Rumuni zaskakují za Španěly a zřejmě litují. Od Irů dostali rekordní nakládačku

ČTK ČTK
9. 9. 2023 18:17
První tým světového žebříčku Irsko vstoupilo do mistrovství světa drtivým vítězstvím nad Rumunskem 82:8. Cestou za svou rekordní výhrou na šampionátu Irové položili 12 pětek.
Iain Henderson si sice z prvního zápasu odnesl monokl, celkově ale byli biti spíše Rumuni
Iain Henderson si sice z prvního zápasu odnesl monokl, celkově ale byli biti spíše Rumuni | Foto: Reuters

O dvě pětky a celkem 24 bodů irského týmu se v Bordeaux postaral kapitán Johnny Sexton, který nastoupil v reprezentaci poprvé od březnového zápasu proti Anglii a vítězství v turnaji Šesti národů. Osmatřicetiletý hráč od té doby chyběl kvůli zranění a disciplinárnímu trestu.

Návrat ozdobil vyrovnáním irského rekordu v počtu bodů v zápase mistrovství světa - 24 bodů zaznamenal i David Humphreys proti Argentině v roce 1999. Navíc se stal nejproduktivnějším irským hráčem v historii světových šampionátů, na kterých naznamenal 102 bodů. Překonal Ronana O'Garu.

Sexton, který je nejstarším hráčem v historii irského týmu, se také přiblížil rekordu v celkovém počtu bodů za reprezentaci. Na O'Garu ztrácí díky zisku 1074 bodů už jen devět bodů.

"Věk je jenom číslo. Jsem rád, že jsem zpátky," řekl Sexton s úsměvem v televizním rozhovoru.

Rumunští ragbisté hrají na mistrovství světa místo Španělů, kteří byli loni z turnaje vyloučeni kvůli neoprávněnému startu hráče na evropském šampionátu, jenž byl zároveň kvalifikací na MS.

Bonusový bod si kromě Irů vysloužili také Italové, kteří porazili Namibii 52:8 i díky sedmi pětkám. Pět bodů si připsali do tabulky rovněž Australané, kteří položili proti Gruzii čtyři pětky, z toho dvě Ben Donaldson.

Mistrovství světa v ragby ve Francii:

Skupina A: Itálie - Namibie 52:8 (17:8).

Skupina B: Irsko - Rumunsko 82:8 (33:8).

Skupina C: Austrálie - Gruzie 35:15 (21:3).

Skupina D: Anglie - Argentina 27:10 (12:3).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy