Kornfeil zajel v Assenu letošní kvalifikační maximum, byl třináctý

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 24. 6. 2017 15:02
Jakub Kornfeil využil mokré trati a v sezoně, kdy se mu příliš nedaří, zajel 13. nejlepší kvalifikační čas. O pět pozic hůře dopadl Karel Abraham v MotoGP.
Jakub Kornfeil na Peugeot u třídy Moto3.
Jakub Kornfeil na Peugeot u třídy Moto3. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Assen - Jakub Kornfeil si v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska silničních motocyklů třídy Moto3 vyjel 13. místo, což bude znamenat jeho nejlepší postavení na startu Grand Prix v letošní sezoně. Karel Abraham v třídě MotoGP obsadil 18. pozici.

Kvalifikačním maximem jezdce v sedel Peugeotu byla v této sezoně zatím 18. pozice v Le Mans. V Assenu na mokré trati Kornfeil ztratil na vítězného Jorge Martina s Hondou téměř 4,5 vteřiny.

"I když máme za sebou nejlepší kvalifikaci, jsem spokojený tak napůl. Hrozně mě mrzí, že jsem si nedokázal polepšit po vyjetí z boxů. Ráno jsem se namlsal sedmým místem a v kvalifikaci jsem to chtěl minimálně zopakovat. Jenže to na osychajícím okruhu prostě nešlo," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě.

Abraham na Ducati nepotupil z úvodní části kvalifikace, od druhé místa zajišťující další pokračování ho za neustálého deště dělilo 756 tisícin vteřin. Hluboko v poli poražených skončil Jorge Lorenzo na továrním stroji značky Ducati, jenž v neděli odstartuje až z 21. příčky.

Pro první pole position v premiérové sezoně v elitní třídě si dojel Johann Zarco. Vedle loňského šampiona třídy Moto2 na Yamaze se do první řady postaví obhájce titulu Marc Marquez s Hodnou, jenž ztratil pouze 65 tisícin sekundy,  a Danilo Petrucci s Ducati.

Na legendárním okruhu v Assenu si ve třídě Moto2 pro čtvrté pole position sezony dojel vedoucí muž průběžného pořadí seriálu Ital Franco Morbidelli.

Kvalifikace na Velkou cenu Nizozemska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Assenu:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 1:57,595, 2. Bendsneyder (Niz./KTM) -0,829, 3. Bulega (It./KTM) -1,713, …13. Kornfeil (ČR/Peugeot) -3,497.

Moto2: 1. Morbidelli (It./Kalex) 1:38,468, 2. Nakagami (Jap./Kalex) -0,101, 3. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,115.

MotoGP: 1. Zarco (Fr./Yamaha) 1:46,141, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,065, 3. Petrucci (It./Ducati) -0,385, …18. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy