Moravec střílel v "masáku" bez chyby a skončil v Ruhpoldingu druhý!

10. 1. 2016 12:50
Ondřej Moravec skončil druhý v závodě Světového poháru biatlonistů v Ruhpoldingu. Český závodník se na střelnici ani jednou nemýlil.
Ondřej Moravec v cíli hromadného závodu.
Ondřej Moravec v cíli hromadného závodu. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ruhpolding - Ondřej Moravec přidal další skvělý český výsledek v Ruhpoldingu. Český biatlonista dnes v závodě Světového poháru mužů obsadil druhé místo, když nad jeho síly byl pouze Martin Fourcade z Francie.

Závod mužů s hromadným startem jsme sledovali živě ZDE

Moravec se jako dnes jediný závodník ani v jedné ze čtyř střeleckých položek nemýlil. Třetí skončil Nor Tarjei Bö. V závodu s hromadným startem určeném pro třicet nejlepších startovali hned tři čeští biatlonisté, Michal Šlesingr po dvou chybách skončil sedmnáctý, Michal Krčmář, který minul čtyřikrát, dokončil klání na sedmadvacáté pozici.

"Ondra zajel výborný závod, překvapením je jeho rychlá ležka, to se hned dá jinak závodit. Na rychlosti střelby přes Vánoce hodně zapracoval a hned to přináší ovoce. Jsme za to rádi. Bylo vidět v posledním okruhu, že i Martin Fourcade se Ondry bál," řekl v rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér Ondřej Rybář.

Ondřej Moravec se v celkovém pořadí Světového poháru vyhoupl už na šestnáctou příčku.

Závody SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - závod s hromadným startem na 15 km:

1. M. Fourcade (Fr.) 34:07,2 (1 tr. okruh), 2. Moravec (ČR) -13,7 (0), 3. T. Bö (Nor.) -29,7 (3), 4. Pidručnyj (Ukr.) -31,4 (2), 5. Peiffer (Něm.) -33,3 (1), 6. S. Fourcade (Fr.) -36,9 (1), 7. Garaničev (Rus.) -38,4 (2), 8. Fillon Maillet (Fr.) -46,4 (2), 9. Rastorgujevs (Lot.) -48,7 (3), 10. J. Bö (Nor.) -48,9 (2), ...17. Šlesingr -1:15,9 (2), 27. Krčmář (oba ČR) -2:43,2 (4).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 541 b., 2. Svendsen (Nor.) 422, 3. T. Bö 408, 4. Björndalen (Nor.) 366, 5. Fillon-Maillet (Fr.) 363, 6. Schempp (Něm.) 331, ...16. Moravec 224, 28. Šlesingr 149, 34. Krčmář 104, 49. Soukup 37, 76. Krupčík (oba ČR) 3.