Kladnu pomůže s udržením jedině vyšší moc, soudí Koreis. "Cinklý" zápas nikdy nehrál

Jakub Koreis
25. 2. 2020 14:27
Hokejový expert O2 TV Sport a bývalý extraligový útočník Jakub Koreis komentuje pro Aktuálně.cz dění ve spodku tabulky těsně před koncem základní části nejvyšší soutěže a přidává pohled k dohadům o domlouvání zápasů. "Nikdy se ke mně nic takového nedostalo," říká moderátor hokejového podcastu Bomby k tyči.
Kladenští hokejisté prohráli posledních 11 utkání v řadě a podle Jakuba Koreise sestoupí z extraligy.
Kladenští hokejisté prohráli posledních 11 utkání v řadě a podle Jakuba Koreise sestoupí z extraligy. | Foto: ČTK

V neděli večer byla ta rána slyšet po celé Plzni. Martinu Strakovi spadl kámen ze srdce. Jeho Škodovka dokázala v ostře sledovaném utkání doslova přestřílet Kladno a vyhrála 8:5.

Za normálních okolností by ten zápas zajímal jen fandy zúčastněných mužstev. Ale díky společné historii Straky a Jaromíra Jágra, majitelů obou klubů, se nabízela kamarádská výpomoc ze strany Plzně. Vzhledem k tomu, že poslední Kladno hraje o všechno.

Straka si oddechl. Plzeň získala důležité tři body a hlavně smetla ze stolu veškeré spekulace o předem domluveném výsledku utkání. Právě on by musel odpovídat na hodně nepříjemných otázek, kdyby Plzeň, jako absolutní papírový favorit, ten zápas nezvládla.

Musím říct, že osobně jsem se nesetkal s tím, aby nějaký zápas, jehož jsem byl součástí, byl předem domluvený. Nebo se to aspoň ke mně nedostalo. Možná jsem nikdy nebyl natolik důležitý hráč, abych byl k takové dohodě přizvaný. A upřímně, i když to může z mojí strany znít naivně, nevěřím, že jsem někdy hrál "cinklý" zápas.

Milan Nový, legenda kladenského hokeje, řekl 17. ledna v rozhovoru pro O2 TV Sport: "Do desítky budeme." Ve stejnou dobu majitel klubu Jaromír Jágr v médiích vysvětloval, proč by se měly náklady na extraligový hokej plošně snížit.

Uběhl měsíc a všechno je jinak. V desítce Kladno určitě nebude a pokud se nějakým zázrakem nezmátoří, budou mít Rytíři starosti prvoligové.

Před měsícem jsem takový vývoj nečekal. Výkony Kladna pro mě byly jedním z největších překvapení sezony. Mužstvo složené z neznámých a odložených hráčů bylo opravdu reálně ve hře o předkolo. V tu chvíli by nejspíš na náměstí v Kladně stavěli pódium a slavili skoro jak v Brně po zisku mistrovského titulu.

Teď ale Kladnu k záchraně extraligy pomůže jen vyšší moc. V posledním kole hrají Rytíři v Litvínově a znovu se nabízí spekulace, že jim klub Jiřího Šlégra může pomoct. To ale nebude potřeba, už nebude o co hrát.

Další týmy namočené v souboji o extraligovou příslušnost to už nejspíš zvládnou. Litvínovu se podařilo probudit v pravou chvíli. Stěžejní pro zlom byly dvě změny v kádru. Výměnou za Adama Jánošíka získal v Michalu Moravčíkovi, překvapivě lehce, jednoho z nejlepších extraligových obránců.

A absolutní jackpot trefili v Litvínově s Tomášem Pospíšilem. Ten během
své extraligové kariéry střídal období výrazné ofenzivní produktivity s mnohem skromnějšími pasážemi. Verva ho teď angažovala v tu pravou chvíli. Vyhráno ještě nemá, ale je na dobré cestě k záchraně.

V úterý může Litvínov v podstatě rozhodnout o setrvání v extralize v domácím dohrávaném zápase proti Hradci Králové.

Ve Vítkovicích si pochvalují příchod Jana Hrušky z Brna. Výměnou za Šimona Stránského a Daniela Krenželoka získali Ostravané v Hruškovi jednoznačně lepšího hráče. I díky němu se Vítkovice v poslední době překvapivě vzepřely Brnu, Třinci a Plzni a už mohou být v klidu. Naopak, při hodně dobré konstelaci by ještě mohly promluvit do boje o předkolo.

Pardubice byly pro mě jasný kandidát na sestup, ale příchod Michala Vondrky jako by vše v dobré obrátil. Pro Pardubice to určitě nebylo levné, k tomu se musely ještě Vondrkovi zavázat na další sezonu.

To nejdůležitější je však záchrana a Dynamo se k ní blíží. Z posledních deseti zápasů, přesně od Vondrkova příchodu, odcházeli Pardubičtí z ledu jen dvakrát bez bodu. Ještě je čeká těžký závěr, ale zvládnou to.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy