Sparta získala na třetí pokus tři body. Proti Třinci smazala ztrátu dvou gólů

19. 9. 2019 21:08
Hokejisté Sparty porazili v předehrávaném utkání 3. kola extraligy Třinec 4:2, poprvé v sezoně naplno bodovali a jsou třetí v tabulce. Pražané o výhře nad úřadujícím mistrem rozhodli třemi góly ve třetí třetině. Oceláři prohráli i třetí duel v této sezoně na ledě soupeře a jsou sedmí.
Petr Vrána z Třince a Michal Řepík ze Sparty bojují o kotouč.
Petr Vrána z Třince a Michal Řepík ze Sparty bojují o kotouč. | Foto: Milan Kammermayer

"Nebyla to taková divočina jako předešlé dva zápasy a jsme rádi, že dnes se to podařilo otočit nám. A konečně jsme naplno bodovali," radoval se útočník Robert Říčka. Sparta v předešlých dvou duelech nedokázala dobře rozehrané zápasy dovést k plnému bodovému zisku a měla po nich skóre 14:14.

Sparta byla od začátku předehrávky střelecky aktivnější, výraznější šance si ale nevypracovala. Hosté trpělivě čekali na příležitost a v 11. minutě se dostali do vedení. Za Sedláčkova záda prošla střela Doudery od modré čáry.

Pražané mohli několikrát vyrovnat, ale na začátku druhé třetiny podruhé inkasovali. Faulovaný Stránský ještě zakončit nedokázal, v následné přesilové hře ale přesně zamířil na brankovišti důrazný Michal Kovařčík.

Domácí dokázali odpovědět za 57 sekund, kdy Blainovu přihrávku od mantinelu usměrnil za Kváču, jenž poprvé v sezoně nahradil jedničku Bartošáka, Říčka.

"V minulém zápase jsme vedli o čtyři góly a prohráli jsme, takže jsme pořád doufali a věřili. Bylo dost času a v hokeji se může stát cokoliv," řekl Říčka.

Sparta měla i nadále střeleckou převahu, hosté ale i bez trojice elitních obránců základní sestavy bez větších problémů odolávali. Kváča navíc chytal spolehlivě.

Hned po 24 sekundách třetí části jej ale překonal střelou od modré čáry Kalina a Sparta přece jen vyrovnala. Oba týmy pak mohly skórovat v přesilových hrách, třetí gól ale nepřidaly.

Stav se změnil až v 57. minutě, kdy Kváča pouze vyrazil Blainovo nahození a Rousek puk pohotově dorazil do branky. "Byli jsme domluvení, že si našlápnu a zkusíme hybridní icing nebo střelu na gólmana. A že to vyšlo takhle, bylo štěstí," řekl Rousek.

Kváča litoval, že vyrazil puk prakticky přímo před sebe. "Byl to nastřelený plachtící puk, který měl jít do rohu nebo zůstat u mě. Hlídal jsem si, aby neskončil v bráně už po té střele. Bohužel se stalo, to je hokej," řekl Kváča.

Poslední slovo měl při power play Smejkal a Sparta ukončila sérii tří proher s Oceláři.

Předehrávka 3. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 23. Říčka (Blain, Rousek), 41. Kalina, 57. Rousek (Blain), 60. Smejkal (V. Růžička, Košťálek) - 11. M. Doudera (P. Vrána), 22. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Chmielewski). Rozhodčí: Hodek, Pražák - Komárek, Frodl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7175.

Sestavy:

Sparta: J. Sedláček - Blain, Kalina, Košťálek, Polášek, Ďaloga, T. Pavelka - Řepík, V. Růžička, Smejkal - Forman, Pech, A. Kudrna - Říčka, Sukeľ, Rousek - Buchtele, K. Klíma, Dočekal. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Třinec: Kváča - Roth, Gernát, Hrachovský, Galvinš, M. Doudera, Dravecký - M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, Š. Novotný - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Adamský - Kofroň, Hladonik, Hrehorčák. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.