Překvapení v sedmičkovém ragby. All Blacks v Riu začali senzační porážkou a přišli o hvězdu

ČTK ČTK
9. 8. 2016 20:03
Na olympijském turnaji mužů v sedmičkové ragby porazili Japonci senzačně favorizovaný Nový Zéland. All Blacks, jak se Novozélanďanům přezdívá navíc přišli o hvězdného Sonnyho Billa WIlliamse, který si natrhl Achillovu šlachu a v Riu si už nezahraje.
Sonny Bill Williams
Sonny Bill Williams | Foto: ČTK

Rio de Janeiro - Olympijský turnaj mužů v sedmičkovém ragby přinesl hned na úvod senzaci. Favorizovaný tým Nového Zélandu, úřadujících mistrů světa v klasickém ragby, prohrál ve skupině C s Japonskem 12:14. Proslulí All Blacks navíc přišli o svou hvězdu Sonnyho Billa Williamse. Dvojnásobný světový šampion si natrhl Achillovu šlachu a v Riu de Janeiro už si nezahraje.

Japoncům jeho odstoupení ze zápasu v úvodu druhého poločasu usnadnilo cestu za další senzací. Loni na světovém šampionátu šokovali vítězstvím nad jinou ragbyovou velmocí JAR.

"Když jsme viděli, že jde ze hřiště, nakoplo nás to," přiznal japonský reprezentant původem z Fidži Lote Tuqiri.

I po Williamsově odstoupení položil favorit pětku a ujal se vedení 12:7, navíc neproměnil následný kop. Japoncům se povedlo v závěru skóre otočit. "Je to neuvěřitelné a jsem z toho v šoku, abych byl upřímný," řekl novozélandský rodák v japonských službách Lomano Lemeki.

All Blacks si budou napravovat reputaci ještě dnes v utkání s Keňou.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy