Rudolf Černík Rudolf Černík
26. 2. 2024 11:05
Takovou trefu by jí mohl závidět kdekterý hvězdný útočník. Topmodelka Cindy Crawfordová nadchla diváky při utkání NHL mezi Chicagem a Detroitem, v němž se během přestávkového programu blýskla s hokejkou v ruce.
Trefa Cindy Crawfordové během přestávkového programu utkání NHL | Video: Asociated Press

Crawfordová se mezi třetinami zúčastnila klání, které je dobře známé z přestávkových výplní i na českých zimních stadionech.

Soutěžící se při něm snaží trefit z půlky hřiště do branky, kterou vyplňuje figurína gólmana a ponechány jsou jen malé otvory.

Slavná modelka, která zářila především v 80. letech minulého století a dvakrát pózovala i pro pánský magazín Playboy, nejprve poslala úvodní dva pokusy mimo tyče, ten třetí ale byl dokonalý a puk zaplul do brány.

Nyní 58letá Američanka, jež si zahrála po boku hollywoodské superstar Aleca Baldwina ve filmu Jako štvaná zvěř, byla jedinou z tria celebrit, kdo se v soutěži trefil.

Její soupeři na ledě United Center v Chicagu - Eddie Vedder, frontman kultovní rockové kapely Pearl Jam, a Theo Epstein, jeden ze šéfů elitní baseballové soutěže MLB - s hokejkou ani jednou neuspěli.

Crawfordové střelecké schopnosti by se možná hodily i hokejistům domácích Blackhawks.

Ti jsou totiž nejslabším týmem NHL, a přestože jejich český brankář Petr Mrázek zlikvidoval 28 střel, prohráli i duel s Detroitem 2:3 v prodloužení.

Střetnutí rozhodl pětatřicetiletý útočník Patrick Kane ve svém prvním zápase proti Chicagu, v jehož barvách strávil 16 sezon a vyhrál tři Stanley Cupy.

Vedle vítězného gólu připravil také vyrovnávací branku a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

"Je to pro mě hodně emotivní. Hrál jsem tu poprvé v dresu jiného týmu, navíc jsem dal vítězný gól," řekl Kane, kterého fanoušci před zápasem přivítali potleskem vestoje. "Moc divákům děkuji, byl to krásný moment," svěřil se.

V klíčovém momentu zápasu někdejší první hráč draftu ujel obraně a samostatný únik vyřešil rychlou střelou do horní části Mrázkovy branky.

"Myslím, že to dnes nemohlo dopadnout lépe. Patrick toho pro Blackhawks udělal hrozně moc, jsem rád, že duel rozhodl právě on," uvedl Alex DeBrincat, autor gólu na 2:2 i asistence u vítězné trefy.