reklama
 
 

V nominaci na olympiádu je i Červenka. Prospal chybí

30. 12. 2009 13:15
Trenér Růžička zveřejnil 23 jmen pro OH

Praha - V pražském hotelu Corinthia zveřejnil trenér české hokejové reprezentace Vladimír Růžička třiadvacet hráčů, které nominoval pro olympijský turnaj ve Vancouveru.

Vedle trojice brankářů vybral kombinaci osmi obránců a dvanácti útočníků.

Na postu gólmana budou krýt záda jasné jedničce Tomáši Vokounovi mladíci Ondřej Pavelec a Jakub Štěpánek. Naplnění se tedy nedočkaly spekulace o nominaci Dominika Haška.

Čtěte také: Slováci znají nominaci na OH: Nechybí Pálfy ani Šatan

Kromě něj se z naganské party uvažovalo ještě o Jaroslavu Špačkovi, Romanu Hamrlíkovi a Milanu Hejdukovi.

Hejdukovi se staly osudné vleklé potíže s kolenem. "Hraje výborně, je to střelec. Stál jsem o něj hodně. Ale sám měl obavy, jak by to vypadalo. Byl jsem rád, že mi dal vědět, že to není stoprocentní," řekl k Hejdukově absenci Růžička.

Vítězný tým z roku 1998 tak bude vedle trenéra Růžičky, který byl tehdy ještě v roli hráče, o dvanáct let později zastupovat pouze útočník Jaromír Jágr. Pro Jágra to bude již čtvrtý olympijský start.

Naopak brankář Pavelec zažije v reprezentačním dresu premiéru.

Jen 12 útočníků, a tak nejede Prospal

Na menší počet útočníků doplatil Václav Prospal. Sám Růžička přiznal, že pokud by vzal třináct hráčů do ofenzivy, Prospal by asi nechyběl. Jenže dal přednost dalšímu obránci.

"Máme vždy hodně laděné mužstvo do útoku a potřebujeme to směřovat do obrany," vysvětlil hlavní trenér.

V nominaci mají velkou převahu hráči z NHL, kterých Růžička vybral šestnáct. Pět hokejistů hraje v Kontinentální lize a českou extraligu reprezentují dva zástupci - brankář Jakub Štěpánek a nejlepší střelec Roman Červenka.

Olympijský turnaj se hraje ve Vancouveru od 16. do 28 února. Růžičkův výběr nastoupí v základní skupině B postupně proti Slovensku, Lotyšsku a Rusku.

Nominace:

Brankáři: Ondřej Pavelec (Atlanta/NHL), Jakub Štěpánek (Vítkovice), Tomáš Vokoun (Florida/NHL),

Obránci: Miroslav Blaťák (Ufa/KHL), Jan Hejda (Columbus/NHL), Tomáš Kaberle (Toronto/NHL), Filip Kuba (Ottawa/NHL), Pavel Kubina (Atlanta/NHL), Zbyněk Michálek (Phoenix/NHL), Roman Polák (St. Louis/NHL), Marek Židlický (Minnesota/NHL),

Útočníci: Petr Čajánek (Petrohrad/KHL), Roman Červenka (Slavia Praha), Patrik Eliáš (New Jersey/NHL), Martin Erat (Nashville/NHL), Tomáš Fleischmann (Washington/NHL), Martin Havlát (Minnesota/NHL), Jaromír Jágr (Omsk/KHL), David Krejčí (Boston/NHL), Milan Michálek (Ottawa/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk/KHL), Josef Vašíček (Jaroslavl/KHL).

autor: kub | 30. 12. 2009 13:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama