Zkroušení Bělorusové, krásná Švédka i bojovní Slováci. To byla hokejová sobota

Bělorusku má jako první tým definitivu sestupu do nižších pater světového hokeje. Jeho marný boj a další zápasy najdete v naší galerii.
Rakušan Layne Viveiros slaví první gól v síti Běloruska
Konstantin Komarek slaví gól v síti Běloruska
Rakušané slaví vítězství a záchranu v elitní skupině.
Švédská fanynka na MS 2018.
Foto: Luboš Vácha
Reuters Sport Luboš Vácha, Reuters, Sport
12. 5. 2018 22:42
Prohlédněte si nejhezčí fotografie ze sobotních zápasů na světovém šampionátu hokejistů v Kodani a Herningu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy