Voborníková vyhrála na biatlonovém MS juniorů sprint a získala už svou druhou medaili

26. 2. 2022 23:18
Biatlonistka Tereza Voborníková se stala juniorskou mistryní světa ve sprintu na 7,5 km. Na šampionátu v Soldier Hollow navázala na vlastní bronz z vytrvalostního závodu a zlato Jonáše Marečka z nejdelšího závodu.
Tereza Voborníková.
Tereza Voborníková. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Jednadvacetiletá Voborníková, jež se do Spojených států přesunula z olympijských her v Pekingu, zvítězila o pouhé čtyři desetiny sekundy před Italkou Rebeccou Passlerovou. Česká reprezentantka musela po úvodní položce na trestný okruh, měla však nejrychlejší běžecký čas ze všech 57 závodnic.

Poslední světový titul mezi juniorkami vybojovala před Voborníkovou před čtyřmi lety současná česká jednička Markéta Davidová v Estonsku ve stíhacím závodě.

Ve sprintu juniorů se Češi mezi nejlepší neprosadili. Osmnáctý byl Tomáš Mikyska, šampion z čtvrtečního vytrvalostního závodu Mareček obsadil se čtyřmi trestnými okruhy 23. pozici.