Soutěž o Vancouver pokračuje v lednu závěrečným kolem!

Patria Direct
6. 1. 2010 19:55
Patria Direct představila už druhého vítěze hlavní ceny
Foto: Patria Direct

Vancouver/ Praha - Více než tři sta klientů společnosti Patria Direct, předního obchodníka s cennými papíry v ČR i na Slovensku, se zúčastnilo od 1. do 15. prosince druhého kola tipovací soutěže s hlavní výhrou v hodnotě 120 tisíc korun - zájezdem do Vancouveru v únoru 2010.

Cesta k němu není vůbec složitá. Podstatou soutěže je tipování závěrečné hodnoty indexu pražské burzy PX k poslednímu burzovnímu dni v měsíci.

Vítězem prosincového kola soutěže se stal pan Richard Bešta z Prahy, jehož tip 1117,3 bodů se shodoval se závěrečnou hodnotou indexu k 30.12. 2009!

Richard Bešta tipoval správně - a také rychle
Richard Bešta tipoval správně - a také rychle | Foto: Patria Direct

Zajímavostí je, že tip podal již 2.12. 2009 a také díky tomu vyhrál, protože hodnotu 1117,3 bodů tipoval i celkově druhý soutěžící, který se do soutěže zapojil "až" 3.12.!

Při rovnosti tipované hodnoty totiž hraje roli datum podání tipu.

Tipovali zarytí pesimisté (925 bodů) i velcí optimisté (1321 bodů). Nejvíce tipů bylo podáno na hodnotu mezi 1100 a 1200 body.

Na hodnotu nad 1200 bodů vsadilo celkem deset účastníků soutěže, tip pod tisíc bodů zadalo pouze pět z nich.

Co je potřeba udělat, abyste mohli právě Vy podpořit naše sportovce v únoru příštího roku v Kanadě během pěti dnů zcela ZDARMA?

- být klientem Patria Direct starším 18 let (registraci lze provést ZDE)

- provést alespoň jeden obchod

- podat tip ZDE

Soutěžící poté mohou sledovat svůj tip ve vztahu k vývoji indexu PX na přehledném grafu na personalizovaných stránkách na www.patria-direct.cz včetně aktuálního umístění. Soutěž pokračuje posledním kolem do 15. ledna. Tak neváhejte a tipujte!

Cena v hodnotě cca 120 tisíc korun zahrnuje kromě letenky také ubytování na pět nocí v hotelu ve Vancouveru, asistenční služby, vstupenky na závod v běhu na lyžích na 50 kilometrů, čtyřbob mužů a atraktivní závěrečný ceremoniál. Příjemným kapesným bude určitě i tisíc kanadských dolarů.

Věříme, že výherce bude mít možnost podpořit v závodě na 50 kilometrů naše běžkaře z týmu Patria Direct Teamu, Stanislava Řezáče nebo Petra Nováka, kteří právě bojují o svou nominaci.

Více informací o Patria Direct Teamu naleznete na http://www.pdteam.cz/.

Více informací o soutěži včetně úplných pravidel najdete na https://www.patria-direct.cz/Vancouver.aspx.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Na Sněžce dosáhl vítr rychlosti orkánu, zastavil oba úseky lanovky

Sněžku zasáhl vítr o rychlosti orkánu. Dosáhl rychlosti až 126 kilometrů v hodině, uvedla na webu polská horská služba. Hranice orkánu je 118 kilometrů v hodině. Vichřice zastavila oba úseky lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku a také šestisedačkovou lanovku ze Špindlerova Mlýna na Pláně.

Horská služba Krkonoše ráno vydala výstrahu před velmi silným větrem, který by mohl mít na hřebenech rychlost i nad 126 kilometrů v hodině. Turisté si podle horské služby musejí dát pozor i na místy vyfoukaný a zledovatělý terén.

Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti 60 kilometrů v hodině, uvedli na webu správci lanovky. Kromě lanovek na Sněžku a na Pláně vítr jiné lanovky ve středních a východních Krkonoších neomezil.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu zrušit státní podnik ČPP Transgas

Nejvyšší kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu a obchodu zrušit státní podnik ČPP Transgas. Podle kontrolorů nezajišťuje Transgas žádný významný zájem státu, místo toho jen spravuje, pronajímá nebo prodává nemovitosti, případně plní dílčí úkoly, které mu ministerstvo průmyslu a obchodu ukládá. Podnik je navíc dlouhodobě ve ztrátě, v letech 2016 až 2020 dosáhla celkově 22,8 milionu korun. Vyplývá to z prověrky hospodaření ČPP Transgas v letech 2017 až 2021, uvedl dnes v tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podle Nejvyššího kontrolního úřadu uvedlo jako jediný důvod existence Transgasu nevypořádanou pohledávku 4,6 miliardy korun z takzvaných jamburgských dohod. Jde o pohledávku spojenou s Dohodou mezi vládou ČSSR a vládou SSSR o spolupráci při osvojování Jamburgského naleziště plynu z roku 1985. "Tu ale Transgas vede v účetnictví neoprávněně. Podle zákona pohledávka náleží ministerstvu financí, což stálo nejen ve vládním materiálu z roku 2015, ale i v právní analýze z roku 2014, kterou si nechal sám podnik vypracovat.

Transgas má mít v této věci pouze roli vedlejšího účastníka, asistovat a dodávat podklady věřiteli, tedy státu zastupovanému ministerstvem financí," uvedli kontroloři. Doplnili, že pohledávka tvoří 91 procent aktiv podniku, a výrazně tak zkresluje jeho účetnictví. "S ohledem na to, že Transgas nezajišťuje žádný významný zájem státu a jediným důvodem jeho existence je pohledávka, kterou ale podnik vede v účetnictví neoprávněně, Nejvyšší kontrolní doporučuje ministerstvu průmyslu a obchodu označit Transgas jako zbytný státní podnik a v souladu se 'Strategií vlastnické politiky státu' ho zrušit," napsal kontrolní úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy