Skončí Vrba po perném roku nezaměstnaný nebo ve Spartě? V Machačkale mu nevyšel závěr podzimu

David Janeczek David Janeczek
6. 12. 2016 12:54
Bývalý trenér Plzně a české fotbalové reprezentace prožil hektický rok. S národním týmem bojoval na Euru ve Francii, kde získal pouhý bod, a na konci června překvapil odchodem do dagestánské Machačkaly. Jenže ani na západním břehu Kaspického moře nezáří a podzim zakončil s Anži na 11. příčce ruské ligy, kterou hraje 16 celků. I proto se spekuluje o tom, že by mohl během zimní přestávky přejít do Sparty, která je stále bez trenéra.
Euro 2016, Česko-Španělsko: Tomáš Sivok (6) po neproměněné šanci
Euro 2016, Česko-Španělsko: Tomáš Sivok (6) po neproměněné šanci | Foto: Reuters

EURO 2016: Česko - Španělsko 0:1

Čeští fotbalisté zahájili mistrovství Evropy porážkou 0:1 s obhájci titulu ze Španělska. Favoriti turnaje měli celý zápas velkou převahu, česká obrana v čele s excelentním Petrem Čechem ale kapitulovala až v 87. minutě, kdy se po centru za obranu trefil bek Barcelony Gerard Piqué

"Věděli jsme, že nás čeká zkouška ohněm. Španělé samozřejmě byli lepší, ale mrzí mě, že jsme dostali gól tři minuty před koncem. To je škoda. Těší mě však, že jsme si vytvořili tři dobré šance, to se proti Španělům moc nestává, uvedl po utkání český kouč Pavel Vrba.

Španělsko - ČR 1:0 (87. Pique)

Euro 2016,Česko-Chorvatsko: výtržnosti chorvatský fanoušků
Euro 2016,Česko-Chorvatsko: výtržnosti chorvatský fanoušků | Foto: Reuters

EURO 2016: Česko - Chorvatsko 2:2

Čeští fotbalisté se do 75. minuty na hřišti v St. Étienne proti Chorvatsku trápili, prohrávali 0:2, poté ale Škoda gólem snížil a v dlouhém nastaveném čase, kvůli řádění fanoušků, vyrovnal z penalty Necid.

"Zlomový okamžik přišel po brance Milana Škody od té doby jsme se zvedli a nakonec srovnali. V prvním poločase jsme až moc zbytečně ztráceli míče, ale vyválčili jsme bod a teď to máme ve svých rukách, kdo v tom posledním zápase s Tureckem vyhraje, pravděpodobně postoupí," věděl Pavel Vrba po zápase, ve kterém jeho tým vykřesal postupovou naději i za cenu řádění chorvatských fanoušků.

ČR - Chorvatsko 2:2 (76. Škoda, 90+3. Necid - 38. Perišič, 59. Rakitič)

Euro 2016, Česko-Turecko: Turci slaví gól na 0:1
Euro 2016, Česko-Turecko: Turci slaví gól na 0:1 | Foto: Milan Kammermayer

EURO 2016: Česko - Turecko 0:2

Čeští fotbalisté stejně jako v roce 2008 skončili na evropském šampionátu už ve skupině po porážce s Tureckem. Tentokrát po hrubých chybách dvakrát inkasovali a prohráli 0:2.

"Jsem velice nespokojený, že se nám nepodařilo postoupit ze skupiny. Turci šli brzy do vedení, v prvním poločase jsme ale měli několik šancí na vyrovnání, bohužel jsme je neproměnili. V druhém poločase už jsme hráli trochu vabank se dvěma hroty, a jak to vyšlo proti Chorvatsku, tak dneska ne, protože jsme ztratili střed pole, a proto jsme možná neměli takový tlak, jaký jsme chtěli,"zhodnotil svůj poslední zápas u reprezentace Pavel Vrba.

ČR - Turecko 0:2 (10.Yilmaz, 65. Tufan)

Pavel Vrba na tiskové konferenci po Euru 2016
Pavel Vrba na tiskové konferenci po Euru 2016 | Foto: ČTK

Bezprostředně po Euru Vrba tvrdil, že u reprezentace bude pokračovat

Po Euru Vrba celému fotbalovému národu tvrdil, že reprezentaci povede i v dalším kvalifikačním cyklu o mistrovství světa v Rusku. Ostatně smlouvu, kterou mu připravil Miroslav Pelta, měl do konce roku 2017 s následnou dvouletou obcí.

"Kromě smlouvy u české reprezentace k dnešnímu dni žádnou jinou podepsanou nemám a nevidím důvod, proč u národního týmu končit," tvrdil Vrba 22. června ještě ve Francii.

Ale horizont následujících dvou týdnů ukázal, že se Vrbovi do ruského prostředí chtělo podstatně dříve.