Zacha opět skóroval, ale nikdo z Bostonu se k němu nepřidal a Bruins přišli o výhru

6. 3. 2024 8:21
Český útočník Pavel Zacha skóroval v NHL ve druhém utkání za sebou, ale hokejistům Bostonu to na výhru nestačilo, padli 1:2 v prodloužení s Edmontonem. David Pastrňák v dresu poražených nebodoval.
Sestřih utkání Boston - Edmonton | Video: Asociated Press

Zacha vstřelil o den dříve dvě branky do sítě Toronta a střeleckou formu si přenesl i do souboje s Edmontonem.

Český forvard se prosadil po křížném pasu Dantona Heinena ranou bez přípravy z pravého kruhu a otevřel ve 45. minutě skóre.

Při risku bez gólmana ale vyrovnal 80 vteřin před koncem třetí třetiny Leon Draisaitl, který rozhodl i prodloužení.

San Jose nepomohl gól Filipa Zadiny a přihrávka Jana Rutty a podlehlo doma Dallasu 6:7 v prodloužení, přestože vedlo v 53. minutě 6:3.

Rutta přispěl k druhé brance, když založil vyhozením puku z vlastního pásma kontr, který zakončil Fabian Zetterlund.

Pátý gól týmu vstřelil Zadina, který zakončil akci domácích do odkryté branky, a skóroval podesáté v sezoně. K náskoku pomohl Sharks čtyřmi body Anthony Duclair (2+2).

Závěr ale patřil favorizovanému Dallasu, který smazal tříbrankovou ztrátu v rozmezí 53. až 56. minuty. Svým druhým gólem v zápase snížil Logan Stankoven a následně dvěma trefami zkompletoval Johnston svůj první hattrick v NHL. Obrat završil Roope Hintz.

New Jersey podlehlo v prvním utkání pod vedením dočasného kouče Travise Greena, který nahradil odvolaného Lindyho Ruffa, doma Floridě 3:5.

Nick Cousins dal dvě branky hostů, kteří vyhráli pošesté v řadě a upevnili si vedení v NHL.

V dresu poražených scházel Ondřej Palát kvůli zranění v dolní části těla. Ze stejných důvodů chybí Devils už téměř měsíc i brankář Vítek Vaněček.

Výsledky NHL:

Boston - Edmonton 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 45. Zacha - 59. a 63. Draisaitl. Střely na branku: 26:26. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Skinner (oba Edmonton), 3. Ullmark (Boston).

New Jersey - Florida 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky: 12. J. Hughes, 32. Meier, 52. C. Miller - 3. a 46. Cousins, 7. Rodrigues, 33. Luostarinen, 60. Reinhart. Střely na branku: 24:31. Diváci: 16.042. Hvězdy zápasu: 1. Cousins, 2. M. Tkachuk (oba Florida), 3. J. Hughes (New Jersey).

Pittsburgh - Columbus 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky: 14. Puljujärvi, 19. Malkin, 35. Rakell, 49. Carter, 50. R. Smith - 25. Gaudreau, 26. Peeke, 49. Roslovic. Střely na branku: 31:36. Diváci: 17.072. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Roslovic (Columbus).

NY Islanders - St. Louis 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky: 33. Palmieri, 38. Pageau, 41. Horvat, 60. Barzal - 22. Toropčenko, 29. Kyrou. Střely na branku: 33:21. Diváci: 16.540. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Pelech (oba Islanders), 3. Toropčenko (St. Louis).

Nashville - Montreal 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 16. Forsberg, 26. Nyquist, 53. O'Reilly - 37. Gallagher, 37. Savard, 55. Roy, 61. Suzuki. Střely na branku: 28:30. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly (Nashville), 2. Suzuki (Montreal), 3. Forsberg (Nashville).

Winnipeg - Seattle 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

Branky: 29. Connor, 40. Lowry, 42. Niederreiter - 9. Schultz, 38. McCann, 42. Tatar, 58. Burakovsky. Střely na branku: 33:24. Diváci: 13.125. Hvězdy zápasu: 1. McCann (Seattle), 2. Lowry (Winnipeg), 3. Daccord (Seattle).

Arizona - Chicago 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Branky: 23. Bjugstad, 32. Carcone - 11. a 60. S. Jones, 25. N. Foligno, 35. Dickinson, 39. Kurashev. Střely na branku: 39:32. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Söderblom, 2. S. Jones, 3. N. Foligno (všichni Chicago).

Los Angeles - Vancouver 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 11. Moore - 37. E. Pettersson, 62. J.T. Miller. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. J.T. Miller, 2. E. Pettersson, 3. Demko (všichni Vancouver).

San Jose - Dallas 6:7 v prodl. (2:2, 3:1, 1:3 - 0:1)

Branky: 4. a 36. Duclair, 13. Zetterlund (Rutta), 25. Carpenter, 38. Zadina, 44. Granlund - 29., 54. a 56. Johnston, 20. a 53. Stankoven, 19. Benn, 62. Hintz. Střely na branku: 20:40. Diváci: 10.070. Hvězdy zápasu: 1. Johnston (Dallas), 2. Duclair, 3. Zetterlund (oba San Jose).

5. St. Louis 62 32 3 27 178:191 67
6. Minnesota 62 29 6 27 194:208 64
7. Arizona 62 25 5 32 182:206 55
8. Chicago 63 16 5 42 130:225 37