Bez třešničky na dortu. Krejčíková se Siniakovou ve finále Turnaje mistryň prohrály

Aktualizováno 28. 10. 2018 10:55
České světové jedničky nestačily ve finále Turnaje mistryň na maďarsko-francouzský pár Babosová, Mladenovicová, a ke dvěma grandslamům tím pádem třetí velkou trofej nepřidaly.
Český pár podlehl na Turnaji mistryň Kristině Mladenovicové (vlevo) a Tímei Babosové. | Foto: Reuters

Singapur - Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková nezakončily sezonu titulem z Turnaje mistryň. Světové jedničky prohrály ve finále v Singapuru s maďarsko-francouzským párem Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová 4:6 a 5:7. Babosová převzala trofej Martiny Navrátilové podruhé za sebou, loni zvítězila s Andreou Sestini Hlaváčkovou.

Přes prohru ukončily letošní vítězky Roland Garros a Wimbledonu dvaadvacetileté Siniaková a Krejčíková rok na prvním místě žebříčku čtyřhry WTA, což dokázaly jako první Češky po Heleně Sukové a po 26 letech.

Deblový titul na Masters z českých tenistek v minulosti slavily vedle Sestini Hlaváčkové i Hana Mandlíková, Suková a Jana Novotná. Rekordních 11 trofejí má legendární Navrátilová, ta ale vyhrála vždy jako Američanka.

"Hrály jsme celkem slušně, akorát tam byly momenty, kdy jsme měly výhody a šance, které jsme při jejich podání nevyužily. Ty holky jsou tak dobré, že to pak zahrály líp a zaslouženě vyhrály," zhodnotila Krejčíková finálové klání.

Siniakové s Krejčíkovou se proti turnajovým dvojkám nedařilo na returnu. V prvním setu neměly ani jeden brejkbol a sadu rozhodla ztráta podání Siniakové v sedmé hře. Ve druhé sadě sice vzaly servis Babosové a srovnaly na 3:3, ale Siniaková přišla čistou hrou o podání na 5:6.

"Hrály agresivně, pořád do toho chodí a vytvářejí tlak. Blbě se sešlo, že to nebylo ani o servisu, ale udělala jsem dvě chyby zezadu," litovala Siniaková. Mladenovicová pak zápas doservírovala.

"Je nádherné, že jsme vyhrály první společný turnaj sezony a ve stejném duchu rok i končíme," řekla Mladenovicová, která s Babosovou vyhrála lednové Australian Open. Směrem k české dvojici Francouzka dodala: "Jste skvělý pár, máte dva grandslamové tituly, jste jedničky a těším se na další vzájemné finálové bitvy."

"Bylo to od ní moc hezký. My jsme měly velice slušnou sezonu, jim se taky dařilo a doufám, že příští rok se potkáme a už vyhrajeme my," řekla Krejčíková.

Před Babosovou vyhrála čtyřhru na Turnaji mistryň dvakrát po sobě s jinou spoluhráčkou Sania Mirzaová. Indická hráčka zvítězila v roce 2014 s Jihoafričankou Carou Blackovou a o rok později se Švýcarkou Martinou Hingisovou.