Biatlonistka Charvátová se blýskla ve sprintu. Mám obrovskou radost, zářila

12. 1. 2024 16:13
Biatlonistka Lucie Charvátová dojela osmá ve sprintu Světového poháru v německém Ruhpoldingu a vybojovala nejlepší výsledek českých žen v sezoně.
Česká biatlonistka Lucie Charvátová po sprintu v Ruhpoldingu
Česká biatlonistka Lucie Charvátová po sprintu v Ruhpoldingu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Třicetiletou rodačku z Hradce Králové připravila o lepší umístění jediná střelecká chyba při závěrečné položce vestoje.

Bodovaly také další dvě české biatlonistky. Střelecky bezchybná Tereza Voborníková skončila devatenáctá, Jessica Jislová dojela po jedné chybě o dvě příčky za ní.

Mimo bodovanou čtyřicítku skončila jen Markéta Davidová, která byla po dvou trestných kolech šestačtyřicátá.

Bronzová medailistka ze sprintu na MS 2020 Charvátová vyrovnala nejlepší český výsledek v sezoně.

Na osmém místě také dojel v prosincovém závodě s hromadným startem v Lenzerheide Michal Krčmář. Nejlepšími ženskými výsledky dosud  byla devátá místa Voborníkové a Davidové.

"Je to krásné. I na ta svá stará kolena jsem prostě ještě jela. Mám z toho obrovskou radost," řekla v České televizi Charvátová, která měla také sedmý běžecký čas.

"Měla jsem zatmění. Od začátku jsem jela rychle, bála jsem se, že jsem to přepálila. Trochu jsem kontrolovala tepy před střelbou. To jsem ještě pohlídala a v posledním kole jsem jela, seč mi síly stačily," doplnila.

Charvátová vstupovala do závodu až s číslem 87, od začátku se ale prezentovala rychlým během. Po bezchybné střelbě vleže figurovala na sedmém místě a před závěrečnou stojkou byla šestá.

O další posun ji však připravila chyba na čtvrtém terči. Od vítězné Norky Ingrid Landmark Tandrevoldové dělilo Charvátovou v cíli 47,5 vteřiny, na stupně vítězů ztratila česká biatlonistka bezmála půlminutu.

Dařilo se i třiadvacetileté Voborníkové, která zajela podruhé v sezoně střelecky bezchybný sprint. Poprvé se jí to povedlo v Lenzerheide.

"Na to, jak se mi v Ruhpoldingu nikdy moc nedařilo, jsem z těch dvou nul překvapená. Dnes jsem to podcenila, jela jsem dost nalehko. Celkově jsem dost mrzla, byla zpomalená a zatuhlá," líčila Voborníková.

"Jak jsem maličká, tam mi ten profil tratí moc nesedí. Snažila jsem se, jak to šlo, a ty dvě nuly mi dost pomohly," doplnila.

Davidová chybovala už na první položce, kde minula poslední terč. Bezchybná nebyla ani vestoje a potřetí ve sprintu v této sezoně nebodovala.

Vítězná Tandrevoldová porazila o více než osmnáct sekund Švédku Monu Brorssonovou. Třetí byla Italka Lisa Vittozziová.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo) - sprint:

Ženy (7,5 km): 1. Tandrevoldová (Nor.) 19:25,4 (0), 2. Brorssonová (Švéd.) -18,2 (0), 3. Vittozziová (It.) -19,0 (0), 4. Jeanmonnotová (Fr.) -24,8 (0), 5. E. Öbergová (Švéd.) -33,9 (2), 6. Hettichová-Walzová (Něm.) -35,0 (0), …8. Charvátová -47,5 (1), 19. Voborníková -1:03,3 (0), 21. Jislová -1:09,4 (1), 46. Davidová (všechny ČR) -1:55,6 (2).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 21 závodů): 1. Braisazová-Bouchetová (Fr.) 621, 2. Tandrevoldová 591, 3. E. Öbergová 518, 4. Vittozziová 516, 5. Simonová (Fr.) 469, 6. Preussová (Něm.) 465, …20. Voborníková 164, 22. Jislová 136, 28. Davidová 117, 34. Charvátová (všechny ČR) 94.