Průjezd blátem i palba do pěchoty. Rusko žilo tankovým biatlonem, Češi opět chyběli

Průjezd blátem i palba do pěchoty. Rusko žilo tankovým biatlonem, Češi opět chyběli
Moskevský region znovu na přelomu srpna a září hostil International Army Games. Exhibiční akci, na které vojenské týmy především ze zemí bývalého východního bloku, ale i Asie nebo Afriky soutěží v různých disciplínách.
Jednou z nich je tankový biatlon, který je od roku 2013 tradičním a prestižním závodem těchto exhibic.
Jak takový závod vypadá? Pravidla jsou hodně podobná klasickému biatlonu, kde na trati krouží sportovci na lyžích a s puškou na zádech.
Posádka vyrazí s tankem na náročnou trať plnou bahnitých děr či kopců navezené hlíny. Absolvují tak tři kola, která tvoří trať v rozmezí od šesti do deseti kilometrů.
Foto: Reuters
mih mih
10. 9. 2020 13:50
Podívejte se na fotografie z moskevských International Army Games, kde posádky tanků tradičně závodí v biatlonu.
 

Právě se děje

před 12 minutami

V bavorských Alpách našli záchranáři mrtvého Čecha

Pátrací oddíly horské služby, policie a hasičů našly dnes dopoledne v bavorských Alpách v okrese Garmisch-Partenkirchen mrtvého 51letého českého horolezce, který byl od neděle nezvěstný. Informovala o tom dnes podle agentury DPA policie. Tělo záchranáři našli mezi vrcholy Klammspitze a Brunnenkopf v nadmořské výšce 1550 metrů.

Policie dostala v noci z neděle na pondělí hlášení, že se český horolezec nevrátil z túry. Na pátrání se kvůli komplikovanému terénu kromě horských záchranářů podílel i hasičský dron a dva policejní vrtulníky. Dohromady se do pátrání zapojilo 23 mužů.

Policie zatím neví, jak horolezec zahynul, a nyní případ vyšetřuje. Muž nebyl k zastižení na telefonu od nedělních 15:45. Svůj osobní automobil nechal zaparkovaný v lokalitě Sägertal.

Další zprávy