Průjezd blátem i palba do pěchoty. Rusko žilo tankovým biatlonem, Češi opět chyběli

Průjezd blátem i palba do pěchoty. Rusko žilo tankovým biatlonem, Češi opět chyběli
Moskevský region znovu na přelomu srpna a září hostil International Army Games. Exhibiční akci, na které vojenské týmy především ze zemí bývalého východního bloku, ale i Asie nebo Afriky soutěží v různých disciplínách.
Jednou z nich je tankový biatlon, který je od roku 2013 tradičním a prestižním závodem těchto exhibic.
Jak takový závod vypadá? Pravidla jsou hodně podobná klasickému biatlonu, kde na trati krouží sportovci na lyžích a s puškou na zádech.
Posádka vyrazí s tankem na náročnou trať plnou bahnitých děr či kopců navezené hlíny. Absolvují tak tři kola, která tvoří trať v rozmezí od šesti do deseti kilometrů.
Foto: Reuters
mih mih
10. 9. 2020 13:50
Podívejte se na fotografie z moskevských International Army Games, kde posádky tanků tradičně závodí v biatlonu.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

Další zprávy