Kanada viděla drama: Rusové udolali Čechy až v prodloužení

Rusové tři desetiny vteřiny před koncem první třetiny využili přesilovku a oslavují vstřelenou branku.
Eliáš právě využil krásné kombinace první pětky a vyrovnal na 1:1. Spoluhráči mu gratulují.
Ruský brankář Alexandr Jeremenko (2. zprava)předvedl během první třetiny brilantní zákrok proti střele českého Martina Erata (vlevo)
Cesta Rusů za titulem začala vydřenou výhrou v prodloužení nad českým celkem. Sergej Mozjakin oslavuje gól vstřelený spoluhráčem Konstantinem Gorovikovem během první třetiny zápasu.
4. 5. 2008 22:05

Národní tým podlehl ve svém druhém utkání na mistrovství světa v Kanadě po prodloužení Rusku. O vítězství soupeře rozhodl kapitán Alexej Morozov, když v 64. minutě zápasu prostřelil Milana Hniličku. V dresu české reprezentace se zaskvěl Patrik Eliáš, který zaznamenal hattrick. Dařily se také přesilové hry, když v nich Češi vsítili všechny čtyři branky.