Pastrňák hodně v minusu. Rangers kanonýra uhlídali, Boston ve šlágru padl

22. 3. 2024 7:45
Hokejisté Bostonu prohráli v duelu dvou nejlepších týmů NHL s New York Rangers 2:5. Vítězové uhlídali českého kanonýra Davida Pastrňáka, jenž v dresu poražených neprotáhl sérii šesti zápasů, ve kterých bodoval.
Útočník Bostonu David Pastrňák se snaží odpoutat od obránce Rangers Adama Foxe
Útočník Bostonu David Pastrňák se snaží odpoutat od obránce Rangers Adama Foxe | Foto: Reuters

Zápas v Bostonu si podmanil Artěmij Panarin, který vstřelil hattrick. Ruský útočník otočil v prostřední třetině skóre z 0:1 na 2:1 a v závěru zpečetil gólem do prázdné branky výhru Rangers.

Pastrňák, který skóroval v minulém utkání třikrát, si připsal stejně jako jeho krajan Pavel Zacha tři záporné body za účast na ledě při inkasovaných brankách.

Lukáš Dostál vychytal v NHL poprvé čisté konto. Český gólman zneškodnil 29 střel Chicaga při výhře Anaheimu 4:0 a byl zvolen první hvězdou zápasu.

Třiadvacetiletý brankář, který nastupuje v soutěži třetí sezonu, si připsal nulu ve svém 58. utkání v NHL. Na český omaskovaný souboj nedošlo, Petr Mrázek zůstal na střídačce.

Dostál měl nejvíce práce v úvodní třetině, ve které zastavil třináct pokusů Chicaga. Nevyzrál na něj za stavu 0:0 ani hvězdný útočník Connor Bedard, který se obtočil kolem branky, ale puk za záda českého gólmana nepropasíroval.

Brněnský rodák podržel tým i ve 36. minutě, ve které se před ním objevil osamocený Philipp Kurashev, a šanci zmařil pravým betonem.

Anaheim i díky Dostálovu výkonu ukončil sérii sedmi porážek. O výhře rozhodl ve druhé třetině, kterou ovládl s přispěním dvou gólů Alexe Killorna 3:0.

Dostálova role v týmu roste. Zasáhl v sezoně už do 35 zápasů, které odchytal s úspěšností zákroků 90,1 procenta.

Ottawě nestačil gól Dominika Kubalíka a podlehla St. Louis 2:5. Český útočník, který vyšel v předchozích šesti zápasech bodově naprázdno, snížil na začátku třetí třetiny svou jedenáctou trefou sezony na 2:3, když v přesilové hře dorazil u pravé tyčky puk do odkryté branky.

Více Ottawě nedovolil Joel Hofer, který kryl 37 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Dva góly vítězů dal Jake Neighbours.

Carolina zdolala i díky jedné asistenci Martina Nečase na svém ledě Philadelphii 3:2 v prodloužení. Po akci českého útočníka padl úvodní gól zápasu, když vedl puk po pravé straně při přečíslení tři na dva, přihrál do druhé vlny Jordanu Martinookovi, který z mezikruží otevřel skóre.

Carolina v utkání dvakrát ztratila jednogólový náskok, ale brankou Setha Jarvise získala v prodloužení druhý bod.

Výsledky NHL:

Boston - NY Rangers 2:5, Ottawa - St. Louis 2:5, Detroit - NY Islanders 6:3, Florida - Nashville 0:3, New Jersey - Winnipeg 4:1, San Jose - Tampa Bay 1:4, Edmonton - Buffalo 8:3, Vancouver - Montreal 4:1, Carolina - Philadelphia 3:2 v prodl., Anaheim - Chicago 4:0, Vegas - Seattle 3:1.