Kornfeil zajel v Assenu letošní kvalifikační maximum, byl třináctý

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 24. 6. 2017 15:02
Jakub Kornfeil využil mokré trati a v sezoně, kdy se mu příliš nedaří, zajel 13. nejlepší kvalifikační čas. O pět pozic hůře dopadl Karel Abraham v MotoGP.
Jakub Kornfeil na Peugeot u třídy Moto3.
Jakub Kornfeil na Peugeot u třídy Moto3. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr

Assen - Jakub Kornfeil si v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska silničních motocyklů třídy Moto3 vyjel 13. místo, což bude znamenat jeho nejlepší postavení na startu Grand Prix v letošní sezoně. Karel Abraham v třídě MotoGP obsadil 18. pozici.

Kvalifikačním maximem jezdce v sedel Peugeotu byla v této sezoně zatím 18. pozice v Le Mans. V Assenu na mokré trati Kornfeil ztratil na vítězného Jorge Martina s Hondou téměř 4,5 vteřiny.

"I když máme za sebou nejlepší kvalifikaci, jsem spokojený tak napůl. Hrozně mě mrzí, že jsem si nedokázal polepšit po vyjetí z boxů. Ráno jsem se namlsal sedmým místem a v kvalifikaci jsem to chtěl minimálně zopakovat. Jenže to na osychajícím okruhu prostě nešlo," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě.

Abraham na Ducati nepotupil z úvodní části kvalifikace, od druhé místa zajišťující další pokračování ho za neustálého deště dělilo 756 tisícin vteřin. Hluboko v poli poražených skončil Jorge Lorenzo na továrním stroji značky Ducati, jenž v neděli odstartuje až z 21. příčky.

Pro první pole position v premiérové sezoně v elitní třídě si dojel Johann Zarco. Vedle loňského šampiona třídy Moto2 na Yamaze se do první řady postaví obhájce titulu Marc Marquez s Hodnou, jenž ztratil pouze 65 tisícin sekundy,  a Danilo Petrucci s Ducati.

Na legendárním okruhu v Assenu si ve třídě Moto2 pro čtvrté pole position sezony dojel vedoucí muž průběžného pořadí seriálu Ital Franco Morbidelli.

Kvalifikace na Velkou cenu Nizozemska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Assenu:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 1:57,595, 2. Bendsneyder (Niz./KTM) -0,829, 3. Bulega (It./KTM) -1,713, …13. Kornfeil (ČR/Peugeot) -3,497.

Moto2: 1. Morbidelli (It./Kalex) 1:38,468, 2. Nakagami (Jap./Kalex) -0,101, 3. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,115.

MotoGP: 1. Zarco (Fr./Yamaha) 1:46,141, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,065, 3. Petrucci (It./Ducati) -0,385, …18. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.