Skončí Vrba po perném roku nezaměstnaný nebo ve Spartě? V Machačkale mu nevyšel závěr podzimu

David Janeczek David Janeczek
6. 12. 2016 12:54
Bývalý trenér Plzně a české fotbalové reprezentace prožil hektický rok. S národním týmem bojoval na Euru ve Francii, kde získal pouhý bod, a na konci června překvapil odchodem do dagestánské Machačkaly. Jenže ani na západním břehu Kaspického moře nezáří a podzim zakončil s Anži na 11. příčce ruské ligy, kterou hraje 16 celků. I proto se spekuluje o tom, že by mohl během zimní přestávky přejít do Sparty, která je stále bez trenéra.
Euro 2016, český trénink: Pavel Vrba
Euro 2016, český trénink: Pavel Vrba | Foto: Reuters

Nepřesvědčivá příprava před Eurem

Rok 2016 zahájil Vrba ještě u národního týmu. Česká reprezentace se poprvé sešla na konci března ke přípravnému dvojzápasu proti Skotsku a Švédsku. "Jsou to poslední dva zápasy před samotnou nominací na ME. Dostanou příležitost i další hráči, kteří třeba v nominaci ještě nebyli. Nějaká zkouška to bude, ale určitě to nebude jako se Srbskem a Polskem, že by nastoupily dvě jiné jedenáctky," vysvětloval Pavel Vrba, že na rozdíl od roku 2015 už nechce se sestavou tolik experimentovat. A takto nakonec zápasy dopadly:

  • Česko - Skotsko 0:1 (10. Anya)
  • Švédsko - Česko 1:1 (14. Berg - 26. Vydra)

Poslední šancí vyladit tým pro samotný závěrečný turnaj dostali Češi na soustředění v Rakousku, kde narazili na týmy Malty a Ruska. Generálku poté odehráli v pražském Edenu proti Jižní Koreji jen osm dní před začátkem turnaje. "Největší kvalitou týmu je nabídka hráčů pro křídelní prostory. Naopak jestli vidím někde problém tak ve hře dopředu,“ poznamenal těsně před Eurem Vrba.

  • Česko - Malta 6:0 (15. Plašil, 21. Škoda, 40. Hubník, 74. Lafata, 81. Necid, 90. Schick)
  • Česko - Rusko 2:1 (49. Rosický, 90. Necid - 6. Kokorin)
  • Česko - Jižní Korea 1:2 (46. Suchý - 26. Pit-karam, 40. Hjon-čun)
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy