Madridské fiasko. Real už s Ronaldem podlehl Betisu a na Barcelonu ztrácí sedm bodů

Aktualizováno 21. 9. 2017 0:23
Real Madrid podlehl v pátém kole La Ligy Betisu Sevilla 0:1 gólem z nastavení a zvýšil svou ztrátu na vedoucí Barcelonu. "Bílému baletu" nic nepomohl ani první ligový start Cristiana Ronalda po vypršení trestu.
Cristiano Ronaldo při svém prvním letošním ligovém startu Realu k bodům nepomohl. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté mistrovského Realu Madrid v pátém kole španělské ligy doma senzačně prohráli s Betisem Sevilla 0:1 a na vedoucí Barcelonu ztrácí ze sedmého místa tabulky už sedm bodů.

Real, kterému se po disciplinárním trestu vrátil kanonýr Cristiano Ronaldo, sice po většinu zápasu dominoval, ale v koncovce se trápil. Betis odolal obrovskému tlaku favorita a Antonio Sanabria mu ve čtvrté minutě nastavení hlavou zařídil mimořádně cenný triumf.

"Bílý balet" ani ve třetím domácím utkání ligové sezony nedokázal zvítězit, po remízách s Valencií a Levante tentokrát nezískal ani bod. Madridský tým nedal gól poprvé od dubna 2016 a po rekordních 73 soutěžních duelech.

FC Sevilla zdolala Las Palmas 1:0 a vrátila se na druhou pozici o dva body za Barcelonu. Domácí velkou převahu zužitkovali až v 83. minutě, kdy se nepovedeným centrem šťastně trefil Jesús Navas.

Atlético Madrid zvítězilo na hřišti Bilbaa 2:1 a je třetí. Athletic mohl otevřít skóre ve 41. minutě, ale penaltu Aritze Adurize zneškodnil brankář Jan Oblak. Jeho spoluhráč Ángel Correa na začátku druhé půle poslal Atlético do vedení, které v 73. minutě pojistil střídající Yannick Ferreira Carrasco. V nastaveném čase Raúl García už jen zmírnil domácí porážku.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Bilbao - Atlético Madrid 1:2 (90.+2 R. García - 55. Correa, 73. Carrasco), Leganés - Girona 0:0, La Coruňa - Alavés 1:0 (45.+1 Luisinho), FC Sevilla - Las Palmas 1:0 (83. Navas), Real Madrid - Betis Sevilla 0:1 (90.+4 Sanabria).