Výborný, Kratěna a Sivek ve Spartě končí. Bříza povýšil

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 4. 2011 21:15
V kádru končí hned devět hokejistů
Petr Bříza
Petr Bříza | Foto: hcsparta.cz

Praha - Kapitán David Výborný a dlouholetá opora Ondřej Kratěna už příští sezonu v kádru hokejové Sparty hrát nebudou. Oni a dalších sedm hráčů odneslo špatnou sezonu pražského klubu, který skončil v extralize až na dvanáctém místě.

Naopak generální manažer Petr Bříza, o jehož odchodu se také spekulovalo, se stal novým předsedou představenstva. Funkce prezidenta klubu byla zrušena.  

Čtěte také:
Spartu čeká velký řez. Nakoupí se střední generace
Spartu má prý trénovat Jandač, v sázce je i Břízův post
Bříza: Katastrofální sezona. Jako z nejhoršího snu

Ve funkci předsedy představenstva a prezidenta klubu totiž končí Viliam Sivek, který na vlastní žádost z klubu odchází. Rozhodl se tak učinit v den svých 65. narozenin. 

Rozhodlo se o tom na mimořádné valné hromadě klubu, kterou svolali jeho akcionáři.

Vedle Výborného a Kratěny v týmu končí obránci Michal Gulaši, Petr Macholda a Doug O´Brien a útočníci Radek Smoleňák a Tomáš Kůrka, kterým s výjimkou Gulašiho nebyla nabídnuta nová smlouva.

Další dva útočníci Karel Hromas s Markem Bartánusem pro příští sezonu zamíří na hostování s další možnou perspektivou ve Spartě.

Sykora: David a Ondřej už nezapadají do konceptu

Největším překvapením byl odchod dvou dlouholetých opor Výborného s Kratěnou.

David Výborný
David Výborný | Foto: Jakub Šafránek

"Pro Spartu toho v minulosti odvedli mnoho dobrého a pro řadu lidí byli tváří Sparty. V současné době ale budujeme nový tým a David s Ondřejem nám do jeho konceptu už nezapadají," uvedl v tiskovém prohlášení nový sportovní ředitel klubu Otto Sykora.

"Karel Hromas je hráč s obrovským srdcem a pro Spartu v budoucnu může být ještě velmi platný. Momentálně však cítíme, že ve své kariéře potřebuje nějaký nový impuls, a proto mu jen prospěje, když změní prostředí," řekl na adresu Hromase Sykora.

Podobně mluvil i o Bartánusovi. "Sledovat budeme pozorně i Marka. I on totiž potřebuje dostat hodně prostoru, aby se po příchodu ze Slovenska v české extralize ještě více adaptoval."

Gulaši nepřijmul novou smlouvu, končí i Smoleňák s Kurkou

Michal Gulaši se pak na podmínkách nové smlouvy se Spartou nedohodl.

Michal Gulaši
Michal Gulaši | Foto: HC Sparta Praha

"Michalovi jsme nabídli novou smlouvu. Měli jsme o něj zájem a nový kontrakt byl navíc po finanční stránce navýšen. On se však rozhodl pro nabídku jiného klubu a bude tedy hrát jinde," sdělil bývalý manažer Norimberka.

Do kádru se nevrátí ani Smoleňák s Kůrkou, kteří odešli v průběhu sezony na hostování do jiného klubu.

"Radek Smoleňák je sice hráč střední generace, která je v každém týmu potřeba. Se Spartou má uzavřenou hráčskou smlouvu, ale v našich plánech pro novou sezonu nehraje žádnou roli podobně jako Tomáš Kůrka," popsal situaci obou hráčů Sykora.

Sykora: Ve hře musí být cítit nadšení

Sykora už má připraveno několik příchodů, konkrétní však být nechtěl.

Otto Sykora
Otto Sykora | Foto: hcsparta.cz

"Já osobně za poslední dobu vidím hodně zápasů. Před příchodem nového hráče jej totiž chci vidět osobně několikrát přímo v utkání. Máme představu, jak by měl nový tým vypadat a proto musíme vybrat ty nejlepší kluky, kteří k sobě budou vhodně pasovat."

Prozradil však, jaký herní styl bude chtít se Spartou produkovat. 

"Chci, aby Sparta hrála rychlý, hodně bruslivý a nátlakový hokej. Noví hráči tak musí splňovat tyto kritéria spolu s enormním nasazením. Ve hře našeho týmu musí být cítit nadšení ze hry," dodal sportovní manažer Sparty.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy