


Marné naděje, zasněné krásky i vítězné selfíčko. Tak se fandilo na MS v ragby
Podívejte se, jak se fandilo na světovém šampionátu v ragby, který na podzim hostila Francie.



Podívejte se, jak se fandilo na světovém šampionátu v ragby, který na podzim hostila Francie.



Sedm týdnů si fanoušci ve Francii i u televizních obrazovek mohli vychutnávat ragbyový svátek v podobě jubilejního 10. mistrovství světa. Titul nakonec obhájili Jihoafričané, událostí bylo ale daleko více. Ohlédněte se s námi za turnajem prostřednictvím těch nejlepších fotek agentury Reuters.



Jihoafričtí ragbisté počtvrté v historii ovládli mistrovství světa, v pařížském finále zdolali Nový Zéland 12:11. Projděte si fotogalerii z utkání plného tvrdých střetů, emocí a zajímavých situací.



Ragbisté Jihoafrické republiky ve finále mistrovství světa v Saint-Denis porazili 12:11 Nový Zéland. Springboks obhájili triumf z roku 2019 a připsali si rekordní čtvrtý titul.



Dnes ve 21 hodin po sedmi týdnech vyvrcholí desáté mistrovství světa v ragby. Finále bude vskutku stylovou zlatou tečkou, neboť Nový Zéland a Jižní Afrika se střetnou zároveň v souboji o pozici nejlepšího týmu historie. Očekává se strhující bitva gigantů.



Ragbisté Anglie získali poprvé v historii bronzové medaile na mistrovství světa. Obhájci stříbra porazili v dramatickém duelu o třetí místo na pařížském stadionu Stade de France Argentinu těsně 26:23.



Představitelé jihoafrického ragby se budou zabývat obviněním, že jejich hráč Mbongeni Mbonambi v sobotním semifinále mistrovství světa rasisticky urazil Angličana Toma Curryho. Obhájci titulu z JAR vyhráli na Stade de France dramatickou reprízu finále minulého šampionátu 16:15.



Ragbisté Jihoafrické republiky postoupili podruhé za sebou do finále mistrovství světa. Úřadující šampioni otočili v semifinálové repríze finále minulého šampionátu duel proti Anglii a po výhře 16:15 budou za týden obhajovat titul proti Novému Zélandu.



Ragbisté Jihoafrické republiky zdolali po vyrovnaném boji ve čtvrtfinále mistrovství světa domácí Francii 29:28 a dál mohou pomýšlet na obhajobu titulu. Do semifinále postoupili i favorizovaní Angličané, kteří přehráli obětavě bojující Fidži 30:24. Těsnou výhru finalistů předchozího šampionátu zařídil až v závěru dvěma úspěšnými kopy kapitán Owen Farrell.



Ragbisté Nového Zélandu v dramatickém čtvrtfinále mistrovství světa ve Francii porazili 28:24 Irsko. V semifinále se trojnásobní šampioni utkají s Argentinou, která si poradila 29:17 s Walesem.



Ragbisté Fidži se v neděli postarali o první senzaci letošního mistrovství světa ve Francii. Poprvé v historii šampionátu zdolali Austrálii 22:15 a velmi výrazně se přiblížili postupu do čtvrtfinále. Úspěch ostrovního státu z Oceánie pobláznil doslova celý svět ragby, až se někteří báli, že se na Fidži zastaví život.



O první velké překvapení na mistrovství světa v ragby ve Francii se postaralo Fidži, jež zdolalo Austrálii 22:15. V tabulce skupiny tak Fidži poskočilo na druhé místo zajišťující čtvrtfinále, Australané budou muset k postupu do play off zdolat dosud bezchybný Wales.



Podívejte se na fotografie ze slavnostního zahájení a prvního zápasu na světovém šampionátu v ragby, v němž se utkal domácí tým s Novým Zélandem.



Sedm týdnů dlouhé mistrovství světa v ragby odstartuje dnes večer očekávaným soubojem domácí Francie proti Novému Zélandu. Slovutná reprezentace All Blacks letos podle expertů nebudí takový respekt, favoritem jsou Les Bleus. Zajímavé bude sledovat už jen to, jak Francouzi před více než 80 tisíci diváky zareagují na soupeřovu haku.



Už zítra startuje mistrovství světa v ragby, globálně dost možná největší sportovní událost roku. Po 16 letech hostí šampionát Francie, kde je ragby nesmírně populární. To může potvrdit i český reprezentant Adam Miřácký, který na tamní scénu vloni krátce pronikl. Hráč pražské Slavie, jenž den po skončení MS oslaví 20. narozeniny, věří, že se do Francie ještě vrátí.