15. 11. 2015 17:27
Extraligový kolotoč pokračuje. Pardubice doma přivítaly Zlín. Vítkovice odjely na západ do Plzně. Tápající Třinec přivítal první Liberec, Chomutov vyzval Olomouc a Mladá Boleslav hostila Karlovy Vary.
Třinec vstřelil branku po sedmi třetinách.
Třinec vstřelil branku po sedmi třetinách. | Foto: Lukáš Filipec

Pardubice - Zlín uspěl na ledě Pardubic a připsal si třetí vítězství v řadě. Tentokrát Ševci rozhodli v základní hrací době. O vítěznou branku na 3:2 z pohledu Zlína se čtyři minuty před koncem postarala nová posila z Havířova Maruna.

Plzeň vyhrála doma proti Vítkovicím a nadále se drží v popředí tabulky. Domácí hokejisté vedli na začátku třetí třetinu už o tři branky, ale Vítkovice zásluhou dvougolového střelce Ölveckého snížily na rozdíl jediné branky. Plzeň odolala i závěrečné powerplay Vítkovic.

Tápající Třinec s novými trenéry Muchou a Malíkem přivítal první Liberec. Oceláři se prosadili dvakrát na začátku druhé třetiny, ale ještě v téže periodě přišli o dvoubrankový náskok. Zápas rozhodl liberecký Radivojevič v prodloužení.

Mladá Boleslav se dlouho přetahovala s Karlovými Vary o vítězství. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 3:3, poté co v průběhu zápasu vedly oba týmy. Bonusový bod nakonec zůstal v Mladé Boleslavi, v prodloužení ho vystřelil kapitán Výborný.

Piráti z Chomutova přivítali Olomouc. Domácí po bezchybném výkonu v obraně zvítězili 2:0 a přiblížili se na dva body právě dnešnímu protivníkovi z Olomouce.

Zlín zareagoval po 9 vteřinách

Do vedení tak šli v 10. minutě hokejisté Zlína, když se přesnou ranou pod horní tyč trefil Cibák. Pořádně rušná byla 14. minuta utkání. V ní nejprve Cibák pálil do tyče, načež z protiútoku oslavil svou premiéru v extralize Šimun, když střelou k tyči srovnal skóre. Jenže radost domácích trvala jen devět vteřin. Chvíli po buly totiž nahazoval od vlastní modré čáry Kotvan a k překvapení všech skončil kotouč v brance za nešťastným Maxwellem.

Ve 30. minutě už bylo srovnáno. Kašík dokázal vyrazit dorážku Tomáška, ale na Sýkorův bekhendový pokus už nedosáhl. Vedení mohl Zlínu vrátit Maruna, jeho teč však o kousek minula branku.

Rozhodnutí utkání padlo necelých pět minut před třetí sirénou. Maruna vypálil z ostrého úhlu a o tyčku vsítil svoji první extraligovou branku. Pardubice zkusily hrát více než dvě minuty bez brankáře, ale vyjma Sýkorovy střely ani pořádně nezakončily. Zlín si tak třetí výhru v řadě bez větších problémů pohlídal.

Olvecký se prosadil dvakrát

Hosté sice na západ Čech dorazili již v sobotu, přesto jim vstup do utkání nevyšel. Již po 44 vteřinách totiž po zaváhání vítkovické obrany ještě stačil gólman Dolejš vyrazit střelu Bližňáka, dojíždějící Johnson ovšem svým jedenáctým gólem sezony pohodlně otevřel skóre.

Až po polovině utkání paradoxně během vítkovické početní výhody vystrašil Dolejše nebezpečnou tečí Lev. Ve 34. minutě už po nahození Jeřábka od modré čáry dokázal zvýšit na 2:0 dorážkou Poletín.Navíc před koncem druhé dvacetiminutovky nabídli hosté špatným střídáním Indiánům 81 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku, kterou krátce po pauze zužitkoval po krásné individuální akci Johnsona do odkryté branky zakončující Kratěna.

Ve 44. minutě se ale při vítkovické početní výhodě šikovně prokličkoval do útočné třetiny Ölvecký a rychlou střelou snížil na 3:1. Ölvecký se ve třetí třetině prosadil ještě jednou, jeho tečovaná bekhendová dorážka propadla Machovskému do sítě deset minut před koncem zápasu.

V 52. minutě už hosté sahali po vyrovnání, Indiáni ale dokázali jejich 72 vteřin trvající přesilovku pět na tři ubránit. Přečkané oslabení domácí povzbudilo a před koncem přežili i vítkovickou powerplay. Naopak opuštěnou branku ještě minul kapitán Indiánů Kratěna.

Liberec otočil zápas v Třinci

Po vyrovnané úvodní dvacetiminutovce se domácím zablýskalo na lepší časy. Hosté zachybovali ve vlastním pásmu a Plíhal nenápadným švihem k tyči využil ve 22. minutě hemžení před brankářem Schwarzem. Pro Oceláře to byl gól po 158 minutách a dvou zápasech bez vstřelené branky. Už o 37 vteřin později si navíc Schwarz vybral slabší chvilku a za záda pustil Noskovu dobře viditelnou ránu od modré čáry.

I dva góly k dobru jsou ale pro současný Třinec málo. Liberec za stavu 0:2 výrazně přidal a jeho bruslaři dostávali soupeře do úzkých. Z rostoucí převahy Severočechů se urodilo i poměrně rychlé srovnání skóre. Krenželok nejprve ukázkovým příklepem z mezikruží snížil a po třinecké hrubce ve středním pásmu se Vlachovi střelou mezi Hrubcovy betony povedlo 22 sekund před koncem druhé třetiny i vyrovnat.

Psychicky nadopovaný Liberec v třetím dějství ještě zvýšil svou převahu a úžasným pohybem držel domácí výběr místy pod značným tlakem, kterému ale vyložené šanci chyběly. Paradoxně tedy mohl minutu před koncem rozhodnout po zcela ojedinělé situaci domácí Adamský, ale puk se mu zamotal pod nohama. Nadvládu lídra korunoval až v 62. minutě Radivojevič, který zblízka jen doklepl parádní přihrávku Bulíře.

Kopřiva si připsal nulu

Ve 13. minutě se domácí dostali do vedení, z levého kruhu zamířil přesně Kämpf. Vyrovnat mohl Mikúš, ale lepší zakončení mu znemožnil Kämpfův faul. Kopřiva v oslabení pokryl šanci Vodného i dvě příležitosti Knotka. Stav se nezměnil ani při Mrázkově pobytu na trestné lavici.

V druhé části nejdříve nepřekonal Vošvrdu z mezikruží Dušek. Pak se domácí z přesilové hry dostali po špatném střídání a Janošíkově faulu na 52 sekund do oslabení tří proti pěti.

V úvodu třetí části sice hosté dostali ještě stále v oslabení puk za Kopřivova záda, ale sudí gól po poradě s videorozhodčím neuznali. Ve 49. minutě už domácí při vyloučení Eberleho zvýšili. Červenka nabil Ruttovi, který z pravého kruhu propálil Vošvrdu.

Boleslavi vystřelil bonusový bod Výborný

Mladoboleslavští, kteří neskórovali na vlastním ledě více než čtyři třetiny, do utkání vstoupili s chutí a po pěti minutách čekání na gól ukončili. Obránce Trončinský po vyhraném buly napálil puk před branku, kde se nejlépe zorientoval Hruška a bez problémů překonal Závorku.

Hned po třech minutách druhé části hokejisté Energie udělili domácím lekci z produktivity. Osmík si po předchozí spolupráci s Rohanem našel puk v blízkosti brány a přestože pálil z otočky z hodně ostrého úhlu, propasíroval ho až do sítě. Devatenáctiletý junior tak proměnil svůj šestý letošní start ve druhou branku. Z vyrovnání se ovšem karlovarský tým radoval pouze minutu a půl. Pacovský tečoval Robarovu střelu mimo dosah Závorky a vrátil domácím vedení alespoň na chvíli zpátky.

Od 31. minuty už byli oba soupeři k vítězství opět stejně daleko. Hosty postavila na nohy druhá přesilovka, v jejichž proměňování patří mezi nejméně zdatné týmy. Na konci přesné kombinace byl z ideální pozice přesně zakončující obránce Gulaši.

Třetímu inkasovanému gólu domácí přesto neunikli. V úvodu třetího dějství se hostům podařilo potrestat vyloučení Ovčačíka. Mladoboleslavští vyhodili v obranné třetině pouze na hole Karlovarských, kteří se rychle prokombinovali k vedení po gólu zkušeného Huny. Přetahovaná o výsledek tím nekončila. Jarůšek za brankou vybojoval kotouč pro Pacovského, který z úhlu už potřetí vyrovnal.

Zbylých devět minut změnu skóre nepřineslo. V prodloužení domácím pomohla k odvrácení pro ně kritické disciplíny samostatných nájezdů přesilovka. Těsně po jejím skončení vyrazil s pukem zpoza brány kapitán Výborný a Závorka byl u své levé tyčky pozdě.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

19. kolo hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - PSG Zlín 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Šimun (Šeda, Maxwell), 30. P. Sýkora (Tomášek, Čáslava) - 11. Cibák (Urbanec, Marušák), 14. Kotvan (P. Holík), 56. Maruna (Ondráček, Kubiš). Rozhodčí: Šindler, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 8302.

Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Ščotka, L. Havlík, Šeda - Moučka, Marcinko, J. Svoboda - P. Sýkora, Nahodil, Rolinek - Poulíček, Tomášek, Voženílek - Šimun, Kaut, Zdráhal. Trenéři: R. Král a Zadina.

Zlín: Kašík - Urbanec, Marušák, Matějíček, Žižka, Kotvan, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - A. Havlík, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Cibák, T. Sýkora - Ondráček, Maruna, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Johnson (Bližňák, Kratěna), 34. Poletín (J. Jeřábek, J. Sýkora), 41. Kratěna (Johnson, Kadlec) - 44. Kovář (Kudělka, Štencel), 50. Kovář (Kudělka). Rozhodčí: T. Horák, R. Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 4460.

Plzeň: Machovský - J. Jeřábek, Pulpán, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - J. Sýkora, Preisinger, Lev - Schleiss, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Vítkovice: Dolejš - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Kovář, Pastor, Klok - Szturc, Strapáč, Ölvecký - Vandas, Kolouch, Kucsera - E. Němec, Balán, Burger - M. Hlinka, Jáchym, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Plíhal (Doudera), 23. Nosek (M. Růžička, Linhart) - 38. Krenželok (Bulíř, Valský), 40. J. Vlach (Stránský), 62. Radivojevič (Bulíř, Ševc). Rozhodčí: Čech, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4118.

Třinec: Hamerlík (21. Hrubec) - Nosek, Linhart, Klesla, L. Doudera, Hrabal, M. Doudera - Dravecký, Klepiš, Svačina - Irgl, Polanský, Adamský - Rákos, Plíhal, Rufer - Matuš, Kopecký, M. Růžička. Trenéři: Mucha a Malík.

Liberec: Schwarz - Ševc, Šimek, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Kämpf (R. Veselý), 49. Rutta (Červenka, Pospíšil). Rozhodčí: Hejduk, Pešina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:8, navíc Rašner (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4722.

Chomutov: M. Kopřiva - Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, Pereťagin, J. Mrázek - Pospíšil, Červenka, Tomica - D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka - Hovorka, Dušek, Hřebejk - R. Veselý, Kämpf, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Olomouc: Vošvrda - Houdek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Rašner - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. R. Hruška (Trončinský), 25. Pacovský (Hyka, Robar), 51. Jarůšek (L. Pabiška, Stříteský), 64. D. Výborný (Urban) - 24. Osmík (T. Rohan), 31. Gulaši (Duda, Sičák), 45. Huna (Marosz, Benák). Rozhodčí: Fraňo, Schukies (Něm.) - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Diváci: 3890.

Mladá Boleslav: Rittich - T. Voráček, Stříteský, Kučný, Trončinský, Robar, Ovčačík - L. Pabiška, D. Výborný, Jarůšek - Pacovský, Urban, Hyka - Rys, Žejdl, Musil - Klimenta, R. Hruška, Bárta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Karlovy Vary: Závorka - J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, Dvořák, Gulaši, Rodney - Huna, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Bulík, Vachovec - Duda, Kůs, Gorčík - Kohout, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.