Česká cyklistika 2015: Čtyři v elitě, draví mladíci v závěsu

Česko má v elitní kategorii World Tour čtyři cyklisty, podívejte se, co je v roce 2015 čeká.
Leopold König (Sky) - Přestup Leopolda Königa se stal po jeho sedmé příčce na Tour de France jednou z nejsledovanějších událostí na české sportovní scéně. Ve hře o služby českého závodníka bylo hned několik elitních týmů, König už v průběhu srpna podepsal britskému týmu Sky.
Tým Sky je často popisován jako „tým hvězd“, König by se zde však rozhodně ztratit neměl, přestože sám tvrdí, že nebude mít problém v prvním roce především pomáhat. Když se však porozhlédneme po sestavě stáje, zjistíme, že za týmovou jedničkou Froomem není mnoho závodníků, kteří by se Čechovi mohli rovnat. Froome po počáteční nejistotě nakonec oznámil, že se opět zaměří na Tour de France, a König by tak kromě menších závodů mohl dostat příležitost v roli lídra například na italském Giru.
Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) - Nejzkušenější český silničář ve World Tour prožil psychicky náročný rok 2014. „Ostrá fáze“ vyšetřování kauzy jeho biologického pasu se řeší už od začátku července, Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) vyřknutím verdiktu Kreuzigerovu situaci vyjasní pravděpodobně až v březnu.
Do té doby je pro samotného závodníka i pro vedení týmu složité určovat cíle pro následující sezonu. Kreuziger i jeho právník jsou však přesvědčeni, že pro ně kauza dopadne dobře, v tom případě by stěžejním cílem českého reprezentanta byla pomoc Albertu Contadorovi na Giru či Tour de France a jako lídr by se opět mohl objevit na ardenském klasikářském triptychu.
Foto: ČTK
Sport Ondřej Kurečka, Sport
3. 1. 2015 12:01
Česko má v elitní kategorii World Tour čtyři cyklisty, podívejte se, co je v roce 2015 čeká.

Praha - Venku sice začíná pomalu přituhovat a za sebou už máme i první „ledovkovou kalamitu“, elitní cyklisté jsou však již v plné přípravě na rok 2015.

Přestupový trh má svou nejžhavější fázi za sebou a kdo nesehnal angažmá pro příští rok, už pomalu ztrácí naději. Týmy v novém složení mají za sebou první společná soustředění. Je tedy nejvyšší čas se podrobněji podívat na to, v jakých dresech budou v příštím roce jezdit elitní čeští cyklisté.

V následujícím přehledu uvádíme české závodníky, kteří by v roce 2015 měli působit v týmech z nejvyšších pater cyklistické hierarchie. UCI sice licence teprve rozděluje, je však téměř jisté, že v týmech World Tour budou působit čtyři čeští zástupci (Štybar, Vakoč, Kreuziger, König), tedy o jednoho více než loni. Další závodníci v přehledu budou pravděpodobně působit v týmech „druhé divize“.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy