Šlesingr v posledním kole upadl a zuřil. Vyhrál opět Fourcade

Aktualizováno 6. 3. 2016 14:31
Francouzský biatlonista Martin Fourcade opanoval na MS v Oslu také stíhací závod. Z kvarteta českých účastníků byl nejlepší Michal Šlesingr na 12. místě.
Michal Šlesingr na trati stíhacího závodu na MS v Oslu.
Michal Šlesingr na trati stíhacího závodu na MS v Oslu. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Oslo - Francouzský biatlonista Martin Fourcade má na MS v Oslu z třetího startu třetí zlato. Dnes i přes tři střelecké chyby jasně triumfoval ve stíhacím závodě a zajistil si pátý triumf v celkovém pořadí Světového poháru v řadě za sebou. Z kvarteta českých účastníků byl nejlepší Michal Šlesingr na dvanáctém místě.

Závod jsme sledovali živě ZDE

Michal Krčmář skončil dvaadvacátý, Jaroslav Soukup se po nepovedeném sprintu posunul na 41. pozici. Ondřej Moravec se rozhodl šetřit síly na další závody a do stíhačky vůbec nenastoupil.

Fourcade si od prvních metrů držel jasný náskok a jeho triumf neohrozily ani chyby na střelbě ve stoje. Druhý skončil se ztrátou 20 vteřin domácí veterán Ole Einar Björndalen, držitel už dvaačtyřiceti světových medailí. Třetí místo patřilo jeho krajanovi Emilu Hegle Svendsenovi.

Hodně rozezlen byl v cíli závodu Michal Šlesingr, který ještě 1,5 kilometru před cílem bojoval o páté až osmé místo. Na dalším mezičase se ale rázem propadl a jeho ztráta vzrostla. Důvodem toho byla kolize s Ukrajincem Sergejem Semenovem.

Šlesingr: Prostě mě sundal!

"Těžko hledám slušná slova. Blížili jsme se do zatáčky, já jsem jel vnitřní stopu, křikl jsem si, ale on mě prostě zablokoval a já šel k zemi. Navíc jsem si zlomil hůlku. Po pádu se do toho velice těžko dostává zpátky a předjeli mě další kluci," zuřil v cíli v rozhovoru pro Českou televizi Šlesingr.

Podle svých slov měl na víc. "Lyže mi jely výborně, já se taky cítil dobře. Držel jsem se s Jakovem Fakem, na kterého jsem si ve finiši věřil. On dojel pátý, já bohužel nejsem Ukrajincovou vinou ani v desítce," nebral si servítky 33letý reprezentant.

Spokojený v cíli nebyl ani jednadvacátý Michal Krčmář. "Jdem bez kondice, nevím co se to se mnou děje. Ve vláčcích závodníků vlaju až na konci. Musím se sebou něco udělat. Chci to probrat s Ondrou Rybářem. Musím tu druhou půlku šampionátu nakopnout. Umístění nejsou špatná, ale pocitově vím, že mám na víc," smutnil 26. muž celkového účtování Světového pohru.

V 15:45 startuje v Oslu stíhací závod biatlonistek, který můžete sledovat živě ZDE.

Mistrovství světa v biatlonu v Oslu:

Muži - stíhací závod (12,5 km):

1. M. Fourcade (Fr.) 32:56,5 min. (3 trest. okruhy), 2. Björndalen -20,1 (2), 3. Svendsen -31,2 (1), 4. J. Bö (všichni Nor.) -38,3 (3), 5. Fak (Slovin.) -41,9 (0), 6. Desthieux (Fr.) -42,9 (0), 7. Lesser (Něm.) -43,3 (2), 8. Semenov (Ukr.) -50,0 (3), 9. Šipulin (Rus.) -59,9 (1), 10. Fillon Maillet (Fr.) -59,9 (2), ...12. Šlesingr -1:06,2 (1), 22. Krčmář -1:59,5 (2), 41. Soukup (všichni ČR) -3:23,7 (2).

Průběžné pořadí SP (po 21 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1037 b., 2. Šipulin 726, 3. J. Bö 627, 4. T. Bö (Nor.) 616, 5. Schempp (Něm.) 608, 6. Eder (Rak.) 603, ...21. Moravec (ČR) 335, 24. Šlesingr 319, 26. Krčmář 300, 62. Soukup 51, 72. Krupčík (ČR) 22.