Berdych potřetí v řadě Federera neporazil, byl ale blízko

Berdych měl ve čtvrtfinále turnaje Masters v Torontu k dokonání 'Fedex-hattricku' velmi blízko. V rozhodujícím setu vedl dokonce už 5:2 a za stavu 5:3 podával na vítězství, švýcarský tenista se však obdivuhodně vzchopil.
Srovnal stav na 5:5 a v tie-breaku se Berdychovi pomstil za letošní prohry v Miami a Wimbledonu. Nakonec po dvou hodinách a 40 minutách vyhrál v poměru 6:3, 5:7 a 7:6 (5). Zároveň tak upravil bilanci vzájemných zápasů na 9:3 ve svůj prospěch.
Zápas nabídl tenis té nejvyšší kvality a v mnoha momentech byl jen pro silné povahy. Zatímco za stavu 3:6 a 5:5 byl Berdych blízko porážky, když odvrátil tři brejkboly, ve třetím setu ho za stavu 5:3 několikrát dělily dva míče od vítězství.
V semifinále na třetího nasazeného Federera čeká lepší z dvojice Novak Djokovič ze Srbska - Jeremy Chardy z Francie.
Reuters Reuters
14. 8. 2010 1:38

Tomáš Berdych podlehl ve čtvrtfinále turnaje Masters v Torontu Rogeru Federerovi po setech 6:3, 5:7 a 6:7. Svého soka tak Berdych potřetí v řadě a zároveň i v letošní sezoně nepokořil.