Průjezd blátem i palba do pěchoty. Rusko žilo tankovým biatlonem, Češi opět chyběli

Průjezd blátem i palba do pěchoty. Rusko žilo tankovým biatlonem, Češi opět chyběli
Moskevský region znovu na přelomu srpna a září hostil International Army Games. Exhibiční akci, na které vojenské týmy především ze zemí bývalého východního bloku, ale i Asie nebo Afriky soutěží v různých disciplínách.
Jednou z nich je tankový biatlon, který je od roku 2013 tradičním a prestižním závodem těchto exhibic.
Jak takový závod vypadá? Pravidla jsou hodně podobná klasickému biatlonu, kde na trati krouží sportovci na lyžích a s puškou na zádech.
Posádka vyrazí s tankem na náročnou trať plnou bahnitých děr či kopců navezené hlíny. Absolvují tak tři kola, která tvoří trať v rozmezí od šesti do deseti kilometrů.
Foto: Reuters
mih mih
10. 9. 2020 13:50
Podívejte se na fotografie z moskevských International Army Games, kde posádky tanků tradičně závodí v biatlonu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 7 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy