10. 11. 2007 17:04
Olomouc remizovala s Jabloncem 1:1
Ladislav Škorpil si připsal další body.
Ladislav Škorpil si připsal další body. | Foto: Aktuálně.cz

Liberec - V zápase 13. kola fotbalové Gambrinus ligy se na promrzlém Stadionu U Nisy střetly dva celky ze spodního konce tabulky. Liberec přivítal Most.

Domácí se hned od prvních minut do soupeře zakousli, ve 4. minutě Hodúr postupoval nikým neatakován od půlky hřiště a vypálil přízemní střelou těsně vedle levé tyče mostecké branky.

V 10. minutě se Liberec už radoval z gólu. Papouškovi se první centr z rohu nepovedl, vzápětí však poslal odražený míč zpět přímo na hlavu nekrytého Filipa Dorta, který poslal domácí do vedení.

Za 7 minut později už to bylo o dva góly. Po nádherné postupné akci "vyškolil" statické mostecké fotbalisty Jan Blažek, když zpracoval na prsa centr Papouška a prostřelil hostujícího brankáře z deseti metrů.

Dále čtěte:

Domácí začali hru kontrolovat, hosté se marně pokoušeli o zteč liberecké branky. Až přišla 36. minuta, v které se do hlavní role muže zápasu situoval sudí Kocián.

Sudí Kocián v hlavní roli

Hlavní rozhodčí zřejmě v domnění, že mu asistent mává ofsajd, pískl ve chvíli, kdy Bogdanov centroval na volného Toleskiho do pokutového území. Útočník Mostu akci dokončil a asi sekundu poté vsítil branku.

Pak sudí Kocián evidentně ukázal, že branka platí. Hráči Slovanu však vehementně protestovali a vymodlili si konzultaci sudího s jeho asistentem. Poté se najednou rozhodčí Kocián rozhodl vzít svůj první výrok zpět. Vzal míč ze středového kruhu a odběhl do pokutového území, kde podle pravidel nechal pokračovat "míčem rozhodčího".

Do přestávky stačil ještě Most snížit. V nastaveném čase rozhodčí Kocián odpískal penaltu za faul Košťála na Holendu a pokutový kop proměnil Toleski.

Liberec dohrával o devíti

Po příchodu z kabin byli aktivnější hosté. V 57. minutě se do obrovské šance dostal Holenda, který z očí do očí brankáři Zlámalovi však selhal.

Šance se střídaly na obou stranách, Most se snažil o vyrovnání a Liberec reagoval rychlými brejky do otevřené obrany.

V 81. minutě opět zaúřadoval sudí Kocián. Mostecký Prášil přehnal důraz ve skluzu v souboji s Hodúrem a viděl druhou žlutou kartu.

O 3 minuty později bylo na červené karty srovnáno. Po zbytečném faulu ve středu hřiště uviděl i Jiří Bílek druhou žlutou kartu a byl vyloučen, hosté v té chvíli ucítili šanci na remízu.

A ta ještě vzrostla, když se sudí Kocián rozhodl opět vylučovat. Hlavni rozhodčí rozdal během šesti minut tři červené, posledním vyloučeným byl v 86. minutě  Ivan Hodúr.

Liberec se v samém závěru utkání stáhl do obrany a s vypětím všech sil a díky skvělým zákrokům svého gólmana Zlámala vydřel vítězství nad Mostem 2:1.