maraton

Kosgeiová v Chicagu překonala letitý světový rekord v maratonu
Atletika

Kosgeiová časem 2:14:04 pokořila o minutu a 21 sekund šestnáct let starý výkon Britky Pauly Radcliffeové.
Kipchoge přepsal historii. Jako první člověk na světe zaběhl maraton pod dvě hodiny
Atletika

Keňan Eliud Kipchoge dokázal jako první vytrvalec v historii uběhnout maraton pod dvě hodiny.
Komentář: Propad atletů byl nevyhnutelný. Češi musí fungovat jako tým
Atletika

Atletické MS dopadlo z českého pohledu podle předpokladů. Aby Češi mohli znovu vozit medaile, musí změnit přístup a nepodrážet si nohy navzájem.
Komentář: Skvělé výkony v nedůstojných kulisách. Královna sportu v Kataru trpí
Atletika

MS v atletice nabízí na dráze od začátku úžasnou podívanou. Bohužel návštěvy v Dauhá tomu vůbec neodpovídají. Atletický svět je právem rozčarovaný.

Bekele zaostal v Berlíně jen dvě sekundy za maratonským rekordem

Sedmatřicetiletý etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele zaostal na Berlínském maratonu pouhé dvě sekundy za světovým rekordem. Trojnásobný olympijský šampion z dráhy zvítězil na rovinaté trati v čase 2:01:41 a zaběhl druhý nejrychlejší maraton v historii po loňském ročníku v německé metropoli, který vyhrál Keňan Eliud Kipchoge v rekordním čase 2:01:39.

Pětinásobný mistr světa pod otevřeným nebem Bekele si vylepšil o 1:22 minuty osobní maximum, jež zaběhl při berlínském triumfu před třemi lety. "Nejsem vůbec šťastný. Vím, že na světový rekord mám, nevzdám to," řekl světový rekordman na 5000 a 10.000 metrů.

Nejlepší český maratonec Jiří Homoláč obsadil v Berlíně 32. místo v novém osobním rekordu 2:14:35. Dosavadní maximum si vylepšil téměř o dvě a půl minuty.

Také ženský závod patřil Etiopankám. Zvítězila Ashete Bekereová v čase 2:20:14 o sedm sekund před krajankou Mare Dibabaovou. Třetí doběhla Keňanka Sally Chepyegová (2:21:06).

Salpeterová pokořila traťový rekord Pražského maratonu. Mužům vládl Dazza
Atletika

Izraelská reprezentantka Lonah Salpeterová vyhrála Pražský maraton v novém traťovém rekordu 2:19:44.
Homoláč ladil maratonskou formu v Keni. Příznivé klima i exotická jídla mu šly k duhu
Atletika

Jiří Homoláč obhajuje na Pražském maratonu český titul. A po důkladné přípravě v Keni si věří i letos.
Kipchoge vyhrál Londýnský maraton v druhém čase historie
Ostatní sporty

Londýnský maraton vyhrál v druhém čase historie 2:02:37 světový rekordman Eliud Kipchoge z Keni.
Atletkou roku je znovu oštěpařka. Ogrodníková nechala za sebou Drahotovou a Staňka
Atletika

Českou Atletkou roku je znovu oštěpařka, tentokrát Nikola Ogrodníková. V uplynulé sezoně se stala vicemistryní Evropy a zářila v Diamantové lize.

Japonská maratonská běžkyně dokončila štafetová závod po kolenou, protože si těsně před cílem zlomila kotník.
Češi brali medaile na ultramaratonu z Atén do Sparty. Brunner i Kašparová byli druzí
Atletika

Běžci Radek Brunner a Kateřina Kašparová skončili druzí na tradičním Spartathlonu. Brunner obhájil stříbro, Kašparová v Řecku debutovala.
Kipchoge v Berlíně o více než minutu překonal maratonský rekord
Atletika

Keňský vytrvalec Eliud Kipchoge vyhrál Berlínský maraton ve výrazně vylepšeném světovém rekordu 2:01:39.
Překonávala bolest, pak dojatá Vrabcová nevěřila svému času: Tohle nečekal asi nikdo
Atletika

Česká závodnice prožívá svůj životní úspěch. "Mám tady maminku, takže trošku byly slzičky," prozradila po zisku bronzu.
Fantastická Vrabcová Nývltová. Z maratonu má evropský bronz a zazářila českým rekordem

Dvaatřicetiletá závodnice ukořistila první evropskou medaili na této trati v historii české a československé atletiky.
Keňa může mít problém s dopingem. Další nález má vítěz aténského maratonu Kalalei
Atletika

Keňský běžec Kalalei má dopingový nález. Jedná se už o třetího sportovce z této země za posledních deset dní.