Hokejisté v přípravě na MS i podruhé zdolali Německo, tentokrát 4:2

13. 4. 2024 19:46

Čeští hokejisté uspěli i ve druhém utkání v přípravě na mistrovství světa a porazili v Karlových Varech Německo 4:2. Stejného soupeře zdolali svěřenci trenéra Radima Rulíka v KV Areně také ve čtvrtek (3:0). Další testy čekají český výběr příští týden proti Rakousku, které nejprve přivítají ve čtvrtek v Českých Budějovicích, v sobotu se bude hrát odveta v Linci.

V 18. minutě se ujali vedení úřadující vicemistři světa díky Justinu Schützovi, ale za 23 sekund odpověděl Radan Lenc a ve druhé třetině Češi rozhodli díky brankám Petra Kodýtka, Andreje Šustra a Michala Kovařčíka. Výsledek zkorigoval 63 sekund před koncem Alexander Karachun.

Přípravný hokejový zápas v Karlových Varech:

Česko - Německo 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Lenc (O. Beránek), 26. Kodýtek (Kondelík, Flek), 32. Šustr (Ščotka, Kondelík), 40. M. Kovařčík (Kubík, Sirota) - 18. Schütz (Stachowiak), 59. Karachun. Rozhodčí: Jeřábek, Pilný - Gerát, Klouček. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 5693.

Česko: Klimeš - Zábranský, J. Galvas, Zámorský, Pyrochta, Šustr, Sirota, Gazda, Ščotka - M. Stránský, Filippi, Rychlovský - Flek, Kodýtek, Kondelík - Kubík, M. Kovařčík, O. Kovařčík - O. Beránek, Černoch, Lenc. Trenér: Rulík.

Německo: Tiefensee - Hüttl, Wagner, Fohrler, Ugbekile, Sennhenn, M. Müller, M. Weber, Karrer - Ehl, Soramies, Napravnik - Schinko, Loibl, Plachta - P. Hungerecker, Pfaffengut, Karachun - Fischbuch, Stachowiak, Schütz - Kraus. Trenér: Kreis.