Ferrari vrací úder: Morální Lauda káže vodu ač pil víno

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 8. 2010 15:27
Italská stáj se ohradila proti kritice týmové režie

Maranello - Kritika někdejšího trojnásobného šampiona formule 1 Nikiho Laudy na adresu Ferrari, kvůli týmové režii při letošní VC Německa, nezůstala ze strany italské stáje dlouho bez odezvy.

Ve sloupku, uveřejněném na oficiálním webu stáje, se Ferrari důrazně ohrazuje proti nařčením Laudy o svém politikaření při závodech.

To podle Laudy vyvrcholilo právě incidentem na Hockenheimringu, kde se Felipe Massa na rozkaz týmu nechal předjet Fernandem Alonsem. Podle Ferrari ovšem Lauda podobných taktik během své kariéry s chutí využíval, a tak nejsou jeho "morální" výroky na místě.

Čtěte také:

Bývalý šampion F1 Lauda: Ferrari čeká pořádný flastr
Týmová režie Ferrari? Stáj se dozví svůj trest v září
Schumacher hájí Ferrari: Chápu je, udělal bych to také
VC Německa rozhodla maskovaná domluva Alonsa a Massy

"Poslední písemná kritika přišla z Rakouska od osoby, která od té chvíle, kdy pověsila helmu na hřebík, neustále něco komentuje, ačkoliv dost často musí upravovat své názory tak, aby se sladila s většinovým názorem. Tentokrát Niki (Lauda) promeškal skvělou příležitost, jak zůstat zticha, protože ještě když závodil za Ferrari, tak mu týmová režie vůbec nevadila," píše se v komentáři.

"A navíc, proč se nechoval tak morálně během posledních deseti let, kdy se mnozí jiní lidé provinili více či méně závažnými morálními prohřešky?," táže se autor sloupku.

"Co se týče možného trestu pro Ferrari, je nejlepší si počkat, až jak rozhodne nejvyšší rada motorsportu," píše se v závěru sloupku ohledně možnosti dalšího potrestání italské stáje za týmovou režii.

Ferrari sice již zaplatilo pokutu sto tisíc dolarů, kterou mu v Německu udělili traťoví komisaři, nicméně ještě jej osmého září čeká zasedání Světové rady motorsportu, které může čtyři dny před závodem v Monze sankce pro tým z Maranella ještě navýšit.

 

Právě se děje

Další zprávy