Zahraniční ligy: Arsenal remizoval se City, využil toho Liverpool. Real drží náskok

31. 3. 2024 20:06
Fotbalisté Arsenalu ve šlágru 30. kola anglické ligy remizovali 0:0 na hřišti obhájců titulu Manchesteru City a přišli o první místo v tabulce.
Útočník Manchesteru City Erling Haaland (vlevo) se po bezbrankovém šlágru zdraví s Gabrielem z Arsenalu | Foto: Reuters

O dva body před londýnský celek se posunul Liverpool po obratu v domácím utkání s Brightonem a výhře 2:1. "Citizens" jsou o tři body zpět na třetí pozici.

V duelu Manchesteru City s Arsenalem byli domácí aktivnější, žádnou velkou gólovou příležitost ale diváci za celý zápas neviděli.

"Citizens" na procentuální držení míče vyhráli 72:28 a na střely 12:6, pouze jeden jejich pokus však mířil mezi tři tyče.

"Kanonýři" v lize bodovali na stadionu Etihad po sedmi zápasech. Manchester remizoval podruhé za sebou, v minulém kole hrál 1:1 v Liverpoolu. Všem třem týmům na špici tabulky zbývá odehrát do konce soutěže devět utkání.

Brighton poslal do vedení už po 87 sekundách hry Welbeck výstavní ránou z hranice vápna. V 27. minutě srovnal po rohovém kopu Díaz a obrat dokonal v 65. minutě Salah po Mac Allisterově nezištné kolmici do pokutového území.

Egyptský kanonýr dal 16. ligový gól v sezoně a ztrácí dva na nejlepšího střelce Haalanda z Manchesteru City.

Liverpool zaznamenal 300. soutěžní vítězství pod vedením kouče Kloppa, který po sezoně ve funkci po devíti letech skončí.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Liverpool - Brighton 2:1 (27. Díaz, 65. Salah - 2. Welbeck), Manchester City - Arsenal 0:0.

20. Sheffield United 29 3 6 20 27:77 15

Poznámka: Everton přišel o 6 bodů a Nottingham o 4 body jako trest za porušení finančních pravidel.

Výhru Realu zařídil Rodrygo

Fotbalisté Realu Madrid v 30. kole španělské ligy porazili na svém hřišti 2:0 čtvrté Bilbao a nadále drží osmibodový náskok na druhou Barcelonu. Oba góly vstřelil Brazilec Rodrygo. O další dva body zpět je třetí Girona, která zvítězila doma 3:2 nad Betisem Sevilla. V nastavení rozhodl střídající útočník Christian Stuani.

Real navázal na dvě výhry před reprezentační pauzou a zdolal Bilbao i podruhé v sezoně. Už v osmé minutě si Rodrygo navedl míč na střelu a zpoza vápna se trefil do horního rohu brány. V 73. minutě se prosadil v pokutovém území opět po náběhu z levé strany. Brazilský křídelník zaznamenal desátou trefu v sezoně španělské ligy a o gól překonal své střelecké maximum z minulého ročníku.

V zápase Girona - Betis byli vidět nejlepší střelci obou týmů. Za domácí se dvakrát prosadil Dovbyk, jeden gól dal z penalty. Ukrajinský útočník se dotáhl se 16 brankami do čela tabulky kanonýrů soutěže k Bellinghamovi z Realu a Budimirovi z Pamplony. Dovbyk se zároveň stal druhým hráčem Girony, jenž v jednom ročníku La Ligy zaznamenal přes 15 zásahů. Dosud se to povedlo pouze Stuanimu v sezonách 2017/18 a 2018/19.

Betis dokázal dvakrát srovnat zásluhou Williana Josého, který má na kontě deset ligových tref. Ve druhé minutě nastavení si ale Stuani našel před bránou prudký centr z levé strany a nadvakrát překonal gólmana Silvu.

Girona potvrdila skvělou domácí bilanci, z posledních 11 ligových duelů ztratila body pouze při dvou remízách. Sedmý Betis prohrál počtvrté za sebou.

San Sebastian si upevnil šesté místo vítězstvím 1:0 na hřišti třináctého Alavésu. V 59. minutě rozhodl premiérovou trefou v soutěži obránce Pacheco.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Celta Vigo - Vallecano 0:0, Girona - Betis Sevilla 3:2 (36. z pen. a 65. Dovbyk, 90.+2 Stuani - 45.+4 a 76. Willian José), Alavés - San Sebastian 0:1 (59. Pacheco), Real Madrid - Bilbao 2:0 (8. a 73. Rodrygo).

Stuttgart remizoval s Heidenheimem

Stuttgart ve 27. kole německé fotbalové ligy promarnil dvoubrankový náskok a doma remizoval 3:3 s Heidenheimem. Alespoň bod mu zařídil v osmé minutě nastavení útočník Deniz Undav.

Stuttgart se znovu mohl spolehnout na druhého nejlepšího střelce soutěže Guirassyho, jenž poosmé v sezoně otevřel v ligovém utkání skóre a vyrovnal klubový rekord Maria Gomeze. Guinejský kanonýr zakončil ve 41. minutě pohlednou kombinační akci a vstřelil 23. branku v ročníku.

V 53. minutě zvýšil z brejku Stiller, hosty ale záhy vrátil do hry vlastním gólem domácí brankář Nübel, kterému po zákroku při dopadu na zem vypadl míč z rukavic.

V 84. minutě srovnal na zadní tyči Kleindienst a stejný hráč o 104 vteřin později dokonal hlavou obrat. Favorit přesto získal alespoň bod, poté co krátce po vyloučení hostujícího Dovedana srovnal křížnou střelou Undav.

Český brankář Augsburgu Tomáš Koubek přihlížel z lavičky náhradníků remíze 1:1 s Kolínem nad Rýnem.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Augsburg - Kolín nad Rýnem 1:1 (18. Maier - 33. Selke), Stuttgart - Heidenheim 3:3 (41. Guirassy, 53. Stiller, 90.+8 Undav - 84. a 85. Kleindienst, 62. vlastní Nübel), Bochum - Darmstadt 2:2 (30. a 49. Hofmann - 62. Skarke, 76. Vilhelmsson).

1. Leverkusen 27 23 4 0 68:19 73
2. Bayern Mnichov 27 19 3 5 78:33 60
3. Stuttgart 27 18 3 6 63:34 57
4. Dortmund 27 15 8 4 55:32 53
5. Lipsko 27 15 5 7 60:32 50
6. Eintracht Frankfurt 27 10 11 6 42:35 41
7. Augsburg 27 9 9 9 44:43 36
8. Freiburg 27 10 6 11 39:48 36