


Cepoval biatlonisty, teď pomáhá Samkové. Snowboarďáci nejsou tak zažraní, říká Lejsek
Obvykle stál někde u tratě nebo na střelnici a pokřikoval instrukce na biatlonisty, teď je Marek Lejsek pravou rukou servisního týmu snowboardistky Evy Samkové.



Obvykle stál někde u tratě nebo na střelnici a pokřikoval instrukce na biatlonisty, teď je Marek Lejsek pravou rukou servisního týmu snowboardistky Evy Samkové.



Biatlonistka Veronika Vítková závodila ve sprintu se speciálními náušnicemi v národních barvách. A získala s nimi první medaili pro českou výpravu.



Veronika Vítková vybojovala v úvodním sprintu první českou medaili na hrách v Pchjongčchangu. Bezprostředně po dojezdu si Češka nemohla být umístěním na stupních vítězů jistá, ale po kontrole výsledků na mobilu se už mohla ponořit do víru slastných emocí.



Biatlonová reprezentace se loučila s úspěšnou sezonou na tradiční exhibici v jabloneckých Břízkách. Hlavní pozornost se upírala na Gabrielu Soukalovou.



Ve stíhacím závodě mužů v americkém Presque Isle vyhrál Francouz Martin Fourcade. Druhý dojel Nor Johannes Boe s téměř půlminutovou ztrátou. Třetí skončli Rus Anton Šipulin. Michal Šlesingr dojel na šestém místě. Vinou nemoci Ondřeje Moravce však český tým do zítřejšího štafetového závodu nenastoupí.



"Gabča je neuvěřitelná, my ji můžeme zase jenom chválit. Žlutý dres je svazující, ale ona to zvládá až neuvěřitelně dobře," říká trenér Zdeněk Vítek.



Biatlonistka Gabriela Soukalová využila chvilku odpočinku trenéra Marka Lejska.