Biatlonistka Glazyrinová dostala kvůli dopingu dvouletý trest

ČTK ČTK
4. 5. 2018 14:08
Glazyrinová je jedním z 31 ruských biatlonistů, o kterých se ve spojitosti s organizovaným dopingem v Rusku zmiňovala druhá zpráva WADA.
Jekatěrina Glazyrinová
Jekatěrina Glazyrinová | Foto: ČTK

Salcburk - Ruská biatlonistka Jekatěrina Glazyrinová byla kvůli dopingu potrestána dvouletým zákazem startu. Mezinárodní biatlonová unie (IBU) jí dnes potvrdila provizorní suspendaci, která platila od loňského února. K závodění se tak bude moci vrátit už příští rok. IBU zároveň anulovala všechny její výsledky od prosince 2013. Proti tomuto rozhodnutí se Glazyrinová může do tří týdnů odvolat ke Sportovní arbitráži CAS.

Jednatřicetiletá Glazyrinová je jedním z 31 ruských biatlonistů, o kterých se ve spojitosti s organizovaným dopingem v Rusku zmiňovala druhá zpráva Světové antidopingové agentury (WADA). IBU uvedla, že podle vyšetřování zvláštní komise mohlo několik vzorků Glazyrinové obsahovat zakázané látky, s nimiž bylo následně nedovoleně manipulováno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy