Král Pastrňák. Hvězdný Čech vládne NHL mimo led, jeho styl oceňují i soupeři

Sport Sport
22. 4. 2024 10:14
David Pastrňák je podle online deníku The Athletic i samotných hokejistů nejstylovějším hráčem zámořské NHL.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Má za sebou další famózní sezonu. Pastrňák navzdory tomu, že přišel o centry Patrice Bergerona a Davida Krejčího, vedle nichž vyrostl v ligovou superhvězdu, posbíral v 82 zápasech základní části 110 bodů (47+63).

Ofenziva bostonských Bruins stála do značné míry na něm.

Díky tomu je v širším okruhu kandidátů na Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hokejistu NHL.

I nedávné "cvičné" hlasování novinářů NHL.com, v němž skončil na osmém místě, však napovídá, že prestižní individuální cenu nezíská. Hlavní favorité Nikita Kučerov a Nathan MacKinnon měli zkrátka ještě oslnivější sezonu.

Sedmadvacetiletého Pastrňáka nicméně může utěšovat fakt, že v jedné kategorii dlouhodobě hledá konkurenci jen těžko.

Renomovaný web The Athletic ho stejně jako v roce 2022 označil za módního krále soutěže. Český křídelník vyhrál před brankářem Linusem Ullmarkem, parťákem z Bostonu, a obráncem Nikitou Zadorovem z Vancouveru. Šestkou byl Martin Nečas z Caroliny.

Celkové pořadí vzniklo na základě pravidelných žebříčků během sezony. Hráči dostali body podle toho, jak často a na jakém místě se v těchto žebříčcích objevili.

"Pastrňák vytáhl několik odvážných, stylových a neuvěřitelných outfitů, díky kterým si letos zaslouží prvenství. Podle nás je opět módním králem," napsal novinář Julian McKenzie.

Nejde jen o mínění médií. V nedávné velké anketě odborové organizace NHLPA, v níž samotní hráči odpovídali i na otázku, kdo je v lize nejstylovější, zvítězil Pastrňák s více než 15 procenty hlasů.

Na dvouciferný výsledek dosáhli ještě William Nylander (12,2 procenta) a Auston Matthews (10,5) z Toronta.

Proti nim teď Pastrňák shodou okolností hraje sérii prvního kola play off NHL. Úvodní klání vyhrál Boston jednoznačně 5:1. Další zápas je na programu v noci na úterý.

Pastrňákův outfit na All Star víkendu 2023:

 

Právě se děje

Další zprávy