reklama
 
 

Bauera do dnešní štafety nepustí zraněná pata

12. 2. 2012 11:00
Složení českého týmu: Magál, Jakš, Horčička, Horyna

Nové Město na Moravě - Bez týmové jedničky Lukáše Bauera poběží české kvarteto v dnešním štafetovém závodě Světového poháru mužů na 4x10 kilometrů v Novém Městě na Moravě.

Trenér reprezentace Miroslav Petrásek čekal na dopolední vyjádření lékaře Martina Koldovského, který prohlédl Bauerovu bolavou patu a nedoporučil mu po sobotní klasické třicítce startovat. Bauera nahradí Jiří Horčička.

Kouč Petrásek částečně s touto alternativou počítal, proto při sobotním losování zařadil Bauera na třetí úsek. Při bruslení ho totiž pata v tréninku tolik nelimitovala. "Po sobotní třicítce se stav jeho poraněné paty zhoršil. Noha mu otekla. Nyní budou řešit léčbu lékaři," řekl ČTK kouč Petrásek.

Čtěte také:
Bauer v Novém Městě zklamal, dojel až osmnáctý

První úsek poběží Jiří Magál, klasika čeká také druhého Martina Jakše. Třetí úsek by měl místo Bauera běžet Horčička a čtvrtý Ondřej Horyna. Petrásek chtěl závodníky na posledních bruslařských úsecích prohodit, ale pravidla mu to neumožnila.

"Žádal jsem o výjimku, bylo by to pro nás výhodnější," řekl ČTK Petrásek. Důvodem je skutečnost, že podle předpokladů by Magál s Jakšem mohli českou štafetu přivézt do druhé předávky na předních pozicích a Horyna měl potvrdit, že do reprezentace patří. Bez tuzemské jedničky ale česká čtveřice nemá velkou šanci na úspěch. "Chtěl jsem, aby jeli co nejdéle vpředu," vysvětlil Petrásek.

Bauer se s otlačenou patou a mírným zánětem v ní potýká už skoro dva týdny a omezil kvůli tomu přípravu na jeden z vrcholů sezony v Novém Městě na Moravě. Také začátkem příštího týdne bude běhat po doktorech, od pondělí do středy se mu bude věnovat Pavel Kolář. "Doufám, že z banálního problému nebude problém velký," věřil Petrásek.

Příští týden se totiž koná závod SP v polských Jakuszycích, kde by Bauer rád startoval, neboť v sobotu se tam jede jeho oblíbený závod na 15 km klasickou technikou intervalově. "Ale uvidíme samozřejmě, jak se to bude vyvíjet," řekl ČTK Bauerův manažer Martin Müller.

Takřka jistě padá možnost, že by Bauer jel v této sezoně slavný Vasův běh na 90 kilometrů klasicky, o čemž ještě nedávno vážně uvažoval.

Štafetový závod mužů začne na Vysočině ve 14:15.

autor: ČTK | 12. 2. 2012 11:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama