Kämpf dvakrát asistoval. Toronto ale prohrálo a hvězdný Matthews smutnil ještě víc

18. 4. 2024 8:07
Útočník David Kämpf připravil dvě branky Toronta při prohře 4:6 na ledě Tampy Bay. Jeho spoluhráč Auston Matthews se neprosadil, a útok na hranici 70 gólů mu tak nevyšel. Americký kanonýr zakončil sezonu s 69 přesnými zásahy.
David Kämpf
David Kämpf | Foto: Reuters

O výhře Tampy gólem a asistencí rozhodl Nikita Kučerov, jenž navázal na den starý počin Connora McDavida a jako druhý hráč v sezoně a pátý v historii NHL nasbíral 100 nahrávek za sezonu.

Ruský forvard se navíc výrazně přiblížil Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče soutěže.

Druhého Nathana MacKinnona sice čeká ještě jeden zápas, na Kučerova už ale ztrácí šest bodů.

Dosud jako poslední nasbíral 100 nahrávek za sezonu Wayne Gretzky v ročníku 1991/1992. Vedle nej se přes tuto hranici dostali už jen Mario Lemieux a Bobby Orr. "Je to pro mě mimořádné. Musím poděkovat spoluhráčům a trenérům, bez kterých bych se na takové číslo nedostal. Mám štěstí, že máme v týmu tolik skvělých hokejistů," uvedl Kučerov, jenž v sezoně nastřádal 144 bodů.

"Je to úctyhodný výkon," chválil ruského útočníka Brayden Point, jenž dal po jeho jubilejní sté nahrávce branku na 4:1. "Když Nikitu sledujete v tréninku, to neuvěřitelné číslo bodů, na které dosáhl, vás příliš nepřekvapí. Je za tím tvrdá práce, ale také obrovská herní inteligence," dodal osmadvacetiletý Kanaďan.

Kämpf připravil první dvě branky Toronta v zápase. Poprvé se do statistik zapsal ve 14. minutě, kdy vyjel zpoza branky a mezi kruhy nabil Ryanu Reavesovi ke gólu na 1:2.

Druhou nahrávku si český útočník schoval do 55. minuty, kdy se podílel na přesném zásahu T. J. Brodieho na 2:6.

Maple Leafs v posledních pěti minutách přidali dvě branky a závěr zdramatizovali. Nevydařená prostřední dvacetiminutovka, ve které Toronto odskočilo na 5:1, je ale stála body. Na jejich konečném pátém místě v tabulce Východní konference to ale nic nezměnilo.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Toronto 6:4 (2:1, 3:0, 1:3)

Branky: 4. Paul, 7. Kučerov, 27. Duclair, 38. Point, 38. Hagel, 52. Jeannot - 14. Reaves (Kämpf), 55. Brodie (Kämpf), 57. Holmberg, 60. Tavares. Střely na branku: 32:39. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Tomkins, 3. Hagel (všichni Tampa Bay).

Arizona - Edmonton 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky: 3. O'Brien, 36. Maccelli, 45. Crouse, 55. Guenther, 56. Durzi - 14. Carrick, 49. Foegele. Střely na branku: 24:30. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Crouse, 2. Guenther, 3. O'Brien (všichni Arizona).

Dallas - St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 46. Marchment, rozhodující sam. nájezd J. Robertson - 38. R. Thomas. Střely na branku: 37:27. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger (Dallas), 2. Binnington (St. Louis), 3. Marchment (Dallas)

NY Islanders - Pittsburgh 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Branky: 5. Nelson, 34. Cizikas, 40. Palmieri, 42. S. Bolduc, 55. Holmström - 19. Rakell, 27. Malkin, 35. Puustinen, 51. Carter. Střely na branku: 32:41. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Holmström, 2. Nelson (oba NY Islanders), 3. Carter (Pittsburgh).

5. St. Louis 82 43 6 33 239:250 92
6. Minnesota 81 39 10 32 248:259 87
7. Arizona 82 36 5 41 256:274 77
8. Chicago 81 23 5 53 175:285 51