Voráček zařídil dvěma góly výhru Flyers, Mrázek opět prohrál

Aktualizováno 18. 12. 2013 7:00
Jakub Voráček dvěma góly rozhodl o výhře Philadelphie 5:2 v úterním zápase NHL s Washingtonem.
Jakub Voráček (vpravo) oslavuje se spoluhráči z Philadelphie jeden ze svých gólů. | Foto: Reuters

Philadelphia - Jakub Voráček dvěma góly rozhodl o výhře Philadelphie 5:2 v úterním zápase NHL s Washingtonem, a byl tak vyhlášen první hvězdou zápasu.

Český útočník, který skóroval počtvrté z posledních pěti zápasů, nejprve ve 22. minutě srovnal na 1:1, ve 39. minutě pak zvýšil na 4:2, a gólově tak ukončil třetinu, v níž padlo šest gólů.

Letci zápas rozhodli právě na konci druhé třetiny, kdy dvěma góly během 72 sekund utekli z nerozhodného stavu 2:2. To zařídil Eric Fehr, jemuž přihrával Martin Erat.

Obě branky přitom domácí vstřelili při pětiminutovém vyloučení útočníka Capitals Toma Wilsona, který předtím diskutabilním zákrokem poslal hlavou proti mantinelu Braydena Schenna. Tomu museli z ledu pomoci spoluhráči a do hry už se nevrátil.

Flyers tak odčinili dva dny starou porážku na ledě Capitals, kde vedli už 4:1, ale nakonec podlehli 4:5 po nájezdech. Díky výhře se navíc posunuli na devátou příčku Východní konference, navíc ztrácí už jen bod na osmou Carolinu.

Havlát řídil výhru Sharks

Dvěma body za gól a asistenci přispěl k výhře San Jose 4:2 na ledě St. Louis Voráčkův spoluhráč z reprezentace Martin Havlát.

Ten nejprve v 10. minutě nahrál na gól Joeu Pavelskému, ve 22. minutě pak Tomáš Hertl asistoval u gólu Brenta Burnse, díky němuž se Sharks ujali vedení 3:0.

Blues sice dokázali v závěru druhé třetiny snížit na 2:3, pojistku na výhru Sharks však ve 49. minutě přidal svým třetím gólem v sezoně Havlát.

"Zlepšuje se v každém zápase," řekl o Havlátovi trenér "Žraloků" Todd McLellan.

"Bere na sebe stále větší zodpovědnost za úspěch celého týmu. Od té doby, co se zpožděním naskočil do sestavy, byl snad jen ve třech zápasech v záporných číslech, co se týká účasti na ledě. To je zatraceně dobré. A že bychom si od něj přáli více gólů? Myslím, že to ještě přijde," dodal McLellan.

Sharks se tak bodově dotáhli na svého soupeře, kterému v Západní konferenci patří čtvrtá příčka.

Krejčí nahrál na oba góly Bruins

Jedním gólem přispěl k výhře Floridy 3:1 v Torontu také Tomáš Fleischmann

Útočník Panthers otevřel skóre už ve 4. minutě zápasu, navíc ve druhé třetině udeřili jeho spoluhráči ještě dvakrát. Toronto už stihlo jen v závěrečné části snížit. Florida však přesto zůstává ve Východní konferenci stále čtrnáctá.

Asistencemi u obou gólů Zdena Cháry se podílel na výhře Bostonu 2:0 nad Calgary David Krejčí.

Boston tak ztrácí na vedoucí tým Východní konference z Pittsburghu už jen jediný bod.

Mrázek pokažený úvod nenapravil

I ve druhém zápase po návratu do branky Detroitu se nepodařilo vyhrát Petru Mrázkovi.

V domácím zápase s Anaheimem vystřídal v 19. minutě za stavu 1:3 švédského gólmana Jonase Gustavssona. V závěrečné sekundě první třetiny však inkasoval z hole Vatanena, navíc jej ve druhé třetině překonal Koivu. Detroit pak v závěrečné třetině stihl už jen snížit na 2:5.

Anaheim tak zaostává o dva body za lídrem Západní konference z Chicaga, které vyhrálo 3:1 v Nashvillu. Detroit naopak po šesté výhře v řadě má ve Východní konferenci už jen pětibodový náskok na Philadelphii.

K výhře svého týmu nepomohl ani Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg prohrál v Buffalu 2:4.

Boston - Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 28. a 44. Chára (na obě Krejčí). Střely na branku: 31:21. Diváci: 17.565.

Buffalo - Winnipeg 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky: 31. Ott, 41. Foligno, 43. Moulson, 54. Ellis - 22. a 22. Scheifele. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 31:27. Diváci: 17.795.

Toronto - Florida 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky: 44. Raymond - 4. Fleischmann, 26. Bergenheim, 37. Boyes. Střely na branku: 29:23. Diváci: 19.076

NY Islanders - Tampa Bay 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 21. Okposo, 51. Nielsen - 58. a 60. Filppula, rozh. nájezd Kučerov. Střely na branku: 34:36. Diváci: 13.618.

Montreal - Phoenix 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky: 54. a 60. Pacioretty, 43. Markov - 7. Boedker. Střely na branku: 28:27. Diváci: 21.273.

Philadelphia - Washington 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)

Branky: 22. a 39. Voráček, 32. Read, 38. Streit, 48. Simmonds - 21. Ovečkin, 26. Fehr (Erat). Střely na branku: 35:26. Diváci: 19.788.

St. Louis - San Jose 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky: 36. Shattenkirk, 40. Bouwmeester - 10. Pavelski (Havlát), 13. Irwin, 23. Burns (Hertl), 49. Havlát. Střely na branku: 22:27. Diváci: 16.323.

Nashville - Chicago 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky: 4. Weber - 2. Keith, 17. P. Kane, 32. Leddy. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16.219.

Minnesota - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 12. Parise, 49. Coyle, rozh. nájezd Pominville - 9. Hansen, 32. Booth. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.531.

Dallas - Colorado 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 8. a 38. Whitney, 58. Sceviour - 3. Duchene, 31. Johnson. Střely na branku: 28:27. Diváci: 15.143.

Detroit - Anaheim 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)

Branky: 4. Jurčo, 59. Cleary - 4. Silfverberg, 6. Bonino, 19. Perry, 20. Vatanen, 33. S. Koivu. Petr Mrázek odchytal za Detroit 42 minut, z 19 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Střely na branku: 18:30. Diváci: 20.066.

Los Angeles - Edmonton 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 17. King, 56. Nolan, 60. Brown. Střely na branku: 40:24. Diváci: 18.118.