová (CZE) +55.8

15. Eva Puskarčíková (CZE) +1:15.3

26. Markéta Davidová (CZE) +1:45.6

Dorothea Wiererová je po první střelbě bezchybná a díky kvalitnímu běhu jde do čela! Italka je o necelé 4 vteřiny rychlejší než Fialková, jež dosud vládla po střelbě vleže.

Před chvílí se do závodu vydala poslední česká naděje tohoto závodu. Luci Charvátová odstartovala s číslem 88!

Na šesté pozici je v cíli Franziska Hildebrandová, která v posledním kole trochu vytuhla.

Velmi dobře si zatím vede Tirill Eckhoffová, která je po čisté střelbě na mezičase po 3900 metrech čtvrtá. Na třetí pozici se však okamžitě dostává Dorothea Wiererová.

Veronika Zvařičová má nulu a řadí se na 41. pozici. Běžecky to zatím není ideální.

Zatímco Eckhoffová má druhou nulu a je první, Dorothea Wiererová jednou chybovala. Pro Italku je připravena sedmá pozice!

Poprvé na střelnici byla Lucie Charvátová. Bohužel z toho byly tři chyby, kterými si Češka zcela odstřelila závod.

Po 6100 metrech má Eckhoffová na čele náskok sedmi vteřin. Norka jede na vítězství!

Po druhé střelbě to vůbec nejede Wiererové, která na Eckhoffovou ztratila dalších osm vteřin. Italka stupně vítězů nebude atakovat.

Veronika Zvařičová se postavila na stav číslo 17 a odpálila všechny terče. Běžecky to ale české biatlonistce příliš nesedí a zatím to je 55. místo.

Ani po dalších 300 metrech se nic nemění. Eckhoffová je o více než jedenáct vteřin rychlejší než druhá Laura Dahlmeierová.

Tirill Eckhoffová je v cíli a s náskokem dvanácti vteřin se posouvá na první pozici! Fantazie v podání Norky.

Dorothea Wiererová se po slabším běhu v posledním kole řadí na sedmou pozici. Její ztráta na čelo znamená 40 vteřin.

Ještě pozor na Franzisku Preussovou, která je bezchybná a po první střelbě jde na čtrnáctou pozici.

Další tři chyby pro Lucii Charvátovou, která je se šesti nepřesnostmi jednou z nejhorších. za ní je jen trio Hartwegerová - Paulauskaiteová - Furujová.

V cíli máme Veroniku Zvařičovou, která je po dvou nulách devětapadesátá. Bohužel to v běhu nebylo dobré a ztráta na první místo činí 2 minuty a 41 vteřn.

Franziska Preussová byla poslední závodnicí, která mohla ohrozit čelo závodu, ale dvěma chybami na druhé střelbě si závod pokazila.

Ani Nicole Gontierová druhou střelbu nezvládla. V případě čisté položky mohla atakovat i Veroniku Vítkovou, nicméně po dvou chybách je na 21. místě.

Velmi dobrý závod absolvovala nepříliš známá Julia Simonová z Francie, která je s jednou chybou na pěkném dvanáctém místě. Jessicu Jislovou tak odsunula na patnáctou pozici.

Zatímco do cíle dojíždí poslední závodnice, můžeme se vrhnout na shrnutí. Dnešní závod ovládla Tirill Eckhoffová, která si vystřelila dvě nuly, byla druhou nejrychlejší běžkyní a druhou Lauru Dahlmeierovou porazila o 12 vteřin. Hned za německou biatlonistkou však končí Veronika Vítková, která zaznamenala svůj nejlepší výsledek v Anterselvě.

 

Za nejlepším triem zůstala čtvrtá Darja Domračevová, pátá Anais Bescondová a šestá Jekatěrina Jurlovová-Perchtová. Mírně zklamaná možná bude Dorothea Wiererová, která doma pokazila druhou střelbu a skončila sedmá.

 

Skvělý výkon pak předvedla patnáctá Jessica Jislová a spokojená určitě bude i třiadvacátá Eva Puskarčíková. V páté desítce končí Markéta Davidová a v poli poražených následně dojela Veronika Zvařičová. Lucie Charvátová po šesti chybách nedojela.

KONEČNÉ POŘADÍ

 

1. Tirill Eckhoffová (NOR) (0) 21:05.3

2. Laura Dahlmeierová (GER) (0) +12.0

3. Veronika Vítková (CZE) (0) +20.6

4. Darja Domračevová (BLR) (1) +23.0

5. Anais Bescondová (FRA) (0) +26.6

6. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) (0) +39.4

7. Dorothea Wiererová (ITA) (1) +40.0

8. Elisa Gasparinová (SUI) (0) +52.6

9. Franziska Hildebrandová (GER) (0) +54.2

10. Denise Herrmannová (GER) (2) +56.2

15. Jessica Jislová (CZE) (0) +1:07.8

23. Eva Puskarčíková (CZE) (2) +1:27.3

46. Markéta Davidová (CZE) (2) +1:57.6

71. Veronika Zvařičová (CZE) (0) +2:41.3

Lucie Charvátová (CZE) (6) DNF

Právě se děje

před 4 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy