Pastrňák nasměroval Boston k výhře. Vejmelkovi překáželi hráči, video ale nepomohlo

8. 3. 2024 7:47
Český útočník David Pastrňák pomohl v NHL hokejistům Bostonu svým 39. gólem sezony k výhře 4:1 nad Torontem. Vítězství podpořil jednou přihrávkou jeho krajan Pavel Zacha.
Brankář Toronta Joseph Woll sleduje puk, který letí do jeho branky po střele Davida Pastrňáka. Boston takto otevřel skóre | Foto: Reuters

Pastrňák otevřel skóre v 6. minutě v přesilové hře pět na tři střelou bez přípravy ze své typické palebné pozice v levém kruhu.

Po akci Zachy, který vstřelil Torontu před třemi dny dva góly, zvýšil Boston v závěru druhé třetiny na 3:1.

Po střele českého útočníka získal odražený puk Kevin Shattenkirk a přihrál jej do pravého kruhu Morganu Geekiemu, který vrátil týmu dvougólový náskok.

Vzápětí stanovil konečný výsledek Brandon Carlo.

New Jersey porazilo St. Louis 4:1 i díky dvěma asistencím Ondřeje Paláta, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Hlavním hrdinou zápasu byl ovšem Timo Meier, který vstřelil ve 14. minutě první gól utkání a po přihrávkách Paláta zkompletoval hattrick.

Švýcarský útočník zvýšil ještě v úvodní třetině na 2:0, když jej Palát našel volného před brankou St. Louis.

Rodák z Frýdku-Místku si připsal druhý bod v závěru prostřední třetiny, po jeho pasu upravil Meier střelou z mezikruží na 3:1.

Karel Vejmelka pustil tři góly z 26 střel při prohře Arizony 2:5 s Minnesotou. Český brankář inkasoval jako první, ve 22. minutě jej překonal Kirill Kaprizov z dorážky.

Arizona na začátku třetí třetiny otočila během sedmi vteřin na 2:1, ale zbytek zápasu vyzněl pro Minnesotu.

Sestřih utkání Arizona - Minnesota včetně dvou gólů domácích během sedmi vteřin a sporné vyrovnávací branky, kterou inkasoval Karel Vejmelka | Video: Asociated Press

Wild odpověděli na slepené branky do minuty vyrovnávacím gólem, na který si Coyotes vzali trenérskou výzvu.

Vejmelka se po manévru soupeře dostal mimo brankoviště a nemohl se vrátit do správné pozice, protože v jeho prostoru leželi dva hráči, po jednom z každého týmu. Rozhodčí ale gól i po přezkoumání u videa uznali.

Ve 48. minutě dal vítězný gól Joel Eriksson Ek nekompromisní střelou pod horní tyč. Výhru pojistila Minnesota dvěma trefami při hře domácích bez brankáře.

Dominik Kubalík skóroval v soutěži po dvou měsících. Gólový půst ukončil český forvard na ledě Los Angeles a přispěl Ottawě k zisku bodu za prohru 3:4 v prodloužení.

V 8. minutě vstřelil úvodní gól zápasu tečí v přesilové hře. V sezoně se trefil podesáté, ale poslední dvě trefy dělilo dvacet zápasů.

Ottawa vedla ještě v 51. minutě 2:1, po rychlém obratu domácích však zachránila v závěru alespoň remízu. O výhře Los Angeles rozhodl v prodloužení Kevin Fiala.

Martin Nečas přispěl asistencí k výhře Caroliny 4:1 nad Montrealem.

Výsledky NHL:

Boston - Toronto 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Branky: 6. Pastrňák, 25. Frederic, 38. Geekie (Zacha), 39. Carlo - 28. Marner. Střely na branku: 26:29. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. Marchand, 3. Carlo (všichni Boston).

Tampa Bay - Calgary 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Branky: 15. Sheary, 33. Cirelli, 55. Eyssimont - 27. a 29. Šarangovič, 12. Hunt, 30. Pelletier, 47. Coleman, 53. Mangiapane. Střely na branku: 22:24. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Huberdeau (oba Calgary), 3. Cirelli (Tampa Bay).

Florida - Philadelphia 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 28. Forsling - 21. Poehling, 60. Hathaway. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.817. Hvězdy zápasu: 1. Hathaway, 2. Ersson (oba Philadelphia), 3. Forsling (Florida).

New Jersey - St. Louis 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 14., 17. a 37. Meier (na druhou a třetí Palát), 60. Haula - 30. Saad. Střely na branku: 33:24. Diváci: 16.259. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. Hischier, 3. Palát (všichni New Jersey).

Pittsburgh - Washington 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

Branky: 2. Wilson, 21. Ovečkin, 24. Jensen, 29. Lapierre, 37. Mirošničenko, 43. Milano. Střely na branku: 39:29. Diváci: 17.093. Hvězdy zápasu: 1. Lindgren, 2. D. Strome, 3. Mirošničenko (všichni Washington).

Carolina - Montreal 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 14. a 56. Skjei (na první Nečas), 40. Noesen, 59. A. Svečnikov - 6. J. Roy. Střely na branku: 39:25. Diváci: 18.859. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Skjei, 3. Noesen (všichni Carolina).

Columbus - Edmonton 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Branky: 7. Olivier, 15. A. Nylander, 16. Voronkov, 60. Roslovic - 22. Hyman, 53. Perry. Střely na branku: 34:31. Diváci: 17.718. Hvězdy zápasu: 1. Tarasov, 2. Olivier, 3. Sillinger (všichni Columbus).

Nashville - Buffalo 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky: 4., 42. a 47. F. Forsberg, 17. Evangelista - 5. Byram, 53. Power. Střely na branku: 24:28. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Nyquist, 3. Evangelista (všichni Nashville).

Arizona - Minnesota 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Branky: 42. Keller, 42. Carcone - 22. Kaprizov, 42. Bogosian, 48. Eriksson Ek, 59. Faber, 60. Dewar. Střely na branku: 25:28. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 58:48 minuty, inkasoval tři góly z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,5 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Faber, 3. Zuccarello (všichni Minnesota).

Vegas - Vancouver 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 24. Amadio - 7. Q. Hughes, 7. Di Giuseppe, 36. Garland. Střely na branku: 28:35. Diváci: 18.054. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. Q. Hughes (oba Vancouver), 3. N. Roy (Vegas).

Los Angeles - Ottawa 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 34. Byfield, 51. Dubois, 52. Moverare, 62. Fiala - 8. Kubalík, 34. B. Tkachuk, 56. Batherson. Střely na branku: 34:31. Diváci: 16.855. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Kopitar, 3. Moverare (všichni Los Angeles).

San Jose - NY Islanders 2:7 (0:2, 2:4, 0:1)

Branky: 23. Bordeleau, 32. Hoffman - 1. Dobson, 19. Romanov, 32. Horvat, 33. MacLean, 35. Barzal, 37. Aho, 49. Lee. Střely na branku: 25:33. Diváci: 10.077. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Nelson, 3. Dobson (všichni NY Islanders).

5. St. Louis 63 32 3 28 179:195 67
6. Minnesota 63 30 6 27 199:210 66
7. Arizona 63 25 5 33 184:211 55
8. Chicago 63 16 5 42 130:225 37