Famózní obrat Litvínova, za 15 minut nasázel čtyři góly

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
18. 11. 2011 21:40
Liberec se po výhře nad Boleslaví vrátil do čela

Praha - Fantastický obrat předvedl v pátečním utkání 22. kola extraligy Litvínov, který před domácím publikem porazil Kladno 5:4 v prodloužení, ač ještě v 50. minutě prohrával 1:4.

Kladenští hokejisté zářili především na konci druhé třetiny, kdy se během devadesáti sekund utrhli z vedení 2:1 do náskoku 4:1 zásluhou branek Milana Tomana a Jiřího Biceka.

Ve třetí části ale Chemici přilili pod kotel trochu Vervy od svého sponzora a bylo to znát. Především duo Martin Frolík - Martin Hujsa se zasloužilo o to, že mezi 50. a 58. minutou Chemici vyrovnali stav utkání na 4:4.

Sparta podlehla Zlínu, přesto jde do čela extraligy
Slavia v krizi. Na Kladně dostala pětigólový příděl

Demoralizovaní "Rytíři" z Kladna pak dostali poslední ránu v páté minutě prodloužení, kdy dorazil volný puk do Cikánkovy sítě Vojtěch Kubinčák a poslal domácí halu do extáze.

Obratu se dočkali také hokejisté Karlových Varů„ kteří nakonec na samostatné nájezdy doma porazili Kometu Brno 4:3. Vyrovnávacá gól Energie na 3:3 přitom vsítil Václav Skuhravý pouhých 13 sekund před koncem zápasu.

V nájezdech pak byl nakonec úspěšnější domácí Dušan Salfický, který vychytal všechny tři nájezdy soupeře, zatímco hostující Sasu Hovi za svá záda pustil pokus Lukáše Pecha.

Nájezdy rozhodly i nečekaně vyrovnaný duel mezi prvním Libercem a poslední Mladou Boleslaví. Zápas v normální hrací době skončil remízou 1:1 a také nájezdy byly dlouho vyrovnané.

Nakonec rozhodla až pátá série penalt, v níž se trefil jediný domácí střelec večera Milan Bartovič. Liberecký forvard využil toho, že druhý střelec ze základní hrací doby, Jaroslav Balaštík, svůj nájezd neproměnil.

Po třech porážkách v řadě se v pátek zvedla Slavia, která vyhrála na ledě Pardubic 3:2. O vítěznou branku zápasu se postaral Jonathan Sim, kterého dnes na měsíční hostování sešívaným propůjčily právě Pardubice. Kanadské levé křídlo se zkušenostmi z NHL bylo vyhlášeno nejlepším hráčem utkání.

Z vítězství se radovala i Plzeň, která na vlastním ledě porazila úřadující šampiony z Třince 3:1. Klíčovou postavu utkání byl forvard "Indiánů" Radek Duda, jenž vstřelil dvě branky, včetně té vítězné. A to mu ještě sudí upřeli v první třetině gól, neboť viděli ve sporné situaci posunutou branku.

22. kolo hokejové extraligy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Kousal (Bartek, Starý), 42. Bartek (Kousal, Starý) - 3. Micka (Jelínek), 7. Krenželok, 27. Sim (T. Svoboda). Rozhodčí: Homola, Minář - Jindra, Kis. Vyloučení: 6:4, navíc Kalus (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 10.026.

Sestavy:

Pardubice: M. Růžička - Píša, Kolář II, Sičák, V. Kočí, Benák, Borer, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Brendl - Bartek, Kousal, Starý - Nahodil, T. Zohorna, Rákos - Buchtele, T. Nosek, Radil. Trenéři: Hynek a Lubina.

Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík - Vondrka, Krenželok, Sim - Kůrka, V. Růžička ml., Sklenář - Kalus, T. Hertl (21. T. Svoboda), M. Čermák - Jelínek, Micka, Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 5:4 v prodloužení (1:1, 0:3, 3:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Lukeš (V. Hübl), 50. Frolík (Pojkar, Hujsa), 54. Hujsa (Jenáček, M. Frolík), 58. Černošek (Hujsa, M. Frolík), 65. Kubinčák (Lukeš, V. Hübl) - 7. Kalla (Hovorka), 22. Valský (L. Procházka, Piskáček), 36. Toman (Kalla, Majeský), 37. Bicek (Patera, Majeský). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:9, navíc Ručinský (Litvínov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4532.

Sestavy:

Litvínov: Nechvátal (37. Franěk) - Gula, Kubát, Kousalík, Pojkar, Černošek, Stříteský, Skuhrovec, Havelka - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - M. Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Kladno: Cikánek - J. Drtina, Majeský, Toman, Lepine, Piskáček, L. Procházka, David Růžička, Kameš - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, Kafka - M. Látal, Knotek, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 36. Kratěna (Martin Straka), 46. Duda (Jan Kovář), 60. Duda (Martin Straka) - 44. Orsava z tr. střílení. Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 9:7, navíc Zíb (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5407.

Sestavy:

Plzeň: Mazanec - Dan Růžička, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre, Kinrade, Havíř, Dresler - Duda, Martin Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Jan Kovář, Mrňa - Horna, Havlíček, M. Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Cartelli, Hudec, Richter, P. Hořava, Lojek, Davison - D. Květoň, Bonk, Hampl - Kohn, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Košťál (Pech), 18. Skladaný (Melenovský, Dej), 60. Skuhravý (D. Nosek, Kumstát), rozhodující nájezd Pech - 5. Jakub Svoboda (Hubáček, Divíšek), 32. Divíšek (Žižka), 39. Hubáček (Divíšek). Rozhodčí: Smitka, Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:12, navíc Gulaši 5 min. a do konce utkání - Malec 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3469.

Sestavy:

Karlovy Vary: Salfický - D. Nosek, Gulaši, Bombic, M. Rohan, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling - Kumstát, Pech, Košťál - Mikeska, Skuhravý, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Brno: Hovi - Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Valach, Malec, Kempný - Balej, Petrovický, T. Pospíšil - Jar. Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Jankovič, Koreis, H. Zohorna - Křivohlávek. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 2:1 po sam. náj. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Bartovič (Trončinský, Kudrna), rozhodující nájezd Bartovič - 20. Balaštík (Podkonický). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 6211.

Sestavy:

Liberec: Pinc - Výtisk, Čakajík, Trončinský, Holub, Derner, D. Kajínek, Štich, Pavlů - Kudrna, P. Nedvěd, Bartovič - L. Krejčík, Vak, Vantuch - Bárta, Urban, Dušek - Bortňák, Bulíř, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Hay, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Mozík, Žabka - Balaštík, Podkonický, Mikulík - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Stieler, Goertzen, Jiránek - Svačina, Lenc, Demel. Trenéři: Hiadlovský a Hnilička.