Vytrvalostní závod biatlonistů vyhrál v Anterselvě Johannes Bö, Češi nebodovali

18. 1. 2024 16:28

Zkrácený vytrvalostní závod biatlonistů v italské Anterselvě ovládl norský favorit Johannes Thingnes Bö. Lídr Světového poháru čistě zastřílel a zvítězil o více než minutu a půl před bratrem Tarjeiem. Čeští reprezentanti nebodovali. Při absenci Michala Krčmáře, který dal přednost přípravě na mistrovství světa, byl nejlepší z nich Tomáš Mikyska na 47. místě.

V Anterselvě muži absolvovali vytrvalostní závod na patnáct místo obvyklých 20 kilometrů, přičemž za netrefený terč byla penalizace 45 sekund místo minuty. Stejný formát měli před pěti lety v Canmore, kdy zvítězil Johannes Thingnes Bö. Ten na tehdejší úspěch navázal, když jako jeden ze dvou účastníků sestřelil všechny terče a měl druhý běžecký čas. Na stupně vítězů ho doprovodili bratr Tarjei a Němec Johannes Kühn. Oba chybovali dvakrát.

Češi se na úvod poslední zastávky SP před mistrovstvím světa v Novém Městě na Moravě trápili. Mikyska měl čisté položky vleže, ale při stojkách pokaždé dvakrát chyboval a na vítěze ztratil přes pět minut. Od bodů ho dělila zhruba půlminuta. Na umydlené trati bylo znát, že se teprve nedávno vrátil po vážném úrazu kolena z loňského léta.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Muži - vytrvalostní závod (15 km): 1. J. T. Bö 37:28,0 (0), 2. T. Bö (oba Nor.) -1:36,1 (2), 3. Kühn (Něm.) -1:44,0 (2), 4. Dale-Skjevdal (Nor.) -1:47,3 (3), 5. Ponsiluoma (Švéd.) -1:58,6 (3), 6. Christiansen (Nor.) -2:16,4 (2), …47. Mikyska -5:16,1 (4), 64. Hornig -6:11,0 (3), 72. Václavík -6:58,9 (7), 82. Karlík -7:53,3 (6), 85. Štvrtecký (všichni ČR) -8:08,9 (8).

Průběžné pořadí (po 13 z 21 závodů): 1. J. T. Bö 761, 2. T. Bö 668, 3. Dale-Skjevdal 639, 4. Laegreid 525, 5. Strömsheim (oba Nor.) 519, 6. Christiansen 492, …27. Krčmář 174, 58. Štvrtecký 32, 59. Mareček 28, 67. Václavík 15, 80. Karlík 5, 87. Hornig 1, 89. Mikyska 1.