Holyfield knokautoval Bothu a ve 47 má mistrovský pás

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
11. 4. 2010 12:40
Uvnitř také fotogalerie ze zápasu
Foto: Reuters

Las Vegas - Nejstarším úřadujícím šampionem světa se v noci ze soboty na neděli stal sedmačtyřicetiletý Američan Evander Holyfield.

Ten v Las Vegas porazil v souboji o nepříliš prestižní pás organizace WBF Jihoafričana Francoise Bothu díky technickému KO v osmém kole.

Překonal tak dosavadní rekord, který držela jiná boxerská hvězda George Foreman, který svůj poslední titul získal v pětačtyřiceti letech.

Čtěte také: Haye se Kličkových nebojí: Vyzvu kohokoliv a kdekoliv

Když jsem kdysi bojoval s Foremanem, tak jsem se trochu smál. Bylo mu 42 a mě 29. Vůbec jsem s ním nechtěl boxovat. Neporazil mě, ale nakonec se stal světovým šampionem. Od George jsem se tehdy naučil, že to o není věku, ale o tom, dát do toho všechno," komentoval svoje vítězství Holyfield, který by se údajně chtěl utkat i s bratry Kličkovými, jež drží tři ze čtyř nejprestižnějších boxerských titulů.

 

 

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

před 1 hodinou

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

před 1 hodinou

Britský premiér Boris Johnson podle svého exporadce Dominika Cummingse věděl o tom, že se v jeho rezidenci během koronavirové uzávěry konal večírek

Cummings uvedl, že je ochotný to odpřisáhnout. Svého někdejšího nadřízeného tak obvinil ze lhaní v parlamentu, napsala agentura Reuters.

Novináři z britských médií doposud informovali, že v Johnsonově sídle v Downing Street 10 nebo na dalších místech se v období od května 2020 do loňského dubna konalo nejméně 11 společenských setkání. Šlo o období, kdy nejen v Anglii kvůli pandemii covidu-19 platila přísná omezení mezilidských kontaktů.

Johnson se minulý týden omluvil v parlamentu za to, že se předloni 20. května zúčastnil setkání, kam si lidé měli donést vlastní alkohol. Tvrdil ovšem, že myslel, že jde o pracovní schůzku. Dominic Cummings, architekt britského odchodu z Evropské unie a bývalý Johnsonův blízký poradce, z Downing Street odešel v atmosféře rozjitřených emocí v listopadu 2020. Nyní na twitteru uvedl, že premiér souhlasil s tím, aby se večírky konaly. "Nejen já, ale další svědci by odpřisáhli, že takto se věci děly," napsal Cummings.

Další zprávy