Petře Kvitové se po vybojovaném dramatu hodně ulevilo. Přidala tím třetí postupový bod
O vítězný třetí bod se postarala hned v úvodní nedělní dvouhře Petra Kvitová.
Přitom australská jednička Samantha Stosurová přicházela na kurt optimistická...
...a na hostující lavičce panovala dobrá nálada.
Ani v druhém zápase v rámci čtvrtfinále nebylo podání nejsilnější zbraní Petry Kvitové...
Sport Sport, David Procházka
10. 2. 2013 15:04
České tenistky zvítězily nad Austrálií 4:0 a mají zajištěn postup do semifinále Fed Cupu.

Ostrava - České tenistky a obhájkyně titulu si i popáté v řadě zahrají semifinále Fed Cupu. Definitivně o tom v zápase proti Austrálii rozhodla třetí dvouhra, v níž Petra Kvitová porazila Samanthu Stosurovou 2:6, 7:6(3), 6:4.

Český triumf pak zpečetil pár Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká, který v závěrečném deblu poradil s finalistkami Australian Open Ashleigh Bartyovou a Casey Dellacquaovou 6:0, 7:6(1).

Čtvrtá dvouhra se díky novým pravidlům za rozhodnutého stavu nehrála.

V boji o finále se (20. - 21. dubna) svěřenkyně nehrajicího kapitána Petra Pály utkají s Italkami na jejich půdě, půjde o odvetu za loňské semifinále, které české hráčky v Ostravě vyhrály 4:1. V roce 2010 vyhrály Italky nad Českem na domácí antuce 5:0 a v dubnu půjde s velkou pravděpodobností opět o antukový duel.

Stosurová začala lépe

Po vcelku vyrovnaném úvodu přišel za stavu 2:2 zlom, Kvitová prohrála čtyři hry v řadě, z toho dvakrát svůj servis, ukořistila jen šest míčků a první set prohrála za pouhých 28 minut.

Odvrácený mečbol a vítězný tiebreak

Také druhý set se nevyvíjel dobře a byl o dost divočejší než první. Do stavu 3:3 obě tenistky vyhrávaly soupeřčin servis. Do výhody se pak dostala Australanka, vedla 5:4 a při podání Kvitové měla za stavu 30:40 dokonce mečbol.

Jenže Kvitová odolala, srovnala na 5:5 a následně o vítězi druhého setu rozhodoval tiebreak. V něm Kvitová prohrávala 0:2, ale vyhrála pak šest míčů v řadě a nakonec vyhrála tiebreak 7:3, srovnala na 1:1 na sety a byla v psychické výhodě.

Kvitová zvrat dotáhla do konce

Třetí sadě Kvitová nejdříve naprosto dominovala. V prvním gamu se při svém servisu ještě trochu trápila, čelila dvěma brejkbolům, ale své podání udržela, v následujících čtyřech gamech povolila Stosurové jen dva fiftýny a vedla 5:0.

Závěr Australanka zdramatizovala, když snížila na 4:5, Kvitová se nakonec k prvnímu mečbolu propracovala až při podání soupeřky a na rozdíl od Stosurové hned první proměnila.

V semifinále si Kvitová přeje Itálii

Petra Kvitová stejně jako v sobotu proti Gajdošové zažila zápas plný zvratů. Tentokrát proti světové devítce Samantě Stosurové. A zápas byl ještě vyrovnanější. "Je třeba si uvědomit, že Samantha je světová hráčka a vyhrát proti ní zápas, to je vždycky úspěch," tvrdila Petra Kvitová.

V semifinále, kam český tým postoupil, si přeje Itálii. "Určitě by to byl vzhledem k cestování mnohem příjemnější soupeř," nezastírá Kvitová. S Itálií se Češky utkaly loni v semifinále soutěže a v Ostravě Schiavoneovou a Stosurovou v pohodě přehrály. "Navíc Američanky v semifinále doma můžou vytáhnout daleko silnější sestavu," je si vědoma Kvitová.