Česká cyklistika 2015: Čtyři v elitě, draví mladíci v závěsu

Foto: ČTK
Sport Ondřej Kurečka, Sport
3. 1. 2015 12:01
Česko má v elitní kategorii World Tour čtyři cyklisty, podívejte se, co je v roce 2015 čeká.

Praha - Venku sice začíná pomalu přituhovat a za sebou už máme i první „ledovkovou kalamitu“, elitní cyklisté jsou však již v plné přípravě na rok 2015.

Přestupový trh má svou nejžhavější fázi za sebou a kdo nesehnal angažmá pro příští rok, už pomalu ztrácí naději. Týmy v novém složení mají za sebou první společná soustředění. Je tedy nejvyšší čas se podrobněji podívat na to, v jakých dresech budou v příštím roce jezdit elitní čeští cyklisté.

V následujícím přehledu uvádíme české závodníky, kteří by v roce 2015 měli působit v týmech z nejvyšších pater cyklistické hierarchie. UCI sice licence teprve rozděluje, je však téměř jisté, že v týmech World Tour budou působit čtyři čeští zástupci (Štybar, Vakoč, Kreuziger, König), tedy o jednoho více než loni. Další závodníci v přehledu budou pravděpodobně působit v týmech „druhé divize“.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy