WTA French Open • Semifinále • 15:10

Karolína Muchová - Aryna Sabalenková

Konec zápasu
Karolína Muchová
Karolína Muchová
2
7
6
7
Aryna Sabalenková
Aryna Sabalenková
1
6
7
5

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu ze semifinálového utkání ženského tenisového French Open mezi Karolínou Muchovou a Arynou Sabalenkovou z Běloruska. Zápas začíná ve čtvrtek 6. června v 15:10.

Karolína Muchová prožívá solidní sezónu. Aktuálně 43. nejlepší hráčka světa se prokousala na prestižních turnajích v Dubaji a Indian Wells až do čtvrtfinále. V prvním případě kvůli zranění vzdala bez boje Američance Pegulaové, na tvrdém povrchu v USA ve třech setech padla s Rybakinovou s Kazachstánu. Doposud poslední turnaj odehrála olomoucká rodačka na antuce v Madridu, po vítězství nad Estonkou Kontaveitovou nestačila ve druhém kole na Rumunku Beguovou.

Sezónní maximum si Češka vylepšila na antukovém grandslamu, kde hned na úvod vyřadila světovou osmičku Sakkariovou, potom si ve třech setech poradila s Podoroskou, na Begovou s Avanesjanovou jí stačily sety dva, stejně tak ve čtvrtfinále na jinou Rusku Pavljučenkovovou.

Karolína Muchová

Česko

WTA: 52.

Věk: 26 let (21. 8. 1996)

Držení rakety: pravačka

Výška: 180 cm

Karolína Muchová, čtvrtfinále French Open 2023
Karolína Muchová, čtvrtfinále French Open 2023 | Foto: Reuters

Světová dvojka, to je Běloruska Aryna Sabalenková. V letošním ročníku ovládla tři turnaje, když hned v úvodu roku nenašla přemožitelku v australském Adelaide, načež opanovala i australský grandslam Australian Open, ve finálovém dramatu pokořila ve třech setech Rybakinovou z Kazachstánu. Třetí triumf zaznamenala na antuce v Madridu, ve finále v roli outsiderky zdolala zdánlivě nezastavitelnou jedničku Igu Šwiatekovou.

Pětadvacetiletá rodačka z Minsku na French Open ještě neztratila ani set. Postupně ukončila cestu turnajem Ukrajince Kosťukové, krajance Šymanovičové, Rusce Rachimovové, Američance Stephensové a ve čtvtfinále jí dvě dějství stačily i na Ukrajinku Svitolinovou.

Aryna Sabalenková

Bělorusko

WTA: 2.

Věk: 25 let (5. 5. 1998)

Držení rakety: pravačka

Výška: 182 cm

Aryna Sabalenková v utkání prvního kola French Open 2023.
Aryna Sabalenková v utkání prvního kola French Open 2023. | Foto: Reuters

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Aryna Sabalenková.

Zápas začal.

15:0

Karolína Muchová se v úvodu velmi dobře bránila, ale nebyla jí to nic platné, protože soupeřce v závěru pomohla při smeči do protipohybu páska.

15:15

Běloruska hned v prvním gemu trefuje dvojchybu.

30:15

Česká tenistka se dostala do výměny, ale neudržela přesnou ruku, výměnu uzavřela příliš dlouhým bekhendem.

40:15

Aryna Sabalenková servisem získala tlak na svou stranu, za forhendem do levého růžku se konkurentka natahovala marně.

0:1 Aryna Sabalenková získává gem.

Dvojchyba nehrála v úvodní hře žádnou roli, servírující Aryna Sabaenková ji uzavřela premiérovým esem.

15:0

Přímý bod po servisu na téčko.

15:15

Aryna Sabalenková zvládla return, načež napálila forhend k základní čáře, protihráčka ze stejné strany napálila síť.

30:15

Bekhendový return doputoval za základní čáru.

40:15

Po kvalitním servisu sáhla Karolína Muchová ke kvalitnímu forhendovému čopu, po němž Běloruska trefila forhend nečistě.

40:30

První gembol odvrácen s velkým přehledem. Aryna Sabalenková trestala kratší čop sokyně, sama čopem uzavřela výměnu umístěním do pravého růžku.

1:1 Karolína Muchová získává gem.

Vyrovnáno. Pětadvacetiletá rodačka z Běloruska opět získávala tlak, když nakonec přetáhla dobře myšlený bekhend.

15:0

Světová dvojka střílí údery s nevěřitelnou přesností. Češka statečně vzdorovala, ale ve finále byla bez šance při bekhendu do pravého růžku.

30:0

Přímý bod po podání ven z dvorce.

30:15

S vyšším forhendovým returnem k základní čáře si Aryna Sabalenková neporadila, forhend odpálila daleko za základní čáru.

30:30

A znovu chyba hned po returnu! Tentokráte pětadvacetiletá rodačka z Minsku o kousek přetáhla bekhend.

40:30

Pěkná výměna končí získaným gembolem. Běloruska byla včas u kratšího čopu, aby posléze vyslala nechytatelný kraťas za pásku.

1:2 Aryna Sabalenková získává gem.

Suverénním způsobem si světová dvojka došla na síť pro zisk třetího gemu, forhend neomylně poslala na volnou levou polovinu.

15:0

Přímý bod po podání ven z kurtu.

30:0

Eso na téčko.

30:15

Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce měla výměnu pevně ve svých rukou, bohužel na závěr o kousek přepálila forhend.

40:15

Po podání ven z kurtu Karolína Muchová vypálila forhend do protějšího rohu, Běloruska na dlouhou ruku odvrátila balónek za základní lajnu.

40:30

Slabší druhé podání Aryna Sabalenková trestala bez servítek, vyslala nechytatelný forhendový return zprava kros.

40:40

Shoda. Karolína Muchová si neporadila s nepříjemným returnem pod nohy a bekhendem míček odpálila daleko za základní čáru.

40:A

Brejkbol. Olomoucká rodačka po servisu ven z kurtu vystartovala k síti, ovšem soupeřka odpověděla razantním forhendovým returnem, volej doputoval mimo vymezené území.

40:40

Eso na téčko přichází v pravý moment.

40:A

Další příležitost k prolomení soupeřčina servisu. Karolína Muchová se dostala do výměny, ale pak se prezentovala nevynucenou chybou z bekhendu.

40:40

Třetí shoda. Karolína Muchová po solidním podání vypálila kratší forhend a vyrazila k síti, protihráčka odpověděla bekhendem do sítě.

A:40

Skvělá práce české tenistky v defenzivě! Doběhla i forhendový volej a míček odehrála z levé strany parádně křížem těsně za síť, překvapená světová dvojka hrála balónek těsně vedle levé lajny.

2:2 Karolína Muchová získává gem.

S problémy, ale přece Karolína Muchová udržuje i druhý gem na servisu a máme tak opět srovnáno! Na konci delší výměny Běloruska přetáhla bekhend.

0:15

Výborně začíná Češka i pátý gem. Proti agresivnímu returnu reagovala pomalejším bekhendovým čopem, po němž Běloruska rovněž z bekhendu minula vymezené území.

15:15

Bekhendový return skončil v síti.

30:15

Aryna Sabalenková trpělivě útočila forhendy sem a tam, pod čím dál tím větším tlakem hrající Muchová nakonec minula forhendem.

40:15

Přímý bod po podání ven z kurtu. Dva gemboly.

2:3 Aryna Sabalenková získává gem.

Aryna Sabalenková vypálila první podání na téčko, česká tenistka returnovala bekhendem pod pásku.

15:0

Bekhendovým returnem sice světová dvojka získala tlak na svou stranu, ten další však nedokázala přehodit přes síť.

30:0

Po těžkém returnu dostala Aryna Sabalenková nepříjemný míček pod nohy a už při odpalu věděla, že forhend bude příliš dlouhý.

40:0

Také Karolína Muchová umí zaútočit! Po podání vypálila forhend do pravého rohu a vyrazila k síti, kde proměnila bekhendový volej ve vítězný.

40:15

Čistá hra se nekoná. Okamžitě po podání vyzkoušela šestadvacetiletá rodačka z Olomouce zkrácení hry, míček nepřeletěl síť.

3:3 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová nadále drží se světovou dvojkou statečně krok, kvalitní servis ven z kurtu Běloruska zreturnovala pod pásku.

15:0

To je škoda. Češka se vysokým forhendovým returnem dostala do tlaku, bohužel vzápětí napálila agresivní forhend do zámezí.

15:15

Aryna Sabalenková trefuje svou druhou dvojchybu.

30:15

Po skvělém podání Muchová šťastně returnovala těsně za pásku, což Bělorusku rozhodilo a hrála přímo do soupeřky, jejíž volej doputoval do zámezí.

30:30

Olomoucká rodačka ukázala, jak je důležité výměnu nezabalit. Volej do levého růžku doběhla a nahrála soupeřce na smeč, ta překvapivě selhala a míček napálila do autu.

40:30

Přímý bod po podání ven z dvorce.

3:4 Aryna Sabalenková získává gem.

Bohužel, první shodu při servisu Bělorusky neuvidíme. Karolína Muchová po skvělém křižném bekhendu vyrazila k síti, kde měla dobře nekročeno k vítěznému voleji z bekhendu, ale hrála míček pouze pod pásku.

0:15

Forhendová přestřelka míří na konto světové dvojky poté, co její protihráčka zasáhla forhend rámem rakety.

0:30

Běloruská tenistka si hlasitě říká o brejkboly. Znovu okamžitě zatlačila sokyni pod tlak, forhend Češky z nouze páska zvedla do zámezí.

15:30

Tohle je o poznání lepší! Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce zaskočila soupeřku bekhendem po levé lajně, protihráčka reagovala pozdě a raketou máchla naprázdno.

30:30

Po krátkém returnu se Karolína Muchová přiblížila k síti, zkoncentrovala se na forhend a umístila balónek nechytatelně do levého růžku.

40:30

Skvěle! Aryna Sabalenková dovolila soupeřce přejít do ofenzivy vyšším, ale zároveň kratším bekhendem, po němž Češka vypálila chytrý kratší forhend k pravé lajně. Důležitý winner.

4:4 Karolína Muchová získává gem.

Parádní obrat nepříznivě se vyvíjejícího gemu a i napočtvrté úspěšné srovnání! Aryna Sabalenková přitlačila na pilu, zprava vymyslela nepřesný křižný bekhend.

0:15

Nabíhaný forhend světové dvojky přizvedla páska. Potom rodačka z Minsku dostala balónek pod nohy, vrátila ho jenom do autu.

15:15

I Aryna Sabalenková umí použít hlavu. Z pozice poměrně daleko za základní čárou vypálila kratší forhend, po němž soupeřka rovněž z forhendu rozvlnila síť.

15:30

Forhendový return dopadl přesně na základní čáru. Po dalším forhendu Češka vyrazila k síti a měla velké štěstí, že bekhendový prohoz konkurentky spadl o kousek vedle levé lajny.

15:40

Možná klíčové dva brejkboly první sady! Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce po agresivním returnu do pravého růžku vyrazila k síti a odtud vyprodukovala nechytatelný forhendový volej doleva na základní lajnu.

5:4 Karolína Muchová získává gem.

Tak to je fantazie! Karolína Muchová opět získala tlak na svou stranu hned z returnu, aby se následně přiblížila k síti a forhend umístila na volnou pravou polovinu. Česká tenistka půjde po krátké přestávce podávat na vítězství v prvním setu.

0:15

Bojovala statečně, ale nakonec se česká tenistka útokům protihráčky neubránila, po dobře trefeném forhendu sama forhendem přestřelila.

15:15

Odvaha přinesla kýžené ovoce. Karolína Muchová hnala protihráčku sem a tam, po forhendu doleva vyrazila k síti a nelehký bekhendový volej usměrnila nechytatelně těsně za pásku.

30:15

Po výborném podání na téčko a kratším returnu se Češka přiblížila k síti a bekhendem po levé čáře přiměla konkurentku chybovat.

30:30

Nicméně Aryna Sabalenková dává jasně najevo, že je připravena využít každé situace. Po slabším druhém podání vyslala dělový forhend na tělo protihráčky, u sítě potom vypálila vítězný forhend doprava.

40:30

Setbol! Po servisu ven z dvorce olomoucká rodačka hrála brzy po odskoku forhend na druhou stranu, bezmocná světová dvojka jenom slabě ztlumila míček před sebe.

40:40

Drama pokračuje. Běloruska si nepřipustila tíhu okamžiku, útočila forhendy a ten poslední poslala Češce šikovně do protipohybu.

40:A

Brejkbol. Karolína Muchová bránila, aby poslední úder poslala jenom těsně za síť, světová dvojka této skutečnosti využila k vítěznému forhendu.

5:5 Aryna Sabalenková získává gem.

Bohužel, první sada ještě bude mít nejméně dva gemy. Česká hráčka si neporadila s returnem na tělo, bekhend odpálila za základní čáru.

15:0

Po podání ven z dvorce a kratším returnu Aryna Sabalenková vypálila bekhend na volnou polovinu, Češka reagovala úderem do sítě.

30:0

A znovu s velkou jistotou hrající Běloruska, jež po servisu ven z kurtu vypálila forhend do protějšího rohu a Karolína Muchová byla bez šance.

30:15

V nečekaný okamžik sáhla olomoucká rodačka ke kraťasu z bekhendové strany, světová dvojka vůbec nereagovala.

40:15

Velká škoda. Karolína Muchová se fantasticky dostala z defenzivy do ofenzivy, bohužel obrannou složku sokyně neprolomila a na síti zkazila bekhendový volej.

5:6 Aryna Sabalenková získává gem.

Aryna Sabalenková nyní ani neví jak zahrála bekhendový winner. Proti returnu po levé lajně hrála zády k soupeřce, ale tak šikovně, že míček vrátila po čáře a překvapená protihráčka mířící k síti neměla žádnou šanci na balónek dosáhnout.

0:15

Nepřipravený útok na síť byl po zásluze potrestán. Aryna Sabalenková nemusela udělat moc kroků navíc, forhendový prohoz vyslala do soupeřčina forhendu.

15:15

Kvalitním druhým podáním s boční rotací ven z kurtu si Karolína Muchová otevřela levou polovinu, kam vzápětí neomylně usměrnila bekhend.

30:15

Přímý bod po chytrém servisu na tělo.

40:15

Výborně. Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce zjistila, že na základní čáře soupeřku zřejmě nezlomí, proto zkrátila hru a Běloruska zůstala stát jako přikovaná.

6:6 Karolína Muchová získává gem.

O osudu prvního setu rozhodne tiebreak! Češka s vypětím všech sil dosáhla na dobře trefený bekhend protihráčky po levé lajně, světová dvojka potom na síti selhala při forhendovém voleji.

1:0

Hned na úvod tu máme minibrejk! Češka uspěla křižným bekhendovým returnem, po němž se konkurentka ustřelila z forhendu.

2:0

V delší výměně Běloruska vyslala vysoký bekhend, načež Češka trestala a vypálila ostrý forhend na levou polovinu, favoritka na míček dosáhla pouze rámem.

3:0

Přímý bod po podání na téčko.

3:1

Až na čtvrtý pokus se Aryna Sabalenková dočkala ve zkrácené hře prvního bodu. V tlaku vyrazila k síti, kde s přehledem napálila bekhend do volného pravého rohu.

3:2

Forhendový return doputoval za základní čáru.

4:2

Skvěle. Češka udržuje výhodu minibrejku, když se držela v tlaku, jehož využila k náběhu na síť a vítěznému bekhendovému voleji.

4:3

A pozor, výhoda minibrejku je pryč. Aryna Sabalenková správně vycítila, že teď je ten správný moment k náběhu na síť, po nepovedeném soupeřčině lobu bez zaváhání uzavřela výměnu smečí.

4:4

Ve zkrácené hře je vyrovnáno! Aryna Sabalenková poslala druhé podání na zadní čáru, následně vypálila nechytatelný forhend do pravého růžku.

4:5

Důležitý bod míří na konto favoritky, její protihráčka forhendem returnovala do koridoru pro debl. Každopádně není třeba házet flintu do žita, dvakrát teď jde na podání Češka.

5:5

Teď chtěla běloruská tenistka až příliš. Míček dostala poměrně dost na tělo, přesto zaútočila na vítězný úder, balónek odpálila do zámezí.

6:5

Setbol putuje na konto české tenistky! Světová dvojka útočila ihned z returnu, jenže neudržela přesnou ruku a v pokračující výměně se vyhodila forhendem!

7:6 Karolína Muchová získává set.

Ohromně dramatický, přes hodinu trvající set získává Karolína Muchová! Ubránila se nepříjemným střelám sokyně, aby ve finále sama ukončila výměnu dokonale trefeným returnem po levé čáře.

Začíná druhý set.

15:0

První bod druhé sady míří za servírující Češkou, jež těžila ze skutečnosti, že soupeřka přetáhla technický forhendový čop.

30:0

Trpělivě šestadvacetiletá rodačka z Olomouce čekala na zaváhání protihráčky, jež skutečně přišlo, a sice z bekhendové strany.

40:0

Po podání Karolína Muchová vyzkoušela zkrácení hry, u nějž Běloruska tentokráte byla, ale ostrý forhend odpálila za zadní lajnu.

1:0 Karolína Muchová získává gem.

První gem druhé sady pro sebe česká tenistka získala čistou hrou. Po podání vyrazila k síti, odtud nadvakrát prolomila defenzivu sokyně.

15:0

Aryna Sabalenková dává jasně najevo, že se nevzdá. Bekhendem střílela jeden dělový úder na stranu soupeřky za druhým, ten poslední do pravého růžku byl již nechytatelný.

15:15

Forhendový return po levé lajně vyšel dokonale, na dlouhou ruku hrající Běloruska odehrála balónek za základní čáru.

15:30

Uvidíme brejkboly? Světová dvojka viděla odkrytou levou polovinu, jenže bekhendový útok uspěchala a zase přestřelila.

15:40

Uvidíme, a to hned dva! Už druhé podání se štěstím Běloruska poslala na zadní čáru čtverce, následný bekhend už dopadl o kus za základní lajnu.

2:0 Karolína Muchová získává gem.

Zdá se, že na Arynu Sabalenkovou přeci jen spadla deka. Nedokáže se teď trefovat do úderů, hned po podání přestřelila bekhendem a přišla tak o podání.

0:15

Nečekaně světová dvojka vyzkoušela zkrácení hry z forhendu a provedla ho dokonale, protihráčka byla bez šance.

15:15

Eso na téčko, skvělá odpověď!

15:30

Pětadvacetiletá rodačka z Minsku by samozřejmě ráda získala rebrejk. Bekhendem do pravého růžku si připravila výbornou pozici, u sítě při forhendu nezaváhala.

15:40

Dva brejkboly i na druhé straně. Po kratším returnu vyslala Karolína Muchová forhendem doplněným o náběh na síť, kde jí protihráčka nadvakrát úspěšně vytloukla bloky.

30:40

První hrozba ztráty podání odvrácena s ledovým klidem, na kraťas ihned po podání světová dvojka nereagovala.

2:1 Aryna Sabalenková získává gem.

Ovšem druhou příležitost už si běloruská tenistka ujít nenechala. Z pravé strany vypálila dělový forhend do protějšího růžku, soupeřka balónem jenom lehce tečovala rámem.

15:0

Forhendový return vyletěl daleko za základní čáru.

30:0

Po podání ven z dvorce Aryna Sabalenková vypálila forhend do stejného prostoru, překvapená Češka zůstala stát.

40:0

Přímý bod po podání na tělo znamená tři gemboly.

40:15

Nebude to čistá hra. Karolína Muchová se dvakrát skvěle ubránila, posléze Běloruska bekhendem minula vymezený prostor.

40:30

Křižný forhendový return doputoval přesně do pravého růžku, zaskočená světová dvojka odpověděla čopovaným forhendem pod pásku.

40:40

Tak pozor, i třetí gembol je minulostí! Potvrdilo se, že defenziva není silnou stránkou Bělorusky, v závěru výměny, kterou strávila pod tlakem, si vybrala špatnou stranu soupeřčina forhendového útoku.

A:40

Šikovně se česká hráčka bránila, zvládla první čopovaný forhend, ten druhý spadl o pár čísel za základní čáru.

2:2 Aryna Sabalenková získává gem.

Nakonec s problémy, ale přece Aryna Sabalenková potvrzuje brejk a srovnává na 2:2, podání ven z kurtu sokyně returnovala bekhendem do autu.

15:0

Bekhendový return skončil v síti.

30:0

Nyní bekhendový return dopadl pro změnu za základní čáru.

30:15

Do třetice už světová dvojka returnovat zvládla, hned druhým úderem ve výměně vyslala vítězný forhend po levé čáře.

40:15

Eso na téčko.

3:2 Karolína Muchová získává gem.

Forhendový čopovaný return doputoval až za základní čáru. Důležitý gem pro Karolínu Muchovou, která nepovolila sokyni zisk třetí hry v řadě.

15:0

Aryna Sabalenková trefila eso po ráně ven z dvorce.

30:0

Bekhendový return nepřeletěl pásku.

40:0

Po podání ven z kurtu Běloruska vypálila forhend na druhou, pravou polovinu. Češka vracela balónek do sítě.

40:15

První gembol nevyužit. Světová dvojka po podání ven z dvorce zkoušela forhend do stejného místa, ale přestřelila.

3:3 Aryna Sabalenková získává gem.

Žádné drama nicméně pětadvacetiletá rodačka z Minsku nepřipustila, po vysokém bekhendovém returnu soupeřky sama z bekhendu vymyslela vítězný úder po levé lajně.

15:0

Dokonalá práce na síti. Zničehonic Karolína Muchová vypálila povedený bekhend kros zleva a vydala se k síti, proti nelehkému forhendovému čopu zahrála nechytatelný bekhendový stopvolej.

15:15

Obrovské štěstí běloruské tenistky, jejíž bekhendový čop poslal míček na pásku, od níž se odrazil nechytatelně na polovinu protihráčky.

15:30

Jedna z mála nevynucených chyb dostává Češku do tlak. Pokusila se o zklidnění rytmu bekhendovým čopem, bohužel balónek doplachtil vedle pravé lajny.

30:30

Skvěle. Karolína Muchová po podání zůstala v tlaku a vydala se k síti, kde smečí nadvakrát prolomila solidní obranu konkurentky.

30:40

Jednoho brejkbolu se světová dvojka přeci jen dočkala. Sázela na stranu soupeřky jeden prudký bekhend za druhým, Češka se neubránila.

40:40

Fantazie. Karolína Muchová se nezalekla, proti brejkbolu vyrazila k síti a statečně bránící soupeřku zdolala parádně trefeným bekhendovým volejem.

40:A

Je tu další možnost k brejku. Na kvalitní podání olomoucká rodačka nenavázala a útočný forhend odehrála těsně za zadní lajnu.

3:4 Aryna Sabalenková získává gem.

Poprvé v zápase se Aryna Sabalenková ujímá náskoku o brejk! O úspěchu rozhodla parádním křižným bekhendovým returnem, jemuž se ještě Češka ubránila, ale proti následnému úderu na druhou stranu už neměla šanci.

15:0

Po kvalitním podání Běloruska zaútočila forhendem přesně na základní čáry, Muchová potom rovněž z forhendu zasáhla balónek nečistě.

15:15

Další povedený první servis, proti němuž ovšem česká tenistka vyslala ještě lepší, a hlavně vítězný forhendový return do levého růžku.

15:30

S čopovaným forhendovým returnem si pětadvacetiletá rodačka z Minsku neporadila, forhendem se výrazně ustřelila.

15:40

Dva brejkboly! Karolína Muchová skvěle bránila a v nouzi sáhla ke zkrácení hry, po němž světová dvojka forhendem ledabyle usměrnila míček pod pásku.

4:4 Karolína Muchová získává gem.

Výhoda brejku Bělorusce příliš dlouho nevydržela! Češka naznačila, že bude bránit, načež vyslala ostřejší bekhend po levé lajně, na nějž soupeřka odpověděla výrazně nepřesným forhendem.

15:0

Přímý bod po podání na téčko.

30:0

Na bekhendový čop české tenistky chtěla protihráčka odpovědět zkrácením hry, dobrému úmyslu se postavila do cesty páska.

40:0

Kvalitním podáním na téčko Karolína Muchová získala pozici útočící hráčky, forhend neomylně umístila na volnou pravou polovinu.

40:15

Češka musela rychle jednat proti agresivnímu forhendovému returnu po nohy, pokus o kraťas byl hodně nepovedený.

6:5 Karolína Muchová získává gem.

Parádní servis na téčko Aryna Sabalenková bekhendem returnovala jenom pod pásku, a to znamená, že světová dvojka na příjmu bude odvracet konec zápasu!

0:15

S kratším čopovaným forhendovým returnem těsně za síť si Běloruska neporadila, forhend poslala do pásky a vyvinula ta na sebe ještě větší tlak.

15:15

Teď ovšem světová dvojka útočila bezchybně. Češka bojovala jako lvice, ale na forhend do pravého růžku ze svého pohledu neměla nárok.

30:15

V pravý moment Aryna Sabalenková vybojovala ve druhé sadě první bod po druhém servisu, v přestřelce od základní čáry soupeřka chybovala bekhendem.

40:15

Eso po ráně ven z dvorce.

5:5 Aryna Sabalenková získává gem.

Druhé eso v řadě, tentokráte na téčko. Druhá sada pokračuje.

15:0

Po podání ven z kurtu Češka dokonale trefila bekhend na protější lajnu, světová dvojka byla bez šance.

30:0

Také Karolína Muchová umí zaútočit! Těžila z vyššího forhendu sokyně, vítěznou forhendovou dělovku vypálila po pravé čáře.

30:15

Teď chtěla šestadvacetiletá rodačka z Olomouce příliš. V nečekaný okamžik chtěla přejít do útoku bekhendem, míček skončil v půli výšky sítě.

40:15

Důležitý fiftýn, po jehož zisku si Karolína Muchová dokonce zakřičela, a to nebývá příliš časté. Běloruska pod tlakem přetáhla bekhend.

6:5 Karolína Muchová získává gem.

Podruhé v zápase Karolína Muchová zabojuje o postup do finále na returnu, podání ven z dvorce vrátila konkurentka za základní čáru.

15:0

Parádní výměna na úvod dvanáctého gemu druhé sady. Česká tenistka vracela neuvěřitelné obranné údery, nakonec ale přeci jen povolila a křižný bekhendový čop poslala do autu.

30:0

Bekhendový return vyletěl za základní čáru.

40:0

Aryna Sabalenková zvládá tento gem skvěle. Znovu na protihráčku zatlačila, její defenzivu zlomila forhendem do levého růžku.

6:6 Aryna Sabalenková získává gem.

Rovněž druhé dějství míří do zkrácené hry. Běloruska si poradila s těžkou smečí od základní čáry, po níž Češka přestřelila z forhendu.

1:0

Přímý bod po podání ven z kurtu.

1:1

Sebevědomé srovnání. Aryna Sabalenková se pořádně nadřela, nicméně udržela přesnou ruku a finálnímu forhendu do pravého růžku lze jen těžko něco vytknout.

2:1

Minibrejk pro Češku! Vysoký bekhendový čopovaný return spadl přesně za základní čáru, překvapená světová dvojka napálila forhend do sítě.

2:2

I na druhý pokus Běloruska úspěšně srovnala. Velká škoda nevynucené bekhendové chyby v podání české hráčky.

2:3

Aryna Sabalenková se hecuje, protože získala i druhý bod na příjmu a rázem je o minibrejk napřed ona! Vytrvale útočila do bekhendu soupeřky, Muchová se za posledním úderem jenom podívala.

2:4

Bekhendový return doputoval za základní čáru.

3:4

Světová dvojka cítí, že tříbodové vedení bylo blízko, ale nekoná se, protože po výborném podání napálila forhend za základní lajnu.

3:5

S kvalitním bekhendovým returnem k základní lajně si Karolína Muchová neporadila, taktéž z bekhendu rozvlnila síť.

4:5

Moc nechybělo, aby páska Bělorusčin bekhend posunula na stranu konkurentky, naštěstí míček zůstal na její polovině. Šance na ukončení zápasu ve dvou setech stále žije.

4:6

Jenže Aryna Sabalenková se parádně trefila do prvního podání, po přímém bodu disponuje dvěma setboly!

5:6

Proti prvnímu setbolu tu máme dvojchybu! Nervy pracují. Na podání míří Češka.

6:7 Aryna Sabalenková získává set.

O finalistce rozhodne až třetí set! Světová dvojka získala tlak hned returnem, načež vyrazila k síti a po smeči s dobrou razancí donutila protihráčku chybovat do sítě.

Začíná třetí set.

15:0

Třetí sadu Běloruska načala esem.

30:0

Vzápětí Češka minula kurt forhendovým returnem.

30:15

Podáním na téčko si Běloruska připravila dobrou pozici pro útok, ovšem forhend umístila pouze do koridoru pro debl.

40:15

Se slajzy protihráčky si Aryna Sabalenková věděla rady, aby ve finále zaútočila jeí vlastní zbraní, a sice nedostižitelným kraťasem.

40:30

Dokonalá práce Češky. V hluboké defenzivě vyprodukovala dokonalý lob, po němž sama vyrazila k síti a forhendový volej napálila na volnou levou polovinu.

0:1 Aryna Sabalenková získává gem.

Až do shod Češka gem nedotáhla. Vyzkoušela útok z forhendu, míček umístila poměrně výrazně za základní čáru.

0:15

S bekhendovým returnem k základní čáře si Karolína Muchová neporadila, sama bekhendem odehrála balónek do území pro čtyřhru.

0:30

Za forhendovým returnem po levé lajně se česká tenistka se jenom podívala.

0:40

Tři brejkboly. Světová dvojka získala tlak na svou stranu, aby ve finále vypálil nechytatelný forhend s vysokým odskokem do levého růžku.

15:40

Přímý bod po podání ven z dvorce. Tak ještě dvakrát.

30:40

Bekhendový return doputoval těsně za zadní lajnu.

40:40

I třetí brejkbol je minulostí, skvěle! Karolína Muchová po servisu byla v tlaku, po forhendu kros vypálila vítěznou ránu po pravé čáře.

40:A

Čtvrtý brejkbol pro světovou dvojku, jež kraťasem přilákala soupeřku k síti a forhendovým prohozem po pravé lajně získala fiftýn na svou stranu.

40:40

Přímý bod po servisu na téčko, Sabalenková tečovala míček jenom rámem.

A:40

Forhendový return skončil v síti, po sérii brejkbolů budeme sledovat, jak si Češka povede s gembolem.

1:1 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová otočila skóre 0:40 a srovnává na 1:1! Na závěr vypálila nechytatelné podání na téčko.

15:0

Hodně nepovedený pokus o zkrácení hry v podání české tenistky, jíž kraťas vůbec nevyšel, míček ztlumila jenom před sebe.

30:0

Aryna Sabalenková vyslala servis ven z dvorce, následný forhend napálila vítězně do stejného prostoru.

30:15

Perfektně se Karolína Muchová natáhla za forhendovým returnem, navíc vytáhla ze svého repertoáru vítězný úder po pravé čáře.

40:15

Na kvalitní podání na téčko Češka odpověděla kratším returnem, po němž Běloruska umístila forhend na volnou pravou stranu.

1:2 Aryna Sabalenková získává gem.

Servis na střed kurtu Karolína Muchová vrátila bekhendem do sítě, třetí gem je tedy minulostí.

15:0

Return se světové dvojce poradil solidně, ale posléze útok uspěchala a bekhend napálila do středu sítě.

15:15

Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce byla v tlaku, bohužel se získaného fiftýnu nedočkala, forhend odpálila do území pro čtyřhru.

30:15

Opět si běloruská tenistka připravila returnem velmi dobrou pozici pro útok, jenže forhendem se výrazně ustřelila.

30:30

U kraťasu byla Běloruska včas a poradila si s bekhendem, vzápětí smečí celou výměnu ukončila ve svůj prospěch.

40:30

Brejkbolu se pětadvacetiletá rodačka z Minsku nedočkala, protože vyprodukovala nevynucenou chybu z bekhendu za základní čáru.

2:2 Karolína Muchová získává gem.

Skvěle. Karolína Muchová dostala protihráčku pod tlak, aby ve finále vyzkoušela zkrácení hry a sokyně byla u míčku pozdě!

0:15

Podobných výměn více! Olomoucká rodačka přešla do ofenzivy, finální forhend doprava poslala do protipohybu konkurentky.

0:30

Karolína Muchová si poradila s bekhendovým returnem, načež Běloruska bekhendem trefila síť a dostává se vlastní vinou pod tlak.

15:30

Světová dvojka musela útočit přes bekhendy, což jí ovšem vůbec nevadilo. Držela Češku pod tlakem, finální bekhendový slajz spadl za základní čáru.

30:30

Česká hráčka se dostala do výměny, bohužel v ní příliš dlouho nezůstala, protože poslala forhend těsně za vymezené území.

40:30

Třetí získaný fiftýn v řadě znamená gembol. Aryna Sabalenková nebyla aktivnější tenistkou, ale těžila z chybného bekhendu Češky.

40:40

Dvojchyba znamená shodu.

A:40

Po podání ven z dvorce Aryna Sabalenková útočila forhendem do stejného místa, překvapená Muchová na balónek nedosáhla.

2:3 Aryna Sabalenková získává gem.

I do třetice se běloruská hráčka ujímá ve třetím setu vedení. Počkala na chybu protihráčky, ta přišla z forhendu za základní čáru.

0:15

Servisem si Karolína Muchová otevřela pravou polovinu, ale potom bohužel odpálila balónek do koridoru pro debl.

15:15

Aryna Sabalenková cítila šanci na další získaný fiftýn, ale nedočkala se, protože v tlaku o kousek přetáhla bekhend.

30:15

Na technický bekhendový čop Češky odpověděla Běloruska stejnou mincí, balónek zahrála za zadní čáru.

30:30

Ještě to bude drama. Světová dvojka přiostřila forhendem k základní lajně, Češka reagovala nečistě trefeným úderem z forhendu.

40:30

Eso na téčko přichází v pravý moment!

40:40

Pokračujeme přes shodu. Aryna Sabalenková získala tlak forhendovým returnem, další forhend už proměnila ve vítězný.

40:A

Brejkbol. Znovu Aryna Sabalenková získala navrch hned z returnu, za následným bekhendem se olomoucká rodačka jenom podívala.

2:4 Aryna Sabalenková získává gem.

Světová dvojka odskakuje do vedení o brejk! Dostala balónek do výměny, kterou Karolína Muchová uzavřela forhendem za základní čáru.

15:0

Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Česká tenistka vyzkoušela zkrácení hry, bohužel balónek nepřeletěl síť.

15:15

Delší bekhendový return přinesl kýžené ovoce. Běloruska musela mírně zacouvat a forhendem napálila pásku.

15:30

Na obou tenistkách je znát, že síly docházejí. Aryna Sabalenková opět uspěchala útok, forhend odpálila do území pro čtyřhru.

30:30

Vysoký a krátký return byl potrestán. Běloruská hráčka se nastavila k úderu ideálně a forhendový winner zahrála do levého růžku.

40:30

Neskutečná výměna z obou stran. Už to vypadalo, že Karolína Muchová získá brejkbol po bekhendu po levé lajně, jenže míček přizvedla páska, takže Běloruska míček stihla a v pokračující výměně získala bod skvěle provedeným forhendem kros zleva těsně za síť.

2:5 Aryna Sabalenková získává gem.

Aryna Sabalenková je jediný gem od postupu do finále. Při gembolu si pomohla esem.

0:15

Bekhendový return spadl přesně na základní čáru, Karolína Muchová posléze forhendem trefila pouze síť.

0:30

Běloruska je dva fiftýny od postupu. Return z bekhendu poslala pod nohy sokyně, jejíž bekhend z pokleku znovu skončil v síti.

15:30

Přímý bod po podání na téčko.

30:30

U kratšího a vysokého returnu byla Karolína Muchová včas a forhendem zahrála na odkrytou pravou polovinu kurtu.

30:40

Mečbol! Proti bekhendovému returnu volila česká tenistka bekhendový slajz, míček pomalou rychlostí doletěl za zadní čáru.

40:40

Shoda. Karolína Muchová si pomohla podáním, po němž opět vyslala vítězný forhend na pravou stranu.

A:40

Druhá příležitost k ukončení zápasu zatím nepřichází, běloruská tenistka vyprodukovala nevynucenou chybu z bekhendu.

3:5 Karolína Muchová získává gem.

Pokračujeme! Karolína Muchová odvrátila ostrý return těsně za pásku, načež s světová dvojka ustřelila forhendem. Nyní si rodačka z Minsku bude přát ukončit zápas na podání.

0:15

Fantastický forhendový return po pravé lajně! Běloruská hráčka se za balónkem jenom bezmocně podívala.

15:15

Moc nechybělo! Češka vyzkoušela nečekané zkrácení z bekhendové strany, páska její úder ponechala na straně Muchové.

15:30

Bekhendový return doputoval k základní lajně. Světová dvojka couvala a bekhendem odehrála balónek pod pásku.

15:40

Dva brejkboly! Češka výborně returnovala, její soupeřka se vzápětí vyhodila příliš dlouhým bekhendem.

4:5 Karolína Muchová získává gem.

Aryna Sabalenková zápas nedopodávala! Servisem ven z kurtu si otevřela pravou polovinu, následně bekhendem zasáhla deblový koridor.

15:0

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

30:0

Další výborné podání ven z kurtu, po němž Češka naběhla k síti a výměnu uzavřela forhendovým volejem.

40:0

Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce vymyslela parádní kraťas, který sice světová dvojka dostihla, ale míček vrátila jenom do autu! Tři gemboly.

5:5 Karolína Muchová získává gem.

Tak to je paráda! Karolína Muchová vypálila podání ven z kurtu, Běloruska připustila srovnání bekhendovým returnem do sítě.

0:15

Ne, Aryna Sabalenková není v dobrém rozpoložení! Výborně si připravila pozici pro útok, ovšem na závěr odpálila forhend za základní čáru.

15:15

Přímý bod po podání ven z dvorce.

30:15

S nepříjemným úderem pod nohy si Karolína Muchová poradila, ale bekhend odehrála těsně za síť, světová dvojka potom forhendem útočila do protipohybu Češky.

40:15

Bekhendový return doletěl za základní čáru.

40:30

Dvojchyba maže první gembol.

40:40

Druhá dvojchyba v řadě a rázem je tu shoda!

40:A

A máme tu brejkbol! Aryna Sabalenková dostala pobídku k útoku po vysokém a krátkém returnu, jenž bekhend odpálila až za vymezený prostor!

6:5 Karolína Muchová získává gem.

Neuvěřitelné věci se dějí na centr kurtu! Karolína Muchová vybojovala čtvrtou hru v řadě a půjde podávat na postup do finále! Těžila z nečistě trefeného forhendu protihráčky, u sítě forhendem s přehledem výměnu i celý gem uzavřela.

15:0

První krok vyšel na jedničku. Češka získala tlak na svou stranu, soupeřka se vyhodila bekhendem!

30:0

Přímý bod po podání ven z kurtu.

40:0

Dámy a pánové, jsou tu tři mečboly pro českou tenistku! Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce sáhla ke kraťasu, proti němuž Běloruska odpověděla forhendem do sítě.

7:5 Karolína Muchová získává gem, set a zápas.

Je konec, Karolína Muchová si na Roland Garros zahraje finále! Po parádním podání vyslala dokonalý bekhend po levé lajně, po němž Aryna Sabalenková v těžké pozici odpověděla forhendem do území pro čtyřhru.

Karolína Muchová si na antukovém grandslamu zahraje o životní úspěch. V semifinále turnaje si vyšlápla na světovou dvojku Arynu Sabalenkovou, kterou porazila po obrovské, více jak tři hodiny trvající bitvě výsledkem 7:6, 6:7 a 7:5.

První dva sety doputovaly do zkrácené hry. Tu první opanovala česká tenistka, které za stavu 6:5 stačil jediný setbol. Ve druhém měla navrch Běloruska, jež uspěla při druhém setbolu. Rozhodující dějství se dlouho vyvíjelo ve prospěch světové dvojky, která si postupně vybudovala vedení 5:2 a na kurtu byla lepší tenistkou. Ale Karolína Muchová v pravý moment přepnula na vyšší výkonnostní level, úspěšně odvrátila jeden mečbol soupeřky a pěti získanými gemy v řadě dokonala fantastický obrat. V jedenácté hře olomoucká rodačka získala důležitý brejk přes shodu, střetnutí posléze uzavřela na podání čistou hrou.

Ve finále Karolína Muchová vyzve vítězku druhého semifinále, ta vzejde ze zápasu Iga Šwiateková - Beatriz Haddad Maiová.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 6 - 5

Dvojchyby: 0 - 6

Úspěšnost 1. podání: 62 % - 66 %

Body po 1. podání: 62 % - 67 %

Body po 2. podání: 65 % - 46 %

Ubráněné brejkboly: 9/13 - 0/5

Vítězné údery: 37 - 44

Nevynucené chyby: 27 - 53

Vyhrané míče na síti: 21/28 - 15/25

Karolína Muchová po vítězství nad Arynou Sabalenkovou
Karolína Muchová po vítězství nad Arynou Sabalenkovou | Foto: Reuters

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy