Nečas pomohl gólem skolit Washington, Vejmelka byl u velkého obratu

6. 4. 2024 7:00
Martin Nečas pomohl v NHL svým 24. gólem v sezoně k výhře hokejistů Caroliny 4:2 nad Washingtonem a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.
Martin Nečas slaví gól proti Washingtonu.
Martin Nečas slaví gól proti Washingtonu. | Foto: Reuters

Arizona s Karlem Vejmelkou v brance nasázala Vegas od 49. minuty šest gólů, čímž otočila skóre z 1:4 na konečných 7:4. Za poražené ještě nenastoupil Tomáš Hertl.

Lukáš Dostál neodvrátil 24 zákroky porážku Anaheimu 1:3 se Seattlem.

Washington vedl po úvodní třetině o dva góly po trefách Alexandra Ovečkina, který má v historické tabulce střelců 851 branek. V prostřední části snížil Jake Guentzel a v čase 51:40 vyrovnal český útočník. Nečas vypálil v přesilové hře z levého kruhu bez přípravy a jeho rána zapadla do branky od levé tyčky.

V předposlední minutě završil obrat Sebastian Aho, který využil další početní výhodu Caroliny. Výhru zpečetil Guentzel, první hvězda zápasu.

Arizonu dostal do vedení ve 27. minutě Alexandr Kerfoot, ale hokejisté Vegas otočili ještě ve druhé třetině na 4:1. Vejmelku překonal z dorážky Jack Eichel a další tři zásahy přidali z přečíslení William Karlsson, Anthony Mantha a Chandler Stephenson.

Coyotes kontrovali ve třetí třetině a třemi góly během 67 sekund vyrovnali. Postupně skórovali Josh Doan, Nick Bjugstad a Michael Carcone, který v 55. minutě zlomil nerozhodný stav. Výhru pojistili Josh Brown a Logan Cooley.

Dostál inkasoval všechny tři góly v rozmezí 16. až 32. minuty. Dvakrát jej překonal Shane Wright, který otevřel tečí skóre. Při druhé trefě si sjel před branku na přihrávku od zadního mantinelu a pohotově zvýšil na 2:0.

Wright se zapsal do statistik i jako asistent, když se jeho přihrávka odrazila do brusle Mattyho Benierse za záda Dostála. Výsledek už jen zkorigoval Leo Carlsson.

NHL:

Buffalo - Philadelphia 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 40. a 54. Quinn, 11. T. Thompson, 35. Dahlin - 30. Cates, 50. Tippett. Střely na branku: 19:34. Diváci: 15.783. Hvězdy zápasu: 1. Luukkonen, 2. Quinn, 3. T. Thompson (všichni Buffalo).

Detroit - NY Rangers 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Branky: 8. Copp, 22. Compher, 34. Larkin - 20. a 34. Goodrow, 6. Cuylle, 51. Kreider. Střely na branku: 34:38. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Goodrow (oba NY Rangers), 3. Larkin (Detroit).

Carolina - Washington 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Branky: 35. a 60. Guentzel, 52. Nečas, 59. Aho - 4. a 20. Ovečkin. Střely na branku: 45:16. Diváci: 18.724. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel,2. Aho, 3. Nečas (všichni Carolina).

Edmonton - Colorado 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)

Branky: 18. a 45. McDavid, 40. a 52. E. Kane, 2. Perry, 29. Ekholm - 12. Drouin, 16. Colton. Střely na branku: 47:23. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Ekholm, 3. E. Kane (všichni Edmonton).

Anaheim - Seattle 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky: 37. Carlsson - 17. a 22. Wright, 32. Beniers. Střely na branku: 17:27. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 58:55 minuty, inkasoval tři góly z 27 střel a úspěšnost zásahů mě 88,89 procenta. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Wright (Seattle), 2. Carlsson (Anaheim), 3. Bjorkstrand (Seattle).

Arizona - Vegas 7:4 (0:0, 1:4, 6:0)

Branky: 50. a 55. Carcone, 27. Kerfoot, 49. Doan, 50. Bjugstad, 56. J. Brown, 58. Cooley - 28. Eichel, 32. W. Karlsson, 35. Mantha, 39. Stephenson. Střely na branku: 32:24. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Carcone, 2. Kerfoot, 3. Bjugstad (všichni Arizona).